Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > 500+ po angielsku, kosztowny tenor i wiewiórka na plantach
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2016-07-18 05:15:16 Zgłoś

SPADEK CYFRY URODZIN W ANGLII.

Przed kilku dniami przybyła do ministra angielskiego Longa deputacyc narodowej rady dla publicznej moralności, domagając się poczynienia przez rząd stanowczych kroków, któreby zapobiegły wzrastającemu stale spadkowi urodzin w Anglii.

Deputacya domagała się: zakazu sprzedaży środków chroniących przed urodzinami, ułatwień podatkowych dla małżeństw posiadających potomstwo, dania dzieciom prawa samodzielnego decydowania w 14 roku życia, czy chcą się dalej kształcić, czy też pragną poświęcić się jakiemu zawodowi, wreszcie opodatkowania bezwzględnego wszystkich kawalerów i panien, liczących ponad 35 lat życia, oraz przymusowego rozwodu małżeństw, które po sześciu latach pożycia nie mają dzieci!


WALKA O TENORA.

Przed niedawnym czasem na jednej z najbardziej ożywionych ulic w Pradze pobiły się dwie eleganckie damy : śpiewaczka operowa Cavan i żona artysty rzeźbiarza Oliwy, Wywołując swą aż do krwi walką niebywałą sensacyę.

Powodem tego niezwykłego kroku była zazdrość p. Oliwy o względy tenora Maraka, który znudzony jej miłością, zwrócił swe uczucia ku pannie Cavan.
Wczoraj odbyła się w tej sprawie rozprawa karna, po której prowadzący sędzia skazał p. Oliwę na 300 koron kary za pobicie p. Cavan.


WIEWIÓRKA NA URLOPIE.

Planty krakowskie mają niezwykłą sensacyę.
Oto już od kilku dni ugania po drzewach plantacyjnych zwinna wiewiórka, która uprzykrzywszy sobie pobyt w jednym z domów przy ulicy Smoleńskich rozpoczęła samowolnie urlop i zbiegła na planty krakowskie. Miłe to zwierzątko o puszystym rudym ogonie, wyprawia między drzewami pocieszne ewolucye, licznie gromadząc dzieci, uradowane tym niespodziewanym widokiem.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-07-1916


https://100lattemu.pl

--
leeeroy
leeeroy Superbojownik od 6 maja 2008 | Wrocław
2016-07-18 09:41:15 Zgłoś
Grupies się pobiły

--
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2016-07-18 11:14:34 Zgłoś
Wesoło tu dzisiaj

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
Forum > Hyde Park V > 500+ po angielsku, kosztowny tenor i wiewiórka na plantach
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj