Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > tl,dr Późno już, zarwałem noc, ale poczytałem te bulwersujące, oczerniające…
JegoAlterEgo
Oczywiście, stanowisko jednej strony znam, z mojego poprzedniego posta, więc przestawię drugi punkt widzenia.

Jakby ktoś się interesował o co chodzi.

https://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page60.php


https://carton.pl/images/odziez_zdjecia/1/1/B/K/Z/_/2/7/2/n_1_1_BKZ_272.jpg

https://www.radiownet.pl/system/post/media_posts/avatars/75481/large/UPA%20odznaki.jpg?1321577915

Hm, rozumiem, że to rzeczywiście chodzi o postać literacką, zwłaszcza, że wymyśliła to starsza dziewczyna, a tylko przypadkiem o przesiedleniach rozmawiają dniami i nocami w domu. Kur*a, ale z was idioci...

https://www.rmfon.pl/aktualnosci/enej-gosciem-rmf-extra-14492.html

I jeszcze pretensje, że nie pozwolono im wystąpić w czerwono-czarnych strojach.

Tutaj dobry komentarz na mdłe tłumaczenia menadżera:


Obserwator 79.184.35.*

11 czerwca 2013, 22:42

Takie oświadczenie zapewne byłoby na miejscu, gdyby jednak jego treść nie rozmijała się z faktami. W wymienianym tu wywiadzie, członkowie zespołu sami przyznają, że nie za bardzo wiedzą skąd ta nazwa. Przypuszczają, domyślają, bo wymyśliła dziewczyna, ale nie chcą do tego wracać itd. Poza tym babcia miała pecha, bo się zawróciła do domu i ją nasi (czyli brzydcy Polacy od operacji Wisła, ratującej mordowanych Polaków) zwinęli, i jako jedyna z rodzeństwa ta babcia musiała zostać w Polsce, i teraz oni (któryś z nich) przyjechali do Polski, bo tu jest lepiej, ale przez to zatrzymanie babci całe rodzeństwo nie mogło się spotkać. Zawiłe streszczenie jest obrazem tej zawiłej wypowiedzi. Jeżeli menedżer jest za czystością medialną, proszę samemu dojść, czy to dobrze, że babcia została w Polsce, czy źle? Proszę też ich uświadomić (i poinstruować, jak ta rodzina mogłaby się spotkać). I ostatnia sugestia. Jeżeli nazwa jest innego rodowodu niż domyśla się autor, to przede wszystkim proszę podziękować autorowi za wskazanie, że takie skojarzenia są możliwe. Również nie zaszkodzi podziękować mu, za mini lekcję historii. Patrz chociażby -EURO 2012 i Okupacja Lwowa przez Polaków. Mam nadzieję, że moja słowa pomogą p. Ł. Kojrysowi


Można i tak

https://dorzeczy.pl/id,1025/Muzyczna-piata-kolumna.html


Ale czytam dalej.


Żbik 62.141.208.*

9 lutego 2014, 13:40

Aleś chłopie wsadził kij w mrowisko filoOUNowców. Bardzo trafna ocena "moralności" zespołu. Poniżej kilka zdań uzupełnienia. Petro Olijnyk (Петро Федорович Олійник) ps. Enej , pułkownik UPA, współorganizator i wykonawca mordów na Wołyniu, lekarz, aczkolwiek własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom. Z szacunku dla: Polaków, Ukraińców(zamordowanych przez banderowców za nieprawomyślnosc), Żydów, Rosjan i innych, którym dane było słyszeć w ostatniej godzinie "слава України", trudno przejść obojętnie nad nazwą zespołu Enej. Pokrętnym wydaje sie tłumaczenie lidera zespołu, jakoby znał imię Eneida bohatera utworu literackiego ale zupełnie nie wiedział, ze migracja jego rodziny z Bieszczad na Mazury jest pośrednio związana z "działalnością" zbrodniarza o pseudonimie Enej, jak opisano na wstępie. I nie dziwię sie Grzeskowi Łapińskiemu, że odszedł z zespołu, taki szyld uwierałby każdego wrażliwego człowieka.... A wystarczyło zmienić nazwę na Eneida, i po kłopocie. ALE to już nie miałoby takiego odbioru u filobanderowców, którym polecam opracowania Wiktora Poliszczuka. A moze to jest przyczyną odmowy wizy do USA?


Dalej.


.... 192.168.0.*

3 kwietnia 2014, 11:30

na stronie księdza Isakowicza pojawił się artykuł mówiący o tym, że w Polskiej szkole (finansowanej przez MEN) z j. ukraińskim w Górowie Iłowieckiej gdzie dr. jest M. Sycz i którą ukończyli ukraińscy muzycy z eneja był przeprowadzony wywiad na tle plakatu z banderowskim hasłem i banderowską flagą. na stronie księdza są adresy pod które można wysłać swój protest przeciwko propagowaniu ideologii banderowskiej w Polsce.


Dalej.
Ostrzej.


realista 212.160.172.*

9 maja 2014, 13:27

Te ukraińskie wyrostki żyją tu i teraz tzn. w POLSCE doświadczonej rzeźią wołyńską przez ich dziadków REZUNÓW, i mieszkając tutaj powinni powstrzymać się od jednoznacznie antypolsko kojarzących się nazw. Dla Polaków Enej to przede wszystkim ukraiński rezun i nazista. A jak się nie podoba to won z Polski ukraińsko-banderowska V kolumno. W Polsce jest miejsce wyłacznie dla lojalnych wobec niej obywateli. Niezłe wychowanie otrzymali ci smarkacze od posła PO Sycza, syna znanego banderowca, co on sam potwierdza i co jest bezsprzecznym faktem. Jakoś tak mam, że potomka rezunów wyczuwam na odległość bez względu na to czy podpisuje się Eneasz, Arti czy jeszcze inaczej. Banderowska V kolumna w Polsce. Zamiast przesiedlić was i dać w prezencie poniemieckie gospodarstwa na Mazurach i w Zach. Polsce powinniśmy z wami zrobić to co wasi dziadkowie-rezuny z Polakami na Wołyniu i w polskiej Galicji.


Dalej.
Nie angażują się? Małe dziecko kiedyś ich zabije? Hm... Biedny 14 latek z Ukrainy

https://www.tekstowo.pl/piosenka,enej,taki_kraj.html

Dalej.


.... 91.218.241.*

22 sierpnia 2013, 11:38

Od tego jest dziennikarzem żeby opisywać rzeczywistość i sprawy o które zostaje poproszony, od 2 lat są protesty przeciwko tej nazwie ( nie zespołowi), na które nigdy zespół nie odpowiedział, dopiero teraz. To ukraińcy cały czas mają prane mózgi- "polaczek zły"- fałszowana jest historia ,że nawet ruskie aż tak nie umieją przeinaczyć (czyżby rosjanie wzbudzali specjalnie nienawiść żeby łatwo wam nie było w sprawie Unii?), poczytaj historię w ukraińskiej szkole (weź podręcznik z Górowa)- tam całe zło na Polaków.A u nas jeżeli nauczyciel nie zechce mówić, na lekcji polskiej historii nie ma nawet wzmianki o ponad 150 tys. zamordowanych Polaków. Powiedz kto wzbudza nienawiść? Dlaczego dzisiaj ukraińcy mówią ze będą dalej mordować- co oni mają w głowach- czyżby to samo co upowcy w 43 roku? Przecież historia lubi się powtarzać.

Dalej.


Iza 91.218.241.*

5 sierpnia 2013, 11:42

tak ,od 2 lat na forach historycznych jest pełno gorzkich komentarzy na temat zespołu i nazwy, dopiero po artykule dziennikarza jest odzew, czy nie zauważyliście że w Polsce nikt nie czyta eneidy- zawsze skojarzenia będą z olijnikiem, jak zakładali zespół Paweł miał 24 lata, Kojrys 19- więc to nie były "dzieci we mgle", Piotr dużo mówił w wywiadach o upowcach w Wierzbicy- więc w odróżnieniu od pana w jego domu się mówiło i to pozytywnie o upa. Jeszcze żyją ludzie którzy cudem ocaleli po rzeziach także eneja- czy oni muszą cały czas z radia słuchać nazwę enej, więcej szacunku do ludzi.

Dalej.
To mówicie, że dopiero w 2013 ruszyła lawina?


Iza 91.218.241.*

1 sierpnia 2013, 15:40

Od 2 lat obserwuje fora historyczne- o upa na których cały czas pojawia się wątek eneja powiązany z tym zespołem, tak ,że nie róbcie z pana Gadowskiego kozła ofiarnego -nie on pierwszy zwrócił uwagę na tę nazwę- gdyby zespół szanował nas zmieniłby do tej pory nazwę , ja sama przeszło rok temu pisałam o tym ,że Piotr Sołoducha mówi nieprawdę w wywiadzie RMFFM- mówił o obronie Wierzbicy przez "dzielnych" upowców - rany jaka to była obrona?!! Ukrywała się tam sotnia która wyruszała na mordy na sąsiednie wsie- pytam się w imie czego mordowali w Polsce niewinnych ocalałych po wojnie ludzi? Sama byłam ciekawa tego Jaworzna- czytałam opracowania dr Kulińskiej- polecam- tam trafiali upowcy złapani z bronią w ręku. Nigdy bym nie odważyła się na zabieranie głosu nie sprowokowana przez oszczerstwa. Chcecie dobrych stosunków - nie prowokujcie Polaków, szanujcie nas- dowiedzieliście się że nazwa w Polsce jednoznacznie kojarzona jest z oprawcą Polaków (nikt nie czyta z nas eneidy za to w moim starym ogólniaku mówi się o eneju jako prowodyrze ludobójstwa) - zmieńcie ją..czytajcie obiektywne opracowania historyczne p. Poliszczuka na ten przykład. Nie byłoby całego zamieszania gdyby zespół po pierwszych protestach zmienił nazwę. Każdy naród ma czarne punkty w historii, ale tylko ukraina stawia im pomniki.Słyszeliście o pomniku postawionym podpalaczom stodoły w Jedwabnem? Na Wołyniu takich stodół było 1000, a podpalacze są dziś czczeni.

Dalej.


prusak 83.9.41.*

21 lipca 2013, 23:13

To prowokacja! Mam przyjemność pracować w dużej firmie w Olsztynie/450 pracowników/ i większa połowa pracowników to potomkowie rezunów , są to ludzie straszni ! podstępni !mściwi ! sprzedajni za garść srebrników odrąbią ci coś!. Po 30 latach wyczuwam ich na odległość, kipi z nich nacjonalizm i nienawiść do Polaków, co gorsza przekazują to wściekliznę swoim dzieciom!. Doskonale znam tą kapelę i temu uszatemu nie wierzę w ani jedno słowo! Ten ostatni teledysk nagrywany w Redykajnach to dla mie jawna prowokacja w 70 rocznicę mordu i ludobójstwa na Wołyniu


Dalej.

Шановні поляки. Зрозумійте одну річ ваші предки були ОКУПАНТАМИ україни ОУН УПА попередило вас покинути українські землі до літа 1943 року що ще не зрозуміло. Скажи полячку один з другим щоб ти зробив коли до твого села прийшли німці забрали твою землю не пускали до лісу не давали ловити риби в річці закрили церкву і зробили костел. Батька забрали в концтабір і застрелили. Я б вбив всіх. А ви це робили українському народу пятьсот років. Вбивали, гвалтували, живими обдирали з шкіри, сажали на палю. Памятайте що ви наш ворог номер один. Наші герої Бандера і Хмельницький, Гонта і Залізняк, Шухевич і Олійник. А бандити Пілсудський і Собеський і нічого не вдієш така історія її не перепишеш.

Dalej.


Janka 80.48.128.*

22 lipca 2013, 14:00

Chłopcy z eneja nie tylko wiedzą kto to enej- bohater ukrainy od dziadków ale także od posła szyca który był dyrektorem w Górowie w ukraińskiej szkole i działa w związku ukraińców,nie dziwi mnie ,że gloryfikują zbrodniarzy- taka to nacja(jak się u nas mówi 100 lat za murzynami) ,tylko gdzie Polacy, dlaczego na to pozwalają???

Dalej.


necro-punk 195.23.95.*

3 lipca 2013, 21:44

Ciekawe zbiegi okoliczności chodzą po świecie. Potomkowie Ukraińców przesiedlonych po Akcji WIsła mają taką, a nie inną nazwę. Czy ktoś zadaje sobie trud ustalenia przyczyn tej akcji. Wieść gminna niesie, że Ukraińcy nawet po zamknięciu granic nie przestali rezać i trzeba było coś z tym fantem zrobić, więc rozbito im bazy wypadowe metodą przesiedleń. Nie wiem na pewno, ale nie zdziwię się, jak tam gdzieś siedzi sobie jeden z drugim i płacze po Akcji Wisła. Nie zdziwię się też, jak płaczą nie za stronami rodzinnymi, ale za lackimi dobrami... Nie będę też zdziwiony, jeśli perfidia podyktuje im dorabianie sobie pseudonimów, tych "wielkich bohaterskich herosów armijnych- od super odważnych i męskich zagrań na cywilach". Po prostu się nie zdziwię. Sposób tego się wywiedzieć, to zajrzeć głęboko w oczy onym wykonawcom, zadając stosowne pytanie. Raczej wątpię, żeby byli asami wywiadu, po których nie będzie można rozpoznać, czy to ten enej, czy tamten enej. Ktoś tam też napisał, że chłopy wspomniały o romantycznej walce za Ukrainę, więc osobom wytykającym im kryptobanderyzm nie dziwię się nic, a nic.


Dalej.


ania 91.218.241.*

27 czerwca 2013, 14:01

Poczytajcie wywiady piotra sołoducha np. rmf z Martą Grzywacz gdzie wspomina ze dziadek mowił ze OBRONA (!?) Wierzbicy to było potywanie się z motyką na słonce...jak to rozumieć- przecież to nie była obrona tylko podstępne wyrzynanie Polaków (często ukraińcy uspokajali Polaków ze im nic nie grozi zeby nie uciekali a nastepnego wieczoru ich mordowali- tak działa ta nacja!! Mi nie chodzi o to co mi sie z nimi kojarzy tylko o to co mówią- bo z tego wynika ze czczą pamięć banderowców, żałują że nie ma Ukrainy w Wierzbicy (poczytajcie o tym jaka duża sotnia się tam ukrywała)..jego podejście jest ohydne i kłamliwe, pewnie też uważa że ukrainie należą się tereny aż do Sanu i sam Kraków- tak jak często czytam o ządaniach ukrainców


Dalej.


doc 77.254.133.*

13 czerwca 2013, 22:10

A jak upowcy wytlumacza teledysk do "Symetryczno-liryczna"?https://www.youtube.com/watch?v=eTJPQ4TW4Jw&noredirect=1 Zawiera on jawne odniesienia (bez zadnego zwiazku z takstem utworu), do sposobu atakowania polskich wiosek przez bandy UPA.: -wioska przed wschodem słońca, -tłum wyłaniający się zza wzgórza, zmierzający do wioski, -rąbanie siekierą, -nabijanie widłami, -stodoła pełna ludzi, -podżeganie ognia Jesli ktos tego nie dostrzega to sorry ale jest skrajnym naiwniakiem. To taka prostu upowska prowokacja na lato gdy obchodzimy 70rocznice Zbrodni Wolynskiej!


Dalej.


Zibiland 79.185.196.*

13 czerwca 2013, 9:15

Ty jedyny ,oświecony i wszechwiedzący... W.Gadowski poruszył bardzo ważny temat i to jest fakt.Grajkowie z Eneja już nie będą chcieli zakładać czerwono-czarnych barw a publicznośc będzie obserwowała ich zachowanie ... Wybrała nazwę koleżanka-wybrała,chcieli -to mają, nie wiedzieli -niech się uczą. Ważne jest także to,że przy okazji wielu dowiedziało się ,żę istniał taki zbrodniarz i wymordował setki POLAKÓW na Wołyniu!&0 lecie Zbrodni na Wołyniu już za chwilę... Jeżeli innym młodym przyjdzie zamysł znalezienia nazwy swojej kapeli przegladną internet by nie zrobić sobie kuku...

Dalej.


realista 62.233.210.*

12 czerwca 2013, 21:46

Na 70 rocznicę Ludobójstwa Na Wołyniu, ukraiński zespół którego nazwa odwołuje sie do płk UPA-mordercy Polaków przygotwał teledysk lansowany w mediach. A w teledysku bez żadnego (zwiazku z tekstem piosenki): -wioska przed wschodem słońca -zbliżanie sie tłumu do wioski -rąbanie siekierą, -nabijanie widłami -stodoła pełna ludzi -podżeganie ognia etc. Jakim trzeba byc kretynem, żeby nie widzieć że to prowokacja?


I poszedłem spać. Nie wiem jaki z tego wniosek można wyciągnąć. Zmęczony jestem.


Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
krzycz22 - Superbojownik · 5 lat temu
Ty to masz rozkminy...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan - Superbojownik · 5 lat temu
Tak, dobrze, masz rację w dyskusji w internetach. Wytrzyj nosek i idź spać. Nikogo to nie obchodzi.

Szamano
Szamano - Superbojownik · 5 lat temu
Produkt tynfopodobny.

--

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · 5 lat temu
:szamano Wierzę na słowo, nawet nie czytam.

A z tym Enejem to nie było już jakiejś dyskusji?
Ostatnio edytowany: 2016-03-02 07:27:17

--

Pietafon
Pietafon - Multibojownik · 5 lat temu
Ktoś cię rzucił kamieniem z napisem "fuck you"?

--
Oh it's Youuu! Hiiii! Go away!!!

kashpir
kashpir - Superbojownik · 5 lat temu
Teraz jestem na 100% pewien, że to Tynf. Nikt już nie chce z nim dyskutować to założył świeże konto.
Jeden i drugi nie potrafi czytać ze zrozumieniem oraz nie przyjmuje do wiadomości, że się może mylić.
Dla mnie EOT

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 5 lat temu
"Kur*a, ale z was idioci"
Konkretnie kto? Każdy jak leci, czy tylko ci, którzy mają inne zdanie od Twojego.

Czyżbyś zapomniał zaaplikować codziennego czopka?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 5 lat temu
:kashpir nie wiem czy :tynf wytrzymałby rozmowę ze mną nie wypominając mi dowcipów o żydach

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

JegoAlterEgo
Psy szczekają, karawana ma je w dupie...

Wczoraj ktoś ładnie napisał (nie tutaj oczywiście):

Nie wdawaj się w dyskusję z idiotami, bo jak to zrobisz część widzów nie zauważy pomiędzy wami różnicy.

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich.
Oni wiedzą, że to nie do nich.

Przepraszam też tych, którzy przyznają mi rację, ale nie chcą się odzywać, aby idioci nie wsiedli i na nich.

Tak więc, miłego dnia.

I sorry :Tynf

Pietafon
Pietafon - Multibojownik · 5 lat temu

--
Oh it's Youuu! Hiiii! Go away!!!

Spowiednik
Spowiednik - Superbojownik · 5 lat temu

--
Kanalia. Ojkofob. Łotr, komunista, esbek, zdrajca, gorszy sort. Spacerowicz. Astroturfer. Bojówkarz
www.youtube.com/watch?v=QCnneFzXhmc
Zaraz będzie ciemno...

leeeroy
leeeroy - Superbojownik · 5 lat temu
Pierdo***one poprawne lewactwo i tyle w temacie.
Idziemy ku zachodowi, gdzie gwałcą i inne rzeczy robią, a wszyscy mówią: inna kultura, ma prawo.
Przestańcie chodzić na ich koncerty, ślijcie protesty do stacji, gdzie ich puszczają.

--

nevya
nevya - Bojownik · 5 lat temu
:jegoalterego

Wczoraj w pewnym momencie dałem sobie spokój, bo stwierdziłem, że masz zdrowo napierdolone. Dzisiaj, czytając w jaki sposób zinterpretowałeś wywiad tylko utwierdzam się, że cierpisz na chroniczne niedojebanie mózgowe.

Wybacz inwektywy, ale nie da się inaczej, sam obrażasz na prawo i lewo i nic do Ciebie nie dociera.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 5 lat temu
:leeeroy WTF? Skądś ty się urwał?
Odkąd pamiętam pojawia się na HP wątek CWWGG, prawie codziennie i nie przypominam sobie, żeby ten zespół się choć razu przewinął, a nawet jeśli, to na pewno nie był częstym gościem. Skąd w ogóle pomysł, że ktokolwiek tutaj jest fanem?
Zniechęcanie do chodzenia na ich koncerty ma mniej więcej tyle sensu, co namawianie do zaprzestania pielgrzymek do Mekki.

Chcesz się poznęcać nad młodzieżą socjalistyczną, idź pyskować na jakieś forum młodzieżówki PiS, zamiast uprawiać tutaj demagogię.

JegoAlterEgo
:yoop
Ty potrafisz czytać? A gdzie on powiedział, że ktoś jest fanem? Idiota to niekoniecznie fan Eneja. Chyba, że wiesz o czymś, o czym nie wiemy.

A Ty tak osobiście głupiomądry chłopcze kogoś mi przypominasz

https://youtube.com/watch?v=627aRaRiG8A

agawka
agawka - Superbojowniczka · 5 lat temu
ech, tez bym chciala miec tyle wolnego czasu...

--
Sentymenty sentymentami, a żreć i chędożyć trzeba!

Szamano
Szamano - Superbojownik · 5 lat temu
:agawka z jego umysłem z tego wolnego czasu gówno byś miała.

--

agawka
agawka - Superbojowniczka · 5 lat temu
:szamano dobre i to, jak mnie zawala robota, to czesem i wysrac sie nie ma kiedy

--
Sentymenty sentymentami, a żreć i chędożyć trzeba!

Yoop
Yoop - Superbojownik · 5 lat temu
"Przestańcie chodzić na ich koncerty". Dla jakiejś konkretnej osoby chodzenie na koncerty niekoniecznie oznacza, że jest fanem, ale średnio biorąc to na koncerty chyba jednak chodzą fani, co?

No przyznaję bez bicia - są kwestie, które przerastają moje zdolności pojmowania i pewnych rzeczy po prostu nie rozumiem. W związku z tym, czy mógłbyś mi wyjaśnić, co oznacza zwrot, którego użyłeś: "osobiście głupiomądry" ?

Pytam bo widziałem, że ostatnio komuś udowadniałeś, że się nie zna na języku ojczystym, a taki patriota jak Ty na pewno o język dba i używa go świadomie, więc bądź tak dobry i oświeć mnie.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:jegoalterego


--
niewiem co tu napisać

JegoAlterEgo
Mówiłem już, że jestem w Krakowie?


KurzaStopa
KurzaStopa - Czyścioszek · 5 lat temu
:jegoalterego mowilismy, że mamy na to wyjebane?

--
Coście skurwysyny uczynili z tą krainą?

JegoAlterEgo
Nie sądzę aby mnie to obchodziło

LupinIII
LupinIII - Bojownik · 5 lat temu
:jegoalterego Naprawdę, lekarz upuścił cię przy porodzie na kafelki
--

JegoAlterEgo
:lupiniii
Tak, to prawda, ale zaraz wstałem i zaje*ałem mu w ryj

LupinIII
LupinIII - Bojownik · 5 lat temu
:jegoalterego No no

--

JegoAlterEgo
:lupiniii yes, yes
Forum > Hyde Park V > tl,dr Późno już, zarwałem noc, ale poczytałem te bulwersujące, oczerniające…
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj