Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Mówicie, że te 75% od miliona we Francji to dużo?
Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 4 lat temu
"Rząd chce już od stycznia przywrócić trzeci próg podatkowy - po przekroczeniu dochodu ok. 128 tys. zł brutto, za każdą dodatkową złotówkę zapłacimy według efektywnej stawki 40,8 proc"

No - nie chodzi o kolejny próg, ale jednak chodzi. Znaczy się - limit składek na Zus likwidują.

"Obecnie po przekroczeniu 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w ciągu roku składek na ubezpieczenie rentowe i emerytalne już się nie płaci. To ma się zmienić - składki będą płacone bez żadnego limitu [...]

"Całkiem realne są za to planowane dochody państwa z tytułu zniesienia zasady 30-krotności. Dochód netto sektora publicznego z tego tytułu ma wynieść około 5,4 mld zł. Jak szacuje rząd, zmiana dotyczyć będzie 350 tysięcy osób pracujących na etacie, co oznacza, że z pracy każdej z tych osób rząd wyciśnie statystycznie ok. 15,5 tys. zł rocznie. Jeśli nie podatkiem, to przynajmniej możemy to nazwać daniną"

"Niestety opodatkowanie pensji pracownika to tylko jedna część problemu. Każda złotówka zabrana pracownikowi na etacie oznacza bowiem ponad 2 zł, które musi zapłacić pracodawca w postaci zwiększonych składek ZUS.

W przypadku Piotra zniesienie limitu 30-krotności oznacza o 8426 zł mniejszy zarobek rocznie, ale dla jego pracodawcy to aż 18 229 zł więcej pieniędzy odprowadzonych w formie składki rentowej i emerytalnej. Od wspomnianej wcześniej prezesowskiej pensji to kolosalne 76,7 tys. zł więcej."

"Jeśli wziąć pod uwagę podatek PIT i składki okołopodatkowe, zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy, to łączne opodatkowanie będzie wynosić około 70 procent"


--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Servin
Servin - Klopsik · 4 lat temu
Juz zapierdalam placic

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Szamano
Szamano - Superbojownik · 4 lat temu
No akurat teraz, kiedy zmieniam pracę? Kuuuu**a...

--
"Czujesz to? To beton, synku. Nic na świecie tak nie pachnie."

Djbanan
Za poprzednich ich rządów zrezygnowałem z etatu, bo prawie połowę dochodów zżerały podatki. Dziś wracamy do tej samej sytuacji, trzeba założyć działalność i płacić liniowy. Tylko, że jednocześnie zapomnieć o wszytkich przywilejach wynikających z prawa pracy. Adios urlopy, adios kredyt w banku, adios 100% wynagrodzenia w trakcie zwolnienia.

--

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 lat temu
:djbanan liniowy ponoć planują zlikwidować

Poza tym:
a) prawie wszystkie firmy z którymi się zetknąłem mają jakieś urlopopodobne rozwiązania w przypadku B2B.
b) Ty tak poważnie? Nie trzeba mieć umowy o pracę, żeby dostać kredyt w banku. Choć fakt, że to więcej papierologii. A jeśli te ich systemy działają tak jak myślę to nawet lepiej mieć działalność.
c) jak płacisz chorobowe to coś tam przysługuje, jeśli o to Ci chodzi z tym zwolnieniem.

--

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · 4 lat temu
Ciekawe jaką emeryturę ZUS wyliczy Piotrowi

--

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 4 lat temu
- będzie kasa na +500, - dla emerytów.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

Jez_z_lasu
Czyli jak celuję w przyszłości w wysokie zarobki to pozostaje umowa B2B i podatek liniowy? Bo ani mi, ani pracodawcy etat się nie opłaca?
Właśnie widać jak to ułamek społeczeństwa danego państwa finansuje system oraz populistyczne obietnice. "Płacę, więc wymagam" - niestety mniej wnosisz niż wyciągasz. I dziwić się, że występuje ucieczka przed fiskusem.
A w przypadku działalności wybrać właściwy rodzaj, żeby dobrze odpowiadać majątkiem. Do tego intercyza, żeby ewentualne ryzyko nie zostało przeniesione na współmałżonka.
Ostatnio edytowany: 2017-11-16 22:11:06

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

Keep_Calm
Się nie znacie. Beata Lewandowski mówi, że prowadzi i utrzyma tempo
https://youtube.com/watch?v=Ym71nEXTIRc

--
Miej odwagę niczego nie osiągnąć

Djbanan
:szatkus
a) Tak można było kombinować z kontraktem managerskim i działalnością, ale i tam były obostrzenia co do wysokości przychodów z jednej z umów.
b) gdy byłem na działalności i miałem przychody na poziomie 20 tys, moja zdolność kredytowa wynosiła 23 tys zł 8-), pani w banku mi powiedziała jasno, że gdybym miał etat za 2tyś na czas nieokreślony, moja zdolność oscylowałaby przy 200 tys (kredyt mieszkaniowy)
c) ch*j wielki i dwa bąbelki, z grosza reszta.
d) w mojej aktualnej sytuacji muszę mieć umowę o pracę, bo inaczej ujowo to w sądzie wygląda

--

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 lat temu
:djbanan a ile wtedy prowadziłeś działalność? Bo Google twierdzi, że trzeba przynajmniej 12 miesięcy, żeby banki przychylnie patrzyły. Ja na pewno przekraczałem rok jak byłem się pytać o kredyt, więc może stąd ta różnica.

--

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 4 lat temu
Tak apropo firmy to jakoś rok temu przebąkiwali o % zusie od przychodu. Na szczęście póki co cisza o tym, ale to by było wesołe

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Maciek_Cherokee
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy Maciek_Sklerotee · 4 lat temu
Ojtam, umowa na minimalną, reszta pod stołem

--

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 lat temu
:thurgon to akurat miało sens, bo miało obowiązywać do 5000 przychodu. Kolega robił na działalności, jak mu się skończył mały zus to z normalnych zarobków zrobiły takie w okolicy minimalnej. Jak się spotkaliśmy przy wódce to miał wiele do powiedzienia o zusie i Kulsonie

--

Djbanan
:szatkus 6-ty rok

--

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 4 lat temu
:szatkus No właśnie chodzi, że w tamtej propozycji ZUS równał się z obecnym 1200 /mc przy dużo niższych przychodach Zresztą ja rozumiem jeszcze od dochodu robić % ZUS, ale kierwoagomać od przychodu?

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

szatkus
szatkus - Superbojownik · 4 lat temu
:thurgon może logistycznie to byłby problem. Mam wrażenie, że ZUS nie lubi za bardzo gadać z US

--

Radioactive
Radioactive - Superbojownik · 4 lat temu
Będziemy optymalizować

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

Jez_z_lasu
Czyli szara strefa z rozdzielnością majątkową i prywatnym ubezpieczeniem? A może yakuza?

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 4 lat temu
:djbanan ty poszukaj innego banku. Bo 200k mieszkaniowego to mi nawet przy umowach o dzieło dali. Przy działalności tym bardziej nie było problemu.
I nie uważam, że papierów było więcej. Wydaje mi się, że podobna ilość, ale przynajmniej tym razem ogarniała księgowa

Liiina
O czym y tu dumacie - życie jest tanie, więc można zaoszczędzić


https://finanse.wp.pl/mateusz-morawiecki-robi-zakupy-za-grosze-promocja-tylko-dla-elit-na-kongresie-590-6188496971937921a

--
Tylko w bajkach i w marzeniach dziewczynek książę podjeżdża majestatycznie na białym koniu - w prawdziwym życiu koń albo się potknie, albo zes*ra

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 4 lat temu
Że względu na trudną sytuację finansową poobniża się wynagrodzenie, i zacznie się wypłacać różnice pod stołem. Co za problem?

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · 4 lat temu
"Obecnie po przekroczeniu 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w ciągu roku składek na ubezpieczenie rentowe i emerytalne już się nie płaci."

A niby dlaczego tak jest? Mamy w Polsce de facto degresywną skalę podatkową, której to bogaci płacą procentowo mniejsze podatki niż klasa średnia, co jest chorą i nieefektywną sytuacją.

I druga sprawa: ilu z komentujących tutaj zarabia 30-krotność średniej krajowej? Ilu wyciąga rocznie ponad 128 tysi brutto rocznie? Sami panicze, kurde!
Ostatnio edytowany: 2017-11-17 08:35:06

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!

kashpir
kashpir - Superbojownik · 4 lat temu
:jakubfk zatrudnia na śmieciówkach?

:fiol78 ograniczenie miało zapobiegać wypłacaniu olbrzymich rent i emerytur. Ale ten rząd myśli tylko o tym, jak zdobyć środki na bieżące potrzeby.

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · 4 lat temu
:kashpir "ograniczenie miało zapobiegać wypłacaniu olbrzymich rent i emerytur." Chcesz powiedzieć że oto rządy Polski przestraszyły się wizji wypłacania dużych pieniędzy w przyszłości i dlatego nie sięgnęły do kieszeni w teraźniejszości?

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!

pracownik
:empatyczna Co Ty masz do emerytów? To jest najbardziej bita po doopie grupa wyborców. Czep się rolników co nie płacą podatków, a świadczenia w postaci opieki zdrowotnej, 500+ i wielu innych dostają.

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

Calamardo
Calamardo - Superbojownik · 4 lat temu
:szatkus Jeśli zlikwidują podatek liniowy to najpóźniej po kilku miesiącach całe państwo stanie bo nikomu nie będzie się już opłacało pracować. Przykład to 80% lekarzy pracujących na kontraktach i jeżdżących samochodami w leasingu.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 lat temu
:Fiol78 a skąd Ci się wzięła ta degresywna skala?
ZUS to są ubezpieczenia, a nie podatki... no tak się to przynajmniej nazywa

Calamardo
Calamardo - Superbojownik · 4 lat temu
:fiol78 Więcej zasuwasz więcej zarabiasz - Proste.
Bez wakacji, bez 8-mio godzinnego czasu pracy i bez płatnych zwolnień lekarskich. Sam opłacasz swoje ubezpieczenie i ZUS.
Wszyscy zazdroszczą tyle, że jak popatrzą ile trzeba zasuwać w świątek i piątek, bez bezpieczeństwa socjalnego, bez gwarancji zatrudnienia, chory czy zdrowy to nikt już tego nie chce. Jeśli zlikwidują obecny system to nie będzie mi się już opłacało pracować i w ciągu tygodnia zwijam się z Polski i z moich podatków zobaczysz grube "0" złotych.
Ostatnio edytowany: 2017-11-17 09:50:42

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · 4 lat temu
:calamardo "Więcej zasuwasz więcej zarabiasz - Proste." Powiedz to na przykład pielęgniarkom albo ratownikom medycznym.

"Jeśli zlikwidują obecny system to nie będzie mi się już opłacało pracować i w ciągu tygodnia zwijam się z Polski i z moich podatków zobaczysz grube "0" złotych." Interesujące. A gdzie konkretnie jest ten raj do którego wyjedziesz, wiesz, taki z niskimi degresywnymi podatkami dla takich krezusów zarabiających powyżej 128 tysi jak ty?

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!
Forum > Hyde Park V > Mówicie, że te 75% od miliona we Francji to dużo?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj