Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > tam też się zaczęło od rozdawnictwa jak u nas 500+
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 Superbojownik od 29 sierpnia 2013
2017-06-30 23:03:29 Zgłoś
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/306299842-Wenezuela-na-skraju-wojny-domowej.html#ap-1

Opozycja podejrzewa, że brawurowa akcja Oscara Pereza, który ostrzelał z helikoptera Sąd Najwyższy, była zaaranżowana przez prezydenta, aby dać pretekst do zaostrzenia represji.

Na rozkaz Nicolasa Madury ulice Caracas od wtorku są patrolowane przez czołgi. Policja zaczęła też jeszcze brutalniej niż do tej pory atakować manifestantów. W czwartek zginął 22-letni student David Vallenilla: po tym, jak rzucił kamieniem w funkcjonariuszy, jeden z nich trzykrotnie strzelił do niego, trafiając w brzuch. Bilans trwających już od wielu miesięcy protestów to 79 zabitych i ponad tysiąc rannych.
Policja aresztowała też 3,2 tys. osób. Ludzie są przetrzymywani przez siły bezpieczeństwa w szokujących warunkach. Zdarza się, że niektórzy są zmuszani do jedzenia makaronu z własnymi ekskrementami. Innych torturują za pomocą urządzeń pod napięciem.
Sąd Najwyższy, który jest bez reszty podległy Madurze, pozbawił większości kompetencji prokurator generalną Luisę Ortegę Diaz, krytyczną wobec łamania demokracji. Przejmie je posłuszny prezydentowi rzecznik praw obywatelskich.
Maduro oświadczył, że akcja Pereza była reżyserowana przez CIA. Pilot, który grał w filmach akcji, trzy lata temu brał udział w szkoleniu organizowanym przez Waszyngton. Sam helikopter w doskonałym stanie odnaleziono na przedmieściach Caracas. Nie wiadomo jednak, co się stało z Perezem.
W Ameryce Łacińskiej narasta opór wobec działań prezydenta Wenezueli. – Musimy nazwać rzeczy po imieniu. Mamy kraj, który przestał być działającą demokracją i to jest niezwykle niebezpieczne dla całego regionu – oświadczył szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray Caso. Jego zdaniem kontynent, który 30 lat temu skończył z wojskowymi dyktaturami, też może wrócić do autorytarnej przeszłości.
Maduro forsuje plan zmiany konstytucji, aby uzyskać niemal nieograniczone kompetencje. Ponieważ parlament jest temu przeciwny, prezydent rozpisał wybory do konstytuanty, której zadaniem będzie przyjęcie nowej ustawy zasadniczej.
Wenezuela ma największe udowodnione rezerwy ropy na świecie. Hugo Chavez, poprzednik Madury, wykorzystał to bogactwo do rozwoju programów socjalnych, które wyciągnęły z biedy miliony mieszkańców kraju. Jednak powszechna korupcja doprowadziła do upadku gospodarki: dziś brakuje nawet podstawowych produktów spożywczych i leków. To doprowadziło do wybuchu protestów.

--
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2017-07-01 10:15:10 Zgłoś
Wenezuela przynajmniej ma ropę, a my?

--
szatkus
szatkus Superbojownik od 18 kwietnia 2006 | Tam, gdzie jeździ Tramino | GG: 19*443^2
2017-07-01 10:19:39 Zgłoś
:gutex1 porównujesz nas do Wenezueli?

Nie wierzyłem, że PiS może wygrać drugą kadencję, ale dzięki ludziom takim jak Ty to robi się coraz bardziej prawdopodobne.

--
happy
happy Wredziocha od 20 marca 2003 | niemal doskonale wszystko jedno...
2017-07-01 10:55:02 Zgłoś
:pies_kaflowy
U nas tylko opozycja ropieje...

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?
somsiad
somsiad Superbojownik Klasyczny od 10 kwietnia 2002 | Pacanova
2017-07-01 11:03:20 Zgłoś
:pies_kaflowy a u nas moze ktos wpadnie, jak robic koktaile molotowa z wungla

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
Forum > Hyde Park V > tam też się zaczęło od rozdawnictwa jak u nas 500+
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj