Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Cukier. Dużo cukru. Tony cukru
hubbabubba
hubbabubba - Robi dobrze nawet przez telefon · 4 lat temu
https://www.youtube.com/watch?v=S9IiqCF9YsA

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".

I_drink_and_I_know_things
Golden retriever - serce ze złota, żołądek z żelaza, rozum z kamienia.

--
A Lannister always pays his debts

gatinha
gatinha - Kobieta z jajem · 4 lat temu
Tam gdzie mieszkaliśmy przed chwilą, po sąsiedzku mieszkała retriverka. Niestety, jej pani miała kłopoty z poruszaniem się - używała kul. Zatem retriverka wyprowadzała się "sama": do obróżki miała doczepianą spacerową smycz, a koniec smyczy sama sobie trzymała w pysku i tak "na smyczy" dreptała grzecznie obok pani na spacerze

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 lat temu
Czym tu się jarać? Te psy to są takie psie Samsungi

--

gatinha
gatinha - Kobieta z jajem · 4 lat temu
:szatkus bo to są psy skonstruowane i zaprogramowane dla dzieci - muszą być wielorazowego użytku, odporne na urazy, łatwo się uczyć i szybko zapominać

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 lat temu
No jasne, przecież to taki kochany pieszczoszek...
1. To są psy myśliwskie. Owszem inteligentne, można je fajnie wyszkolić, ale niekoniecznie najłatwiejsze do okiełznania.
2. Cudowne dla dzieci... tak jak powiedziałem, to są psy myśliwskie - labradory i goldeny to jedne z najczęściej atakujących psów
3. To już trochę inna kwestia, ale dla osób szukających psa, a nie mających doświadczenia: labradory są bardzo schorowaną rasą tzn. bardzo często występują choroby u tych psiaków, w szczególności dysplazja i nietolerancje pokarmowe.

Tutaj artykuł (po angielsku) do poczytania:
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/dog-breed-most-likely-to-attack-bite-you-revealed-a7166296.html

Nie to, żebym zniechęcał, ale piszę to mając też na uwadze te psy, bo ludzie, którzy biorą sobie labradora (szczególnie jako pierwszego psa) bywają mocno zaskoczeni temperamentem swojej pociechy i pies ląduje potem w schronisku. Podobnie bywa z border collie.

gatinha
gatinha - Kobieta z jajem · 4 lat temu
Labradory a retrivery to dwie różne rasy. Owszem, obie aportujące ale o zupełnie innym temperamencie i wchów obu ras był inaczej kierowany. Labradory są bardziej... hm... energiczne i szybciej robią niż myślą.

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...

gatinha
gatinha - Kobieta z jajem · 4 lat temu
A odsetek najczęściej atakujących psów wynika stąd, że ludzie mający dzieci częściej decydują się na retrivery/goldeny niż pitbule/rottweilery.

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 lat temu
Pełna nazwa rasy to labrador retriever ;) Ale podejrzewam, że chodzi Ci o różnicę pomiędzy labradorem i goldenem. No to faktycznie różnią się, raczej na korzyść goldenów i to zarówno jak chodzi o agresję jak i chorobliwość.

A statystyki nie dotyczą tylko dzieci tylko ogólnie ataków, więc tutaj aż takiej przewagi przy wyborze labradorów nie ma. Ale owszem, labradory są popularne, nie zmienia to jednak faktu, że ataki z ich strony są po prostu dość częste i wbrew powszechnej opinii wcale nie jest to zaskakujące u tej rasy.
Tak tylko mówię, żeby ktoś nie podejmował decyzji pochopnie tylko na podstawie zachwytu filmikiem z youtuba, bo potem jest rozczarowanie w rodzinie i dramat psiaka w schronisku.

czary_mary
czary_mary - Superbojownik · 4 lat temu
Miałem labradora, to wyjątkowo niebezpieczny zwierzak; potrafi zalizać na śmierć
Kiedyś pojechałem z dziećmi i psiakiem nad morze, pies miał kilka miesięcy i był jeszcze rozbrajająco głupi. Idziemy sobie jakimś zatłoczonym deptakiem, na ławce siedzi młoda para i macha do psa; patrzę na niego i widzę, że za chwilę ogon go przewróci ... chłopak pyta:

- Możemy go pogłaskać ?
- Chłopcze, ale to jest niebezpieczny pies.
- Pan żartuje, taki młodziutki labrador ? Ja się nie boję !
- Jak chcesz ... - puszczam psiaka ze smyczy. Ten z dzikim entuzjazmem rzuca się do chłopaka i z radości ... sika mu na spodnie i buty .
- Widzisz ? Mówiłem, że niebezpieczny

Retrievery to bardzo towarzyskie psy; jeśli się na kogoś rzuca z kłami albo szczeka to zwyczajnie został wychowany przez idiotę, któremu nie byłoby bezpiecznie dawać pluszowej zabawki.
Ostatnio edytowany: 2017-12-01 02:03:27

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 4 lat temu
W przypadku spotkania po drodze jakiefomwiek zbiornika wodnego labrador na 50% wróci do domu suchy i czysty, W przypadku goldenów pies po powrocie wygląda tak:Ale myć się nie znosi Fakt, są to psy cierpliwie do dzieci, ale ich cierpliwość też się kończy, więc dziecko trzeba szybko nauczyć szacunku do zwierząt.

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

krolowa_sniegu
krolowa_sniegu - Jej Zajebistość Elyta · 4 lat temu
Yoop ten artykuł jest o psach atakujących listonoszy, nie domowników. Poprzyj to jakimś dowodem, bo to, że labradory to jedne z najczęściej atakujących psów jest kompletnym bulszitem https://dogbitelaw.com/dog-bite-statistics/all-dog-bite-statistics
Ostatnio edytowany: 2017-12-01 15:01:27

--
I'm the bitch you hated, filth infatuated. Yeah. I'm the pain you tasted, fell intoxicated.

thementalist
thementalist - Superbojownik · 4 lat temu
Tylko, że psy są jak ludzie - wychowane w nieodpowiedni sposób będą stwarzać zagrożenie dla otoczenia. Wiadomo, że w każdym stadzie trafi się czarna owca, która mimo odpowiednich warunków ma wszystkich w nosie i żyje po swojemu.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 lat temu
_sniegu Badania na listonoszach są całkiem sensowne, bo to dobra statystycznie grupa i można ich zobligować do robienia statystyki. W podanym przez Ciebie linku również powołują się na badania na listonoszach, tyle że w US. No i OK, kliknąłem sobie w podany przez Ciebie link i owszem tam jest inna statystyka, z której wynika że najgroźniejsze są pitbulle, owczarki niemieckie i rottweilery - nie zamierzam z tym dyskutować. Nie twierdziłem że labradory to najgroźniejsze z psów. No ale skoro już podałaś źródło to chyba uznajesz je za wiarygodne, więc sobie czytam:
1. publikują tam raporty ze śmiertelnych ataków: np. taki z tego roku:
https://www.dogsbite.org/dog-bite-statistics-fatalities-2017.php
Wśród śmiertelnych ataków faktyczne najwięcej pitbullów. Ale ogólnie ras jest tylko kilka (mniej niż 10) i owszem labradoy również tam występuje.

2. Linkują tam również taki artykuł naukowy z 2011r "Mortality, Mauling, and Maiming by Vicious Dogs". No to sobie zajrzałem do tego artykułu i jest tam lista najgroźniejszych 16 ras. I wiesz co? Spośród tych 16 miejsc dwa (ostanie) przypadły goldenom i labradorom

3. Jest tam tez link do innego artykułu:
https://dogbitelaw.com/images/pdf/Dog_Attacks_1982-2006_Clifton.pdf
jest tam również lista wybranych, najbardziej agresywnych ras. I zgadnij, jakie rasy tam znalazły? Tak, m.in labradory i goldeny!

Wydaje mi się, że daje to podstawy do twierdzenia, że jest to potencjalnie agresywna rasa.

Byłbym wdzięczny, gdybyś jednak nie zarzucała mi pisania "bullshitów" jeśli nawet podawane przez Ciebie źródła statystyczne i naukowe potwierdzają to co mówię
Ostatnio edytowany: 2017-12-01 17:17:28
Forum > Hyde Park V > Cukier. Dużo cukru. Tony cukru
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj