Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Motyle i skafander.
pittu
pittu Bojownik od 28 marca 2009
2015-06-18 23:25:01 Zgłoś
Wystawa. Wystawka właściwie. Kwiatki i motylki głównie, parę ptaszków i ja w upierdolonych roboczych ciuchach. Przyjechał teatr dziecięcy i mam wrażenie, że mijają mnie ludzie z wyczuwalnym poczuciem winy. Wchodzę do projektorni. Tam, gdzie stał kiedyś Reksio, Bolek, Lolek i Pampalini stoję ja i czuję magię. Może to przez moje wieśniackie spodnie w marmurki i za długie sznurowadła. Jeszcze dwie godziny intensywnego wynoszenia gruzu i już jestem oddelegowany do przygotowania wystawy fotograficznej. Wiem, że śmierdzą mi skarpetki.
Jest coś w tym. Nie wiem dlaczego, ale Zygmunt odżył. W innym tempie i jakby nieśmiale je kanapki z domowego, wiejskiego chleba i kruszy niesamowicie. Nie wiem, co ma w środku. Trochę mnie to wkurza, bo muszę to zamieść.
Na razie panuje w galerii artystyczny nieład intelektualny. Ptaszki, kwiatki i trzynaście ważek zaproszonego mistrza poruszyły uśpione struny mojego niepełnoartysty. Kilka anegdot o ostatnio brodatych, porysowane pleksi i propozycja, by dwie ruchające się muchy rozpoczęły wystawę, otworzyły puszkę Pandory. Nabraliśmy wigoru, rozmawialiśmy o impresjonistach i łamaliśmy konwencje w postaci nieregularnego rozstawienia czarnych i białych antyram. Potem po prostu było czyste szaleństwo identycznych makrokwiatów, sikorek i jednej wiewiórki. W kąt poszła linijka odmierzająca zwisające na szarych, pokopanych ścianach kolorowe rusałki, niepylaki i modraszki. Na kafelkowej podłodze galerii błysnął mokry mop nieokrzesanej wolności.
Najjaśniejsza niesie cukierki na metalowych tacach. Artysta jednak spóźni się na otwarcie, bo po drodze miał spotkanie z sarną. Czerwonego wina nie będzie.
Ostatnio edytowany: 2015-06-18 23:27:11

--
https://www.youtube.com/watch?v=vkOAuY3o90E
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
ircopek Superbojownik od 4 maja 2005 | Katowice
2015-06-18 23:36:10 Zgłoś

--
fryglas
fryglas Superbojownik od 9 lutego 2005
2015-06-18 23:42:06 Zgłoś
Motyla noga.

--
nastąpił krytyczny wyjątek w module e#68946 - sygnatura użytkownika "fryglas" nie może być uwidoczniona.
Forum > Hyde Park V > Motyle i skafander.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj