Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Dobra zmiana...
hubbabubba
hubbabubba - Robi dobrze nawet przez telefon · 5 lat temu
...ciąg dalszy.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/duzy-spadek-polski-w-rankingu-wolnosci-prasy,637174.html
Zlecieliśmy w rankingu wolności mediów. Tylko troszkę, bo z 18 na 47 miejsce. Oj ta oj tam, zaledwie 29 pozycji. Gdzieś za Burkina Faso, Botswanę, Surinam. Ale żeby nie było, że sieję defetyzm, to w zestawieniu mamy dobre sąsiedztwo, bo jesteśmy "tylko" dwa miejsca za Francją i sześć miejsc za USA. Wszystko idzie w dobrą stronę?

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 5 lat temu
:hubbabubba Marudzisz. Potęgą będziemy i basta!
https://www.fronda.pl/a/macierewicz-polska-armia-bedzie-dwa-razy-wieksza,70146.html

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Mojs - Superbojownik · 5 lat temu
:thurgon
No, mamy ok 100k będzie 150... gdyby Rosja powiększyła o połowę... (mam stare dane) 750k... ponad milion. Pamiętaj... połowa jest fajna, kiedy suma jest duża.
:hubbabubba
Za PO były naloty, za PiSu są wyloty... "Telewizja to byznes", ale polski rząd bata z gówna nie ukręci...

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 5 lat temu
Nie podoba mi się, to co dzieję się z naszymi mediami, prasą, ale bez przesady - na razie nie widzę nic strasznego. Gdybyśmy spadli do czerwonego, a nie daj Boże czarnego koloru, to by było fatalnie. USA i wiele innych krajów także w Europie mają taki sam kolor.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

szatkus
szatkus - Superbojownik · 5 lat temu
Reporterzy bez Granic to lewacy. QED

--

czary_mary
czary_mary - Superbojownik · 5 lat temu

:mojs cyfry niewiele znaczą, jakość jest ważniejsza: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_K%C5%82uszynem

Niestety u nas MON dostał zupełnego pierdolca i wojsko zamienia w farsę:

"MON: "W wojsku muszą obowiązywać zasady dekalogu"

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19950717,dziesiec-przykazan-w-sluzbie-ojczyzny-resort-macierewicza-brnie.html#BoxNewsImg

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 5 lat temu
Tak poważnie jeżeli chodzi o te cyfry to zwyczajnie OT podepnie się pod struktury wojska i na papierze sporo wzrośnie. Szans na zwiększenie stanów w inny sposób w najbliższym czasie nie ma z tego prostego względu, że brakuje sprzętu ;)

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

quarg6
quarg6 - Superbojownik · 5 lat temu
Ranking chyba niewoli gazet haha. Niemcy mają wolność prasy? A od kiedy wolność prasy dawanie dupy kozojebcom? Rozumiem, że to dlatego, że Wyborcza traci popularność, a Polacy wreszcie się budzą (coś jak Deutschland Erwache).


A teraz na poważnie: ranking jest robiony na podstawie jakichś konkretnych wskaźników. To że spadliśmy w tak nisko, wynika głównie z tego, że wzrosła ilość nacisków na media ze strony rządu, o o czym pośrednio mogą świadczyć prywatne wycieczki polityków wiadomo jakiej partii pod adresem dziennikarzy zadających niewygodne pytania (ranking tworzą sami dziennikarze). Z drugiej strony, trzeba uczciwie przyznać, że PO nie ingerowało tak bardzo w to co leci w mediach publicznych, a PIS nie dość, że zlał konstytucję ciepłym moczem (która wyraźnie mówi, że mediami publicznymi zarządza KRRITV a nie minister skarbu), to jeszcze zrobił ze swoich polityków głównymi dziennikarzami kraju.

Druga rzecz, na całe szczęście brakuje nam wiele do Włoch, Czech czy Węgier. Tam nie ma "wolnych mediów" w naszym rozumieniu.
We Włoszech większość mediów opiniotwórczych kontroluje Berlusconi et cohortes, w Czechach takim Berlusconim jest Babiš - jeden z najbogatszych Czechów, właściciel kilku spółek medialnych, szef partii koalicyjnej i minister. Tak jakby Kulczyk, Michnik i Kukiz to była jedna osoba, w dodatku w rządzie z opinią Morawieckiego czy Szałamachy.
Na Węgrzech w ogóle jest ciężko, bo tam nie dość, że większość mediów jest państwowa (wyobraźcie sobie, że Wyborcza, Rzepa, TVN, Newsweek, Wprost i Polityka są rządowe) to jeszcze największe medium "opozycyjne" kupił przyjaciel Orbana. (teraz pomyślcie, że WSieci i Gazeta Polska zaczynają chwalić PO).

--
Taaaaaaak

Cieciu
Cieciu - Bułgarski Łącznik · 5 lat temu
:czary, żołnierz kierujący się przykazaniem "nie zabijaj" to co ma robić? Błogosławić?

--
"A poza tym sądzę, że należy ***** ***" Kato Starszy Folklor, legendy i historia Bułgarii. Po mojemu.

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · 5 lat temu
będą nadstawiać drugi policzek, proste.

--

hubbabubba
hubbabubba - Robi dobrze nawet przez telefon · 5 lat temu
:thurgon powiedz mi chłopie - na chuj? Na chuj powiększać armię, czy tam siły zbrojne wszelako, jakby ich nie nazwać? Tylko po to, by karmić paranoję Tośka M.? Przecież to jest chory człowiek, a jego miejsce jest raczej w zakładzie zamkniętym, niż we władzach. Niestety jest, jak jest, a do tego dzierży on resort siłowy. Swoją drogą, ciekawe, skąd wezmą na to pieniądze. 500+ skutecznie wydrenuje budżet, a ewentualny nowy narybek z tego programu będzie jeszcze przez kilka lat za mały, żeby odpracować. To samo tyczy histerycznych prób ściągania tutaj wojsk amerykańskich. No po co? Jakieś robienie z zapyziałego Radzikowa głównego punktu strategicznego i pierwszego celu ataku strategicznego Rosjan. Tak samo, jak tłumaczenie, że rosyjskie myśliwce latały tak blisko amerykańskiej łajby, bo zaparkował na niej polski śmigłowiec. I to było powodem tego "nalotu". Przecież Polska nie jest żadnym przeciwnikiem dla Rosji. Jakby chcieli, tylko po co, to by po nas przejechali. A w takim przypadku ręczę, że powtórzy się postawa państw sojuszniczych z 39 roku.

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 5 lat temu
:hubbabubba A czy ja w jakimkolwiek miejscu napisałem, że to popieram :P? To jest czysta głupota na chwilę obecną. Co do amerykańców, to ma to znaczenie bardziej polityczno-dyplomatyczne niż militarne (vide korytarz suwalski). Po prostu trzymanie u siebie hamerykańców wiąże się z ich bezpośrednim udziałem w razie konfliktu (zostali zaatakowani, znaczy będą musieli się włączyć). Sytuacja geopolityczna potrafi się zmieniać nawet z tygodnia na tydzień, a jej planowanie na dłuższą metę jest całkowicie bezsensowne, więc akurat takie "Trzymanie popieram". Na tym co było też nie ma sensu się opierać, bo historia uczy, że niczego nie uczy i że każdy kolejny konflikt jest zupełnie inny od poprzedniego... Co do "Redzikowa jako celu". Wisła dalej jest celem, jako zapora "ani kawałka dalej". Była za zimnej wojny, jest teraz. Bo my to przedmurze, ale takie ruchome ;)

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Mojs - Superbojownik · 5 lat temu
:czary_mary
Ja to wiem... 7-10 września '39... Nie mówię, że się udało, ale trzymali się... Spartanie... Jest wiele zależnych.
A co do Macierewicza, to wyjaśni mi ktoś, czy w jego wypowiedzi pt:
"- Z treści izb tradycji w jednostkach wojskowych należ usuwać po pierwsze zbrodniarzy i gloryfikowanie systemów komunistycznych - stwierdził wiceminister obrony narodowej. I dodał: - Tradycja wojskowa nie musi uwzględniać całej historii Polski, ale jej chwalebne czyny."
No rozumiem, gen. komunista be... Czyli który wpie*dol mamy wychwalać? Wiem! Wiedeń! A nie, to nie w Polsce... Zdobycie Moskwy! A nie... zachlali i stracili... Podbicie Berlina! Niee... To Armia Czerwona, Polaków tam nie było...
Albo mówią całość, albo się nie odzywają wcale, bo to wstyd, że psychiczni ludzie rządzą tym krajem...
Ostatnio edytowany: 2016-04-21 00:21:19

Jaremcio
Jaremcio - Bojownik · 5 lat temu
:hubbabubba w ogóle nie doceniasz naszych państw sojuszniczych! Jestem pewien że wszystkie wyraziłyby głębokie oburzenie, a być może nawet nałożyłyby na Rosję kolejne sankcje!

Poza tym, podobnie jak :empatyczna nie uważam żeby z mediami u nas było tak źle. W każdym razie w Radiu Rzeszów nadal czytają rankami Gazetę Wyborczą. ;)

--
Uśmiechał się często, odrobinę zdziwiony. Sprawiało to na innych wrażenie, że jest trochę bardziej inteligentny niż w rzeczywistości. Tak naprawdę zwykle starał się zrozumieć, co do niego mówią.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 5 lat temu
:mojs
a w policji to jest inaczej?
parę lat temu świętowali chwalebne 80 lat istnienia w słuzbie narodu, pomijając milczeniem Policję Granatową

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
best30 - Superbojownik · 5 lat temu
" Reporterzy bez Granic w krótkim opisie sytuacji dot. wolności prasy w Polsce napisali, że pluralizm mediów jest zagrożony. (https://www.tvn24.pl)"
A Niemcy na 16? Przecież u nich praktycznie 100% pracy jest w niemieckich rękach czyli prawie tak jak u nas, jeśli chodzi o prasę lokalną
Może chodziło im, że nie czerpiemy z dobrych wzorców?

--
Sygnaturka ma L4

Spowiednik
Spowiednik - Superbojownik · 5 lat temu
fajnie, oczywiście, że jeszcze nie jest źle. oczywiście, że to co :best powyżej napisał to prawda, i wszystko mi się jeży jak słyszę o cenzurze w imię poprawności politycznej tak samo jak przy innego autoramentu próbie wzięcia mediów za ryj.
i fajnie że wciąż "przed Albanią" - jakkolwiek byśmy jej obecnie nie zastąpili i że inni mają gorzej.
jednakże gdy reprezentacja Polski w piłce kopanej spadła o dwadzieściakilka miejsc - to zaczęliśmy zmieniać w panice trenerów jak Włosi rządy w latach 80-tych, bo trend był zatrważający i nieprzypadkowy.
obawiam się, że jeśli będzie się trzeba zacząć bać - to już się tego z gazet nie dowiemy bo będzie za późno.
to co mamy teraz jest doskonałym pretekstem do poważnej refleksji. a Niemcy niech sobie mają gorzej. lata mi to, dopóki ich pancernik nie pęta się w okolicy zatoki gdańskiej...

--
Kanalia. Ojkofob. Łotr, komunista, esbek, zdrajca, gorszy sort. Spacerowicz. Astroturfer. Bojówkarz
www.youtube.com/watch?v=QCnneFzXhmc
Zaraz będzie ciemno...

brtk
brtk - Superbojownik · 5 lat temu
:best30 gdy Polska weszła do Schengen i w Niemczech nasiliły się kradzieże i włamania, także cięższe przestępstwa, też unikano podawania narodowości (nie twierdzę, że wszyscy to robili). Z prostej przyczyny: bo nie wszyscy Polacy to złodzieje, więc nie należy budować narracji wskazującej, że Polacy to zagrożenie. Przestępcy są źli, nie Polacy. Podkreślanie przy każdym przestępstwie narodowości sprawcy buduje wrażenie, że w cały kraj taki jest.

A przy okazji, Maroko, Tunezja, Algieria. To zdecydowanie nie są uchodźcy!


PS: oglądałeś ostatnio Wiadomości na TVP? Jest lepiej, c'nie?

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b
Forum > Hyde Park V > Dobra zmiana...
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj