WIELORYB BEZ GŁOWY.

W pobliżu Wijk w Holandyi wyłowiono niedawno z morza ciało olbrzymiego wieloryba bez głowy, przyniesione do brzegu prądem morskim. Według przypuszczeń wieloryb uderzył o minę, której eksplozya urwała mu głowę.


NIEZWYKŁY POWÓD SAMOBÓJSTWA.

W Wiedniu usiłowała sobie odebrać życie 17-letnia służąca Elżbieta Tomann. Jako powód podała w pozostawionym liście okoliczność, iż sąsiedzi czynili jej zarzut, jakoby źle obchodziła się z psem swych państwa.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-07-1916


PRUDNIK. WIELKIE WRAŻENIE

wywołało w tutejszej okolicy morderstwo dokonane na dworskim gajowym (dozorcy lasu) Antonim Kobuz. zamieszkałym w Kobylnicy. Szewc Alojzy Dospasil, który już, dwa razy znajdował się w domu obłąkanych, popełnił to morderstwo. Podczas przeszukiwania domu zbrodniarza znaleziono połowę odciętej głowy gajowego w garnku ugotowaną.

Dziennik Śląski: przez lud-dla ludu!, 15-07-1916


NIEUCZCIWY CHŁOPIEC.

W sklepie firmy Trauman, Franciszkańska 32, zauważono systematyczną kradzież różnych nici w szpulkach. Straty poszkodowany oblicza na 2,000 rb. Przy badaniu pracowników sklepowych chłopiec Abram Sendyk, przyznał się do winy i wskazał miejsca, gdzie skradzione nici sprzedawał. Dochodzenie w tej sprawie wdrożono przez 4 komisarjat.


PRZY PRZEPROWADZCE.

Wczoraj około godz. 10 r., przenoszący z gmachu uniwersyteckiego do platformy pianino 58-letni robotnik, Paweł Kwaśny, przygnieciony został tak, że wezwany lekarz pogotowia, wobec ciężkiego stanu zdrowia, przewiózł go na kurację do szpitala św. Ducha.

Przegląd Poranny, 15-07-1916


https://100lattemu.pl/

--