Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Cerkiew w Warszawie
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 4 lat temu

CERKIEW NA PL. SASKIM

Dowiadujemy się, że przewodniczący Rady miejskiej w Warszawie rektor Brudziński, zapytany przez jednego z oficerów legionowych, co Rada miejska ma zamiar zrobić z cerkwią na Placu Saskim, udzielił następujących informacji:
Plany przebudowy okazały się przy bliższym zbadaniu niewykonalne. Cerkiew zbudowana jest od podstaw do szczytu w stylu czysto byzantyńskim i nic nie zdoła zatrzeć jej cech. Wobec tego opinia w Radzie przychyla się do poglądu, iż cerkiew należy rozebrać.
Tyle rektor Brudziński. Ze swej strony uważamy to za najwłaściwsze rozwiązanie sprawy. Pamiątkowy Plac Saski powinien mieć przywrócony swój dawny historyczny wygląd.


FOTOGRAFIE DLA JEŃCÓW

Moskiewska, „GAZETA POLSKA" z 5 grudnia komunikuje:
Komitet pomocy jeńcom wojennym, znajdującym się w niewoli niemieckiej lub austryackiej, podaje do wiadomości rodzin jeńców, że wysyłanie jeńcom fotografii jest tylko niepotrzebną stratą pieniędzy, gdyż cenzura wojenna, ze względu na obronę państwową, konfiskuje wszelkie fotografie, tak wysyłane z Rosyi do Niemiec, ewentualnie Austryi, jak też z krajów tych do Rosji.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24 grudnia 1916


https://100lattemu.pl/styl-zycia/uroda-i-zdrowie/25657-kosmetyka-w-dawnych-czasach-o-kobietach-dla-kobiet

https://100lattemu.pl/

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 4 lat temu
Forum > Hyde Park V > Cerkiew w Warszawie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj