Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Kurjer Warszawski, 13-06-1916
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 5 lat temu

NA STAWIE.

Wczoraj, około godz. 7 wiecz., na stawie w parku łazienkowskim, około mostu, z łodzi, w której było 7 mężczyzn, jeden z jadących usiłował wskoczyć do przejeżdżającej łodzi, w której były dwie kobiety. Skok nie udał się: łódka z kobietami wywróciła się. Pasażerowie drugiej łódki, wyskakując w celu ratowania towarzyszek, wywrócili swoją łódź.

Na pomoc tonącym rzucił się do wody 19-l. Kazimierz Terlecki, syn właścicielki łódek, oraz pośpieszył z pomocą z łodzią ratunkową służący przy łodziach, Apolinary Suchoński. Wszystkich 9 osób wydobyto na ląd Ponieważ kobiety były przez pewien czas nieprzytomne, wezwano Pogotowie. Po przyprowadzeniu do przytomności lekarz odwiózł je do mieszkań.


POD WIADUKTEM.

W budowie wiaduktu do mostu Poniatowskiego tkwi widocznie jakiś błąd, z powodu którego przez znaczną część roku ściany są przepojone wilgocią.

Pod wiaduktem ciągle cieknie, gnije, rozkłada się, w budynkach zaś ze schodkami i wieżyczkami, prowadzących na dół do Solca, jest trudny do zniesienia zaduch.


KRADZIEŻE.

Ze składu sutereny Moszka Chaima Frohmana przy ul. Pańskiej nr. 20 niewykryci złodzieje skradli 24 sztuki rnaterjału wełnianego, 17 — sukna i 8 — barchanu, ogółem na sumę 4,000 rb.

Z mieszkania prowizora farmacji Wierzbickiego przy ul. Chmielnej nr 67. po wyłamaniu czterech zamków u drzwi kuchennych. oraz w szafie, biurku i bieliźniarce, skradziono 376 rb. gotówki. oraz biżuterji i kosztowności, ogółem na sumę 1.500 rb.


SOSNOWIEC.

Utworzyła się tu spółka wyrobu wina owocowego z agrestu, porzeczek i t. p. owoców. Spółka ta rozpoczęła swą działalność na razie przez zakupowanie w sadach większych partji agrestu.

Na ulicach Sosnowca daje się zauważyć nowy sposób zarobkowania, uprawiany przeważnie przez ludność ubogą. Zjawili się mianowicie sprzedawcy ziemniaków pieczonych na sztuki po 1 kop. Za 2 ziemniaki upieczone płaci się 1 1/2 kop.

Kurjer Warszawski, 13-06-1916


https://100lattemu.pl/reklama2/21902-reklama-13-06-1916


https://100lattemu.pl/

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
peggypumpkin - Superbojowniczka · 5 lat temu
Pierwszy bardzo malowniczy, aż mi się przypomniała akcja policajów francuskich
Forum > Hyde Park V > Kurjer Warszawski, 13-06-1916
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj