Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > W obliczu teczek
staruch
staruch Superbojownik od 13 grudnia 2001 | Opole
2016-02-19 07:17:05 Zgłoś
Okazało się, że z teczek Kiszczaka wynika, że Bolek był kiedyś Wałęsą.

--
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
leeeroy
leeeroy Superbojownik od 6 maja 2008 | Blisko Holandii
2016-02-19 09:52:00 Zgłoś
PISiory aż kipią z nienawiści aby udupić Wałęsę.
Jako że jestem z odległych lat wiem jedno, czasy były okrutne, każdego można było zeszmacić, mieli całkiem sprawny aparat do tego. Kogo się nie dało zeszmacić, mógł mu się przydarzyć los Popiełuszki czy innych, którzy zginęli w dziwnych okolicznościach. A wystarczyło wezwanie na komendę, wizyta smutnych panów- i już plotka o współpracy szła. Ile to potrzeba, aby zmajstrować komuś teczkę, wyprodukować kwit??
Jakiś szaraczek, takimi się nie przejmowano, ale ktoś, kto się wybijał- to pikuś.
Poczytajcie jak pewien SSman przetrzymywany w więzieniu po wojnie na autentycznych drukach i z jego podpisem tworzył kwity na Akowców, wskazywał donosicieli itd. Wszystko "oryginalne" i nie do podważenia.
Ci współcześnie żyjący po latach 90 co się urodzili, poczytajcie Akwarium Suworowa, zerknijcie na ten film współczesny bodajże: Służby specjalne.
Jak ma się aparat liczący tysiące ludzi, możliwości, pieniądze i ktoś to chce zburzyć, to w białych rękawiczkach można wszystko. I znajdą się na to "papiery", oryginalne i niepodważalne.
PIS kipi jadem, jakby mogli, to nawet 20 latkom by dokopali, znaleźli "dowody", że kolaborowali- tyle że jakoś później się urodzili.
Wałęsa na świecie jest znany, każdy wie kto to Wałęsa. A kto wie kto to Kaczynski???
No i taka uwaga, co pisałem już wcześniej w jakimś poście.
Ojciec Kaczynskiego, ponoć z przeszłością w AK, dostał po wojnie, kiedy szalało UB mieszkanie w centrum prawie Warszawy, pracę na uczelni- czy to Was nie zastanawia dlaczego? Dlaczego te wątki w ogóle się ucina, nie dyskutuje o tym?
Gdyby nie Wałęsa- Kaczynski byłby nikim. Stąd ta paranoiczna wręcz chęć zaistnienia: Wawel, nazywanie ulic, placów, szkół, pomniki, memoriały i inne sprawy. Ja na to się nie zgadzam.
UB chciało zniszczyć Wałęsę, teraz robi to PIS z takim jadem, że sam jad uśmierciłby wielu.
Jak ktoś urodził się po 90 roku, nawet niech nie zabiera głosu. To tak jak ja chciałbym dyskutować o głodzie, bo nie zjadłem śniadania.

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2016-02-19 10:09:54 Zgłoś
:leeroy sprzedam Ci pewien autentyk. Kiedy na studiach dyskutowalismy o sprawie Walesy. Byli ludzie, ktorzy twierdzili, ze sbecja nie mogla sfalszowac teczek bo....uwaga! Strony byly numerowane. W Polsce zgnojenie kogolwiek to latwizna bo jestesmy malym, zawistnym narodem. Ulica wyrok juz wydala, a tropiciele spiskow i wszelkiej masci nieudacznicy, ktorzy za wszystko winia okragly stol beda to podtrzymywac... Teraz zostaje juz tylko lansowanie Lecha K, ktory razem z bratem komune obalal od 1960 ( bo czemu nie? )

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2016-02-19 10:29:22 Zgłoś
:leeeroy Ja się urodziłem przed 80-tym i też właściwie głosu nie powinienem zabierać, gówno mogę pamiętać z czasów PRL, bo byłem wtedy dzieckiem (ale trochę pamiętam). Wystarczy jednak śledzić naszą historię i nie zapominać, że Kaczyński, tak samo jak np. Geremek zostali poproszeni, czy też zaproszeni przez stronę solidarnościową jako doradcy z wysokim wykształceniem, którego robotnikom brakowało, do rozmów przy okrągłym stole. Wałęsa i cała strona solidarnościowo-stoczniowa wiedzieli, że mogą sobie ze sprawami o których nie mieli pojęcia (a potrafili je tylko ogólnie nazwać) po prostu nie poradzić i zostać wyrolowani. Dziś ci doradcy przypisują sobie wyimaginowaną rolę, której wtedy nie pełnili, to nie oni walczyli, barykadowali się w stoczni czy byli okładani pałkami. Mimo, że stanowili zagrożenie dla systemu, bo wspierali swoją wiedzą solidarność, byli dla SBecji na tyle neutralni, że nie byli "zapraszani" na długie rozmowy czy internowani, a jeśli już to w bardzo małej skali. Dziś to właśnie oni wysrywają się na ludzi, dzięki którym istnieją politycznie i nie mówię tylko o Wałęsie. Wałęsa jest przede wszystkim symbolem, reprezentantem tysięcy polaków, którzy o nasze dzisiaj walczyli i to właśnie na nich dzisiejsza władza wylewa pomyje, by budować swój kapitał polityczny i to boli mnie najbardziej, że jesteśmy tak durnym narodem. Pozwalamy zakrzyczeć historię i milczeć gdy pomocnicy przypisują sobie nie swoje dzieło.

--
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2016-02-19 10:34:08 Zgłoś

:leeeroy a pamiętasz jak w "Dzienniku telewizyjnym" puszczono rzekomą rozmowę Wałęsy z bratem ?
Bezpieka na głowie stawała, żeby go przed światem upokorzyć; celował w tym Kania a potem Kiszczak a chodziło o zdyskredytowanie Wałęsy; był wszak kandydatem do pokojowego Nobla. Pokojowy Nobel w socjalistycznym państwie, zgroza !
Zabawne, że od zawsze Kiszczak miał oryginały a produkowano tony fałszywek. Przecież wystarczyłoby pokazać prawdziwe papiery.

Wałęsy nigdy nie lubiłem, ot tak zwyczajnie mi nie pasował.
Ale to co robią teraz pisdzielce to wierna kopia starych ubeckich metod, karzeł żoliborski jak słoń - nie zapomni nigdy, że prosty chłopek połapał się kim są te dwa gnomy i usunął ich w cień.
Sądzę, że niejedno jeszcze zobaczymy. U nas jak zwykle - zamiast chleba będą igrzyska.--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
PurkusKuchatek
PurkusKuchatek Superbojownik od 17 lutego 2005 | biegun ciepła
2016-02-19 10:34:50 Zgłoś
Ale że Kiszczakowa jest z PiSu, i "robi" dla Kaczyńskiego to nie wiedziałem.

--
Zakon Małych Kwiatuszków Bezustannej Irytacji
Poseł odpowiedzialny przed wyborcą - nie daj sobie zamykać ust.
leeeroy
leeeroy Superbojownik od 6 maja 2008 | Blisko Holandii
2016-02-19 10:39:57 Zgłoś
Tak, ulica wydała wyrok. Nikt nikogo nie przekona do zmiany poglądów. Plus to, że jesteśmy zawistni jak mało kto i za kilka złotych wielu by się sprzedało, nawet nie za tysiące, ale za złotówki i oczywiście chęć dokopania komuś.
Kilku moich kolegów dostało propozycję nie do odrzucenia, że wyjadą z Polski w czasie stanu wojennego. Mieli łzy w oczach, nie chcieli. Dwóch odmówiło.
Jednego dwa razy pobili "chuligani", że miał połamane żebra, drutowaną szczękę i prawie stracił oko.
Drugiemu przesłuchujący snuł takie wizje: że jego żonę gwałcą nieznani sprawcy, matka ginie pod kołami auta a sprawca ucieka, on sam trafia do celi ośmioosobowej, gdzie połowa osadzonych aż dyszy, aby go zgwałcić.
Znam jednego (znałem, bo już nie żyje), twardy był, ale po gwałcie w celi podpisał wszystko, wszystkich informował, że będzie kolaborował, to taki ostatni jego krzyk o godność. Popełnił samobójstwo.
To tak z lekka to wyglądało, a to dopiero wierzchołek góry.

--
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2016-02-19 10:42:34 Zgłoś
:purkuskuchatek Czytaj ze zrozumieniem, nikt nie powiedział, że jest z Pisu, czy dla nich robi. Nie będę snuł teorii spiskowych, że te kwity pojawiają się na zamówienie. Mówimy o tym jak gość, który największy kapitał polityczny zdobył w ostatnim czasie na śmierci brata wykorzystuje sytuację do własnych celów. Jak bardzo w dupie ma lata walki naszych rodziców, bo ważniejsza jest kariera polityczna.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 Superbojownik od 29 sierpnia 2013
2016-02-19 10:49:33 Zgłoś
a o teczce Rajmunda K. w TVPis cicho ani słowa. A przecież donosił za Stalina czyli wielu ludzi przez niego zginęło.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
RotS Superbojownik od 6 marca 2005
2016-02-19 10:55:19 Zgłoś
:leeeroy Ci gwałciciele to musieli być prosto z SB. Za komuny za gwałt na politycznym od razu leciałeś w hierarchii do cweli. Polityczni mieli status nietykalnych w hierarchii bez obowiązku grypsowania.

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2016-02-19 11:23:52 Zgłoś
Tak jeszcze starociem pojadę...


Nagranie z kotła niemieckiego. W Polskim kotle nie potrzeba diabłów do pilnowania, bo jak ktoś tylko zacznie wyłazić to reszta sama go ciągnie na dno...

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Fiol78
Fiol78 Cesarz Narzekalni od 2 kwietnia 2008 | Festung Glogau
2016-02-19 11:34:09 Zgłoś
A można za buców uważać zarówno Wałęsę jak i jego Pisowskich krytyków? Bo ja tak mam. I Kaczyński i Wałęsa mieli w życiu dwa momenty wielkości: strajki Solidarności i zmianę ustroju bez rozlewu krwi. IO tyle. Resztę, czyli rządy za III czy IV RP kompletnie spieprzyli i pieprzą.

--
W ciąży nie piję alkoholu!
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2016-02-19 11:35:56 Zgłoś
Gdzie się człowiek nie ruszy, wszędzie eksperci od teczek i esbecji.
Gówno wiecie, nikogo z was przy tym nie było, więc mordy w kubeł i do roboty.

--
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2016-02-19 11:39:18 Zgłoś
:pies_kaflowy Wąchaj pałę ® Cię serdecznie

--
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2016-02-19 11:40:08 Zgłoś
:djbanan Pocałuj mnie w dupę, konfidencie!

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietshaq Szkielet Szachisty od 18 stycznia 2002 | Warszawa, Inferno
2016-02-19 11:40:57 Zgłoś
Jako prezydenta Wałęsy nie trawiłem, ale pod tym względem niespecjalnie się wyróżniał (choć za samą próbę powierzenia rządów w 40-milionowym państwie związkowi zawodowemu krajałbym i solił).

Nie mam wielkiego problemu z tym, że donosił, bo w tamtych czasach jak służby wypatrzyły człowieka, to donoszenie niekiedy nie było kwestią wyboru.

Większy problem mam z tym, że upierał się, że nie donosił, zwłaszcza podczas kampanii prezydenckich (co wydaje się szczególnie uderzające w zestawieniu ze skalą protestów, jakie wywołała fałszywa informacja o wykształceniu Kwaśniewskiego: z całym szacunkiem kłamstwo na temat magistra to pikuś w porównaniu z kłamstwem na temat współpracy w kontekście wyborów prezydenckich w państwie o takiej a nie innej historii). Tym bardziej że w tamtych czasach oznaczało to niebyt polityczny, a dałbym wiele za cofnięcie czasu tak, żeby wybory z 1990 roku wygrał Tymiński.

Ale zakładając, że te teczki są prawdziwe, prawdziwym skurwysyństwem było pozywanie ludzi, którzy twierdzili to, co jest w teczkach (lub choćby samo ich istnienie), i zarzucanie im przed sądem kłamstwa przez kogoś, kto wiedział, że oni mówią prawdę (ale cynicznie wykorzystywał to, że wiedział również, że nie mogą tego dowieść). Dotyczy to zwłaszcza pozwania Lecha Kaczyńskiego, o którym Wałęsa musiał wiedzieć, że nie zgaduje w ciemno tylko ma wiedzę, a przynajmniej solidne podstawy, żeby uważać to, co uważa.

--
Tu się produkuję: Potworne wierszyki | Strona autorska | szorty.org | Zimna Wojna
To czytam: (…) | JKM | Gerino | Skorpion | GPS
A bitcoiny zbieram na adres 1KRBfNbH5MKubZfS5S8uGSNX9R3FLZB2Dp
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2016-02-19 11:44:34 Zgłoś
:pies_kaflowy Nie ukrywam, że wolałbym abyś zwracał się do mnie z większym szacunkiem np. per Stary Chuju

--
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2016-02-19 11:49:25 Zgłoś
:djbanan Chciałabyś, wątła cipko.

--
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2016-02-19 12:15:52 Zgłoś
:pies_kaflowy vaffanculo

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2016-02-19 12:23:24 Zgłoś
kaflowy ja tam swoje w archiwach odsiedziałem, a poza tym w Polsce jak chcesz być w jakieś dziedzinie ekspertem to potrzebujesz tylko jednego: szwagra.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
leeeroy
leeeroy Superbojownik od 6 maja 2008 | Blisko Holandii
2016-02-19 12:45:50 Zgłoś
:rots Poczytaj sobie nie w internecie, ale w publikacjach, książkach relacje z tego jak to się odbywało. Nie było masowe, ale było i miało to miejsce.
Z racji uprawianego zawodu mam do czynienia z klawiszami i nie tylko, także takimi, co mają tyle lat, że pamiętają to i owo. Potwierdzają to, co napisałem

--
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2016-02-19 13:33:33 Zgłoś

Adam Mickiewicz:

"Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,
I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi lud pozapomina.

Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie."

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
Dyabel
Dyabel Superbojownik od 14 stycznia 2013
2016-02-19 13:39:04 Zgłoś
Dzisiaj rano słyszałem bardzo mądrą rzecz jaką powiedział prof. Balcerowicz. Anglicy uważają Churchilla za najwybitniejszego z nich, a poczciwy Winston był odpowiedzialny za Gallipoli.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Gallipoli

Więc nawet jeśli to jest prawda w żaden sposób nie umniejsza to zasług. Udowadnia tylko, że Lech Wałęsa był człowiekiem i miał słabości oraz momenty zwątpienia.

--
Wg żony jestem ciachem. :C
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2016-02-19 13:58:05 Zgłoś
Ja Wałęsie rękę bym uścisnął. A temu pokurczowi nigdy.

BTW:

https://aszdziennik.pl/116547,nieznana-historia-jaroslawa-kaczynskiego-zobacz-odtajnione-zdjecia-ktore-zatrzesly-polska
Ostatnio edytowany: 2016-02-19 14:00:59

--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
Stalowy
Stalowy Bojownik od 24 lutego 2012 | Bydgoszcz
2016-02-19 14:00:55 Zgłoś
Ludzie kurwy byli od zawsze... czy to Sokrates, którego zgnoili ludzie, z których robił idiotów, czy Temistokles, bohater wojny grecko-perskiej, a później uznany za zdrajcę. Tak można wymieniać aż do dzisiaj. Zapewne za 50 lat, a mam nadzieję, że znacznie wcześniej Kaczor z Antkiem zostaną oficjalnie uznani za oszołomów i szkodników politycznych.

--
Pół żartem, pół litra. Jeśli szukasz czegoś mądrego, to nie szukaj w tym poście.
Student WPiA - Wydziału Pijaństwa i Alkoholizmu
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2016-02-19 14:05:06 Zgłoś
AszDziennik zawsze na propsie :

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2016-02-19 14:13:59 Zgłoś
:thurgon 2 posty wyżej dałem linka

--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2016-02-19 14:19:16 Zgłoś
o sorry, przegapiłem

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2016-02-19 14:53:56 Zgłoś

Bolek, Srolek ... igrzyska ...

"Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Ministerstwo Finansów, wczoraj na aukcji polskiego długu rząd sprzedał obligacje Skarbu Państwa za łączną kwotę 6 miliardów złotych. Była to już czwarta aukcja polskiego długu licząc od początku tego roku."

https://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-sprzedalo-obligacje-za-6-mld-zl-3487637.html

To znaczy, że tylko wczoraj polski dług powiększył się o 6 miliardów.
#dobrazmianakurwaichmać

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2016-02-19 15:13:29 Zgłoś
Jak będziesz w Gdańsku przejedź się do Europejskiego Centrum Solidarności, przed południem czasem można go tam zastać, mimo że wchodzi tylnym wejściem czasem kręci się po budynku. Jak sam mówi często rozmawia ze zwiedzającymi. Sama wystawa jest warta obejrzenia.

--
Forum > Hyde Park V > W obliczu teczek
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj