Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Fałszerze słów
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2017-07-16 03:48:02 Zgłoś

Aż strach pisać, co możemy. My, to znaczy oni – rządzący Polską fałszerze słów.

Prezydent Trump przyleciał do Warszawy, spokojnie się wyspał, a że łóżko przygotowano mu nadzwyczaj wygodne, postanowił się odwdzięczyć odczytaniem laurki o Polsce. O tym, jak przez wieki cierpiała, bo ciągle była napadana i skąpana we krwi swoich bohaterów, ale pozostała dumna. Itd., itp. Żonglowanie naszą smutną historią i pamięcią szło Trumpowi zręcznie. Tylko o 1989 r. nawet się nie zająknął. Tu chciałbym pogratulować ministrowi Krzysztofowi Szczerskiemu tak uroczystej rewitalizacji instytucji cenzury. Doradca prezydenta RP musiał być nieźle przerażony, że świat się nagle dowie, kto wyprowadził wojska sowieckie z Polski, obalił mur berliński i jest symbolem odzyskania wolności przez kraje wschodniej Europy. Z dumą więc opowiadał, jak telefonował do lecącego nad Atlantykiem Air Force One, by wydusić skróty w przemówieniu Trumpa na pl. Krasińskich. Prezydent USA przeczytał, co trzeba, machnął ogonem, który tak pięknie nosi na głowie, i tyleśmy go widzieli.

Zaraz potem zaczęły się u nas zawody pisowskich heroldów. Brązowy medal otrzymuje ode mnie Patryk Jaki za słowa: mądra polityka rządu sprawiła, że staliśmy się jednym z najważniejszych graczy na świecie. Podobno zazdrośni Chińczycy od razu zaproponowali Jakiemu obywatelstwo i stanowisko rzecznika rządzącej w Państwie Środka partii komunistycznej.

Srebrny medalista dostaje ode mnie dwa złote medale. Jest nim Antoni Macierewicz, któremu przemówienie prezydenta USA zaimponowało głębią i rozmachem. Porównał je do wystąpień dwóch największych postaci w historii świata – Lecha Kaczyńskiego i Winstona Churchilla: „To jest ten poziom analizy historiozoficznej, ale także bieżącej politycznej i militarnej”. Minister obrony narodowej ma rację. Po prostu z ust mi to wyjął. Przemówienia Lecha Kaczyńskiego są do dziś komentowane przez wybitnych znawców przedmiotu, zaś Churchill – jak wiadomo – szlochał nad losem Polaków po konferencji w Jałcie. A swoją drogą ciekawe, co Putin obiecał Trumpowi i który z nich będzie musiał się popłakać. Pewnie ten, kto po szczycie G20 tweetował: „Czas na konstruktywną współpracę z Rosją”.

Namaszczeni na europejskie mocarstwo – polityczne, gospodarcze i moralne – możemy spokojnie na kolejnej miesięcznicy oderwać drugie skrzydło od samolotu i dalej lecieć ku prawdzie. Możemy wysyłać do Aleppo pocztówki ze słowami otuchy i fotografią pomnika Powstania Warszawskiego. Możemy wyciąć w pień najstarszą w Europie Puszczę Białowieską na złość UNESCO i „zielonym faszystom”, a nawet postawić pomnik kornikowi drukarzowi z wdzięczności za pretekst. Dla pewności przypomnę tylko definicję słowa pretekst – jest to zmyślony powód podany w celu ukrycia właściwej przyczyny.

Aż strach pisać, co jeszcze możemy. My, to znaczy oni – rządzący Polską fałszerze słów. Wśród nich fenomenalny Mariusz Błaszczak. Porównał on szczyt G20 w Hamburgu z pl. Krasińskich w Warszawie i okazało się, że Polska to kraj należący do Europy pierwszej prędkości – stabilny, nadzwyczaj gościnny i co najważniejsze – bezpieczny. Tymczasem w Niemczech, kontynuował szef MSWiA, mieliśmy potężne zamieszki. Palono sklepy i samochody, a kilkuset policjantów znalazło się w szpitalach – wymieniał nie bez satysfakcji. To tam jest ta Europa drugiej prędkości, zakończył swój wywód. Czyżby minister w natłoku zajęć nie zauważył, że antyglobaliści przyjechali do Hamburga, bo tam spotkali się przywódcy krajów decydujących o przyszłości naszego świata? Nie zauważył, i trudno się dziwić, przecież Beaty Szydło ani Andrzeja Dudy tam nie było.

Stanisław Tym - polityka.pl


--
Tynf
Tynf Superbojownik od 23 listopada 2005 | Jastrzębie Zdrój | GG: co to jest?
2017-07-16 04:15:54 Zgłoś
Pomijając cały polityczny bełkot (oczywiście to nie jest jakikolwiek zarzut w kierunku Tyma) w samym jedynie Nowym Jorku są dwa mosty Kościuszki (jeden będzie chyba rozebrany) i jeden most imienia Pułaskiego. Ciekawi mnie ile mostów tych imion jest w całej Polsce?
Kto bardziej ceni polskich patriotów?

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
Servin
Servin Klopsik od 8 lutego 2009 | Z cywilizowanego kraju
2017-07-16 11:29:31 Zgłoś
Putin.

--
Bo wszystkie serviny to...
nevya
nevya Bojownik od 18 grudnia 2015 | Kobylin-Borzymy
2017-07-16 12:43:47 Zgłoś
:tynf , jak Ty coś pierdolniesz

--
Forum > Hyde Park V > Fałszerze słów
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj