Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > [1917] Nowy, olbrzymi krok medycyny
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2017-11-09 02:20:01 Zgłoś

ZAMIANA RODZAJU.

Epokowe doświadczenia prof. dr. Steinacha.
Wiedeń, 3 listopada.
W zaciszu swojej pracowni żyje w Wiedniu uczony lekarz i genialny biolog prof. E. Steinach, kierownik biologicznego instytutu doświadczalnego. Całe życie swe i głęboką wiedzę poświęcił on niebadanemu dotychczas, tajemniczemu problematowi zamiany — w drodze operatywnej — jednej płci w drugą, a zdumiewające wyniki, do jakich doszedł na tej drodze, poruszyły cały uczony świat i inni badacze i biologowie kontynuowali doświadczenia w kierunku wskazanym przez prof. Steinacha, doświadczenia uwieńczone przewidywanym sukcesem.

Oczywiście, że nie udała się dotychczas i prawdopodobnie nie uda się nigdy, zamiana płci gatunku „homo sapiens” (ludzkiego). Atoli trzeba ponad wszelką wątpliwość stwierdzić, że w zasadzie powiodło silę nauce dowodnie zmieniać jeden rodzai płci na drugi. Na razie znalazła teorya potwierdzenie swoje w doświadczeniach na morskich świnkach i szczurach.

Te sensacyjne, a mimo to czysto naukowe i ściśle rzeczowe odkrycia i wyniki, oświetlił w znakomity sposób w wykładzie swym o pracach prof. Steinacha w berlińskiej „Uranii” znany biolog z Wiednia dr P. Kanerer. Wtedy już zauważono zasadnicze zmiany, które zarówno u mężczyzn jak i u kobiet wywołuje kastracya. Dalej stwierdzono również ponad wszelką wątpliwość, że kastrat odzyskuje z powrotem swój genus, po przyszczepieniu wyciętego organu, bez względu nawet na to, czy organ ten umieści się z powrotem na właściwem miejscu.

Prof. Steinach poszedł w swych doświadczeniach dalej i zdołał nawet z zupełnem powodzeniem dokonywać u zwierząt do pewnego stopnia zamiany rodzaju. Niedorosłe i niedojrzale jeszcze zwierzęta pozbawiał, najpierw własnych organów rodzajowych, a następnie zaszczepiał im inne, wręcz przeciwnego rodzaju, często nawet w niezupełnie tem samem miejscu, naturalnie z zachowaniem całej wewnętrznej tkanki i wszystkich części składowych.

Skutkiem tego przeszczepienia zmienia się pod wpływem tych wewnętrznych organów cały cielesny i psychiczny charakter zwierząt; występowała wybitnie „zniewieściałość” u samców, „męskość” u samic.

Najwyraźniej występuje przemiana w piersiach, które u rodzaju męskiego po przeszczepieniu organów, w bardzo krótkim czasie rozwijają się widocznie i nabierają wszelkich charakterystycznych cech samicy, u rodzaju żeńskiego natomiast całkowicie prawie zanikają.. Przemiana ta jest tak łudząca, że nie rozpoznają, jej nawet małe obce ssawce zwierzęce, a sztucznie stworzona „mamka" wcale się nie uchyla od „nowego obowiązku'", owszem, stara się wszystko uprzystępnić i ułatwić.

Próby i doświadczenia z zakresu zamiany rodzaju odbywają się przeważnie na świnkach marskich, szczurach i drobiu. Z lekarzy, oprócz prof. Steinacha odznaczyli się w tej dziedzinie: dyr. ogrodu zoologicznego w Dreźnie prof, Brandes, dwaj francuscy badacze Goubert i Petard, (ci ostatni dokonali zamiany rodzaju na kogucie, który po tem doświadczeniu stracił charakterystyczne cechy, jak ostrogi i grzebień), a przedewszystkiem dr Robert Lichtenstern, lekarz wiedeńskiego pierwszego szpitala rezerwowego, który poslugując się metodę, prof. Steinacha, dokonał wprost epokowych operacyi.

Tak np. w roku 1915 przywieziono do szpitala pewnego żołnierza, któremu wybuch gra natu wyrwał całe podbrzusze. Po pewnym czasie wypadły owemu żołnierzowi wszystkie włosy z brody, stal się zniewieściałym, tępym i ciężkim; zniknął także cały jego męski charakter. W kilka miesięcy później znalazł się przypadkiem w szpitalu pacyent, któremu należało bezwłocznie odciąć całe podbrzusze; dr Lichtenstern dokonywał operacye, lecz równocześnie uskutecznił transplantacyę podbrzusza na pierwszym żołnierzu. W niespełna rok żołnierz odzyskał swój męski wygląd i charakter, a nawet mógł się... ożenić.

Zaiste potęga medycyny zrobiła znów olbrzymi krok w zgłębianiu tajników wiedzy biologicznej.

Charakterystycznem jest, że wskutek wszczepienia substancyi gruczołowej powstrzymano u pewnego człowieka popęd do zboczeń płciowych. Jest to nowe cenne oświetlenie ponurej dziedziny patologicznej: homoseksualizmu.

Medycyna zrobiła tu zaiste! — nowy, olbrzymi krok naprzód; wdarła się zwycięsko w tajniki wiedzy biologicznej i jest na prostej drodze do stworzenia w niedalekiej już przyszłości nowego dzieła wiedzy: organiczne techniki!

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-11-1917

100lattemu.pl

--
Fiol78
Fiol78 Cesarz Narzekalni od 2 kwietnia 2008 | Festung Glogau
2017-11-09 06:53:36 Zgłoś

Ikac:
"Oczywiście, że nie udała się dotychczas i prawdopodobnie nie uda się nigdy, zamiana płci gatunku „homo sapiens” (ludzkiego)."

Medycyna: Potrzymaj mi probówkę z piwem i patrz.

--
W ciąży nie piję alkoholu!
Forum > Hyde Park V > [1917] Nowy, olbrzymi krok medycyny
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj