Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Trudne pytanie wieczorne. Oryginał, nie jakaś kiepska imitacja.
Tynf
Tynf Superbojownik od 23 listopada 2005 | Jastrzębie Zdrój | GG: co to jest?
2015-06-10 23:32:14 Zgłoś
Ponieważ jestem zdania że jeden człowiek wie niewiele, natomiast wszyscy ludzie wiedzą sporo, chciałbym zadać Wam pytanie o Wasze doświadczenia z medycyną niekonwencjonalną. Na szczęście nie mam jakichkolwiek większych problemów ze zdrowiem, ale lat przybywa, więc dobrze gromadzić jakąś (choćby niepewną i do sprawdzenia) wiedzę. Zapewne z upływem lat problemy się pojawią i wtedy warto będzie sięgnąć do niej. Ostatnio nieco zainteresowałem się tematem i z kilku potwierdzonych (faktami) źródeł dowiedziałem się o zbawiennym wręcz działaniu na trudne do zagojenia rany zgniecionego siemienia lnianego i oleju kokosowego.

O działaniu (zapewne oleju lnianego) pogniecionego w moździerzu siemienia lnianego dowiedziałem się od osoby, która wyleczyła nim swoje dziecko z inspiracji pewnej pani ordynator, która mimo stosowania różnorakich leków (również najnowszych zagranicznych), konsyliów lekarskich nie mogła tej rany dziecku wyleczyć. Wreszcie po wielu nieudanych próbach poradziła znajomemu (po cichu; na ucho) by zastosował taki właśnie środek. Niestety nie mogła tego zrobić oficjalnie z wiadomych względów. Dziecku po kilku okładach jątrząca się rana zagoiła się. Teraz jest już dorosłe, znam je osobiście.

Co ciekawe inni z kolei znajomi potwierdzają podobny wpływ oleju kokosowego. Jeden z nich smaruje nim swoje dzieci, gdy mają jakieś podrażnienia skóry i mówił że szybko znikają. Nieco mnie to zaintrygowało i poczytałem w necie o jego właściwościach a te są wszelakie. Mleczko kokosowe stosowano (podobno nadal się stosuje) jako kroplówkę w czasie 2 Wojny Światowej. Olej kokosowy można stosować jako krem do opalania, kosmetyczny i do smarowania kanapek. Ciekawe. Ponieważ jestem sceptykiem chciałbym dowiedzieć się o Waszych doświadczeniach.

Zainteresowałem się nieco tematem, poszukałem w internetach i całkiem ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Macie tego typu podobne doświadczenia z medycyną niekonwencjonalną?

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
radcore
radcore Superbojownik od 18 listopada 2014 | znikąd
2015-06-10 23:40:59 Zgłoś
Pogubilem sie po zdaniu: "Ponieważ jestem zdania że jeden człowiek wie niewiele, natomiast wszyscy ludzie wiedzą sporo" i nie mogę pomóc...

--
Seconds from the end, What's it gonna be, Pull the trigger bitch...¯\_(ツ)_/¯
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
ircopek Superbojownik od 4 maja 2005 | Katowice
2015-06-10 23:43:09 Zgłoś
:tynf: lepiej zaufac lekarzom niz szarlatanom.

--
Stalowy
Stalowy Bojownik od 24 lutego 2012 | Bydgoszcz
2015-06-10 23:45:13 Zgłoś
Niekonwencjonalna tylko wtedy, gdy wszystkie konwencjonalne metody zawiodą.

--
Pół żartem, pół litra. Jeśli szukasz czegoś mądrego, to nie szukaj w tym poście.
Student WPiA - Wydziału Pijaństwa i Alkoholizmu
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2015-06-10 23:52:38 Zgłoś
Ja mogę zaproponować udarową aplikację oleju kokosowego w potylicę, ale takiego jeszcze nie wyciśniętego z orzecha. Znaczy porządne ebnięcie kokosem w tył głowy

--
Powiedz "nie" narkotykom? Jeśli zacznę z nimi rozmawiać, to znaczy, że już powiedziałem "tak".
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
CzarnyCzlonekKuKluxKlanu Bojownik od 2 czerwca 2015
2015-06-10 23:54:17 Zgłoś
O lnie wiadomo od dawna, opracowano lniane bandaże na poparzenia skóry, podobno rewelacyjne.

https://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1672111,1,opatrunek-idealny,index.html

Niektórzy twierdzą, że to spisek aby zachwalać nam GMO.

A reszta to nie wiem. Podobno mocz leczy afty ale nie wiem czyj.

--
Peppone
Peppone Nowy Ruski od 19 marca 2003 | Warszawa
2015-06-10 23:57:00 Zgłoś
Jedno z Twoich bardziej udanych pytań

Rok 1997. U mojej matki zdiagnozowano raka. Nieoperacyjny, nie poddający się chemii, naświetlać nie można. Słowem - czekać na kostuchę. Jakieś 6-8 miesięcy wg lekarzy.

Matka kilka miesięcy chodziła do jakiegoś zdrowo świrniętego gościa, który dawał jej mieszanki dziwnych ziół. Przez ten czas choroba postępowała, ale o wiele wolniej, niż lekarze prognozowali. Po 6 miesiącach postęp był w ich ocenie taki, jakiego spodziewali się po dwóch.

Był to jednak moment, kiedy matka powiedziała, że ma dość tego certolenia się i że jak "mam i tak zdechnąć, to nie ma co walczyć". Kasa na tego zielarza szła spora i matka uznała, że skoro to i tak ma iść z nią w piach, to lepiej odkładać tę kasę na ojca i na mnie. Kategorycznie odmówiła kolejnych wizyt i jak zioła się skończyły, choroba zaczęła przyspieszać. Po kolejnych 5 miesiącach było już po wszystkim. Licząc spowolnienie wywołane ziołami, matka zyskała 4 miesiące życia dzięki względnie niekłopotliwej, acz dość kosztownej kuracji w sytuacji z punktu widzenia medycznego beznadziejnej.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
Tynf
Tynf Superbojownik od 23 listopada 2005 | Jastrzębie Zdrój | GG: co to jest?
2015-06-11 00:08:07 Zgłoś

Nie byłoby tego pytania gdyby moja babcia, dzięki niekonwencjonalnym metodom nie zyskała 30 lat życia. Lekarze nie widzieli szans na wyleczenie raka. Jeden dosłownie powiedział do dziadka "proszę zamówić dla małżonki trumnę". Poruszono wszelkie możliwe kontakty i znaleziono zielarkę, która dosyć szybko babcię wyleczyła ziołami i wywarem z huby brzozowej. Gdyby nie ona nigdy bym babci nie poznał.

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
KurzaStopa
KurzaStopa Czyścioszek od 2 stycznia 2013
2015-06-11 00:11:29 Zgłoś
Kapusta! Na wszystko! Na rany, na zawalone zatoki, na drobne zakażenia, na rany. Kapusta leczy wszystko.


No i gdy jakies male poparzenia czy zadrapania (przykladowo przejechanie się udem po asfalcie) to obsikanie rany - choc brzmi paskudne blyskawicznie zasklepia rany.

--
Coście skurwysyny uczynili z tą krainą?
Tynf
Tynf Superbojownik od 23 listopada 2005 | Jastrzębie Zdrój | GG: co to jest?
2015-06-11 00:12:10 Zgłoś
:czarnyczlonekkukluxklanu
Ciekawe. Już wiem nieco więcej. Dziękuję.

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
brtk
brtk Superbojownik od 5 sierpnia 2006 | N
2015-06-11 00:15:27 Zgłoś
A ja się w takich przypadkach zawsze zastanawiam, czy bez wyciągu z huby też przewidywania lekarzy by się sprawdziły?
Mój dziadek bez pomocy znachorów żył coś z 25-30 lat dłużej, niż diagnoza lekarzy.

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b
oiko
oiko Superbojowniczka od 22 stycznia 2010 | Livorno
2015-06-11 00:42:26 Zgłoś
Ale to nie jest medycyna niekonwencjonalna, tylko naturalna

Potwierdzam moczowe historie: doskonale niweczy ból w przypadku oparzeń pierwszego stopnia. Czyli jak ci wylewa się na przedramię ćwierć garnka wrzącego pure, na przykład. Ale jeśli akurat masz infekcję ukladu moczowego, to lepiej się powstrzymać przed okładem.

Drugą, rewelacyjną rzeczą jest tutejszy "olio lavato", czyli "umyty olej". W praktyce to jest kilkanaście kropel oliwy ev ubitej z palcem z kilkoma kroplami wody, do utworzenia emulsji. Cud lek na zaczerwienione niemowlęce dupcie, żadne pasty nie podskoczą.

Wiele, wiele lat temu znachorka wyleczyła różę na nodze mojej mamy, gdzie lekarstwa nie dawały poprawy a rana sięgała już kości.

A mąż w tym momencie zachowuje normalną dietę dzięki ziołom z sąsiedzkiej zielarni. Dwa lata temu przy chorobie uchyłkowej jelit, zmuszony był jeść gotowane ziemniaki i kurzy cycek na parze.

Jeśli działa, to czemu nie?

--
https://www.facebook.com/lunaefragmenta/?ref=bookmarks
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2015-06-11 01:06:45 Zgłoś
Zgadzam się z :oiko, medycyna naturalna jest stosowana od zawsze. Rzecz jasna niektóre specyfiki mogą być mniej skuteczne niż się przypuszcza, inne nie są przebadane więc mogą mieć różne dodatkowe nieprzewidziane skutki itd., ale niewątpliwie jakoś działają. Wiele leków bazuje przecież na tych naturalnych składnikach.

Druga sprawa to placebo. Nie wiadomo za bardzo jak to działa, ale działa. Po prostu stan zdrowia pewnej grupy pacjentów poprawia się, mimo że bieżący stan wiedzy i stosowane środki tego nie przewidują i jest to udowodnione. Dlatego też skuteczność leków odnosi się nie do poziomu zero, ale do poziomu placebo.

No i są różne inne magiczne metody począwszy od wróżbitów, a na homeopatii skończywszy. Jeśli ich skuteczność jest taka jak placebo to znaczy, że jest to wciskanie kitu i wyłudzanie pieniędzy. A szarlatani na tym żerują, że jednak niektórzy pacjenci stosując te metody zdrowieją nie dodają jednak, że statystycznie zdarza się tak samo często bez ich interwencji.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Nathalie Superbojowniczka od 12 grudnia 2003 | Bonjour-Hi | GG: 1474865
2015-06-11 01:12:23 Zgłoś
Mamie znajoma Pakistanka poradziła herbatę na skaleczenia. Ostatnio ucięłam się całkiem mocno na zgięciu palca. Przyłożyłam torebkę czarnej herbaty, zabandażowałam, rzeczywiście było mniej krwawienia niż się spodziewałam.

Nie jestem entuzjastką leków niekonwencjonalnych. Myślę że gdyby jakaś znana roślina miała cudowne właściwości to ktoś już by to wykorzystał. Ale sięgam czasem po takie leki bo:
- Nie mam w domu żadnego "oficjalnego" leku (np. na skaleczenia)
- Nie chce mi się latać po doktorach (wierzę w nowoczesne leki ale doktorzy i służba zdrowia to inna bajka i czasem mi się po prostu nie chce)
- Myślę że zioła nie zaszkodzą a może pomogą


--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
ShadowDancer90 Superbojownik od 3 lipca 2009 | Tarnów
2015-06-11 01:26:11 Zgłoś
Wiecie jak się nazywa medycyna niekonwencjonalna, która działa?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Medycyna
(ba dum tss)

--
No co się gapisz? Fajnej sygnaturki nie widziałeś?
Piszę poprawnie po polsku.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
peggypumpkin Superbojowniczka od 10 kwietnia 2003 | Zadoopie zapoopia
2015-06-11 01:47:50 Zgłoś
Olej kokosowy bardzo pomaga w leczeniu ran itd. Ma działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Można go stosować jak krem, dobrze nawilża.

Oczywiście pozostaje kwestia gotowania.
Nie każdemu może odpowiadać intensywny zapach i specyficzny smak. Kwestia wrażliwości.

Z innych naturalnych wynalazków, na oparzenia, pierwszy "wygaszacz" to białko jajka. Łagodzi ból i tworzy od razu sztuczny naskórek. Oczywiście mówię o lżejszych oparzenia. Nie wiem czy aplikowanie jajka na zwęgloną skórę jest dobrym pomysłem. Nie sprawdzałam jeszcze

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu Superbojownik od 9 maja 2003 | Toruńsk | GG: tajne/poufne
2015-06-11 07:37:47 Zgłoś
o oleju kokosowym to wiem niewiele, ale o medycynie niekonwencjonalnej to mógłby sporo opowiedzieć Kaczmarski, leczył w ten sposób raka krtani. Ale niestety nie przeżył kuracji

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
peggypumpkin Superbojowniczka od 10 kwietnia 2003 | Zadoopie zapoopia
2015-06-11 09:19:32 Zgłoś
:wisz-nu moją teściową leczyli medycyną konwencjonalną i też umarła. Takżę ten teges. (nie miałam nic wspólnego z wpędzeniem jej do grobu )

--
leeeroy
leeeroy Superbojownik od 6 maja 2008 | Blisko Holandii
2015-06-11 12:19:56 Zgłoś
Znacie coś nietłustego na łuskę łuszczycową na łokciach??

--
Tynf
Tynf Superbojownik od 23 listopada 2005 | Jastrzębie Zdrój | GG: co to jest?
2015-06-11 13:18:34 Zgłoś
:brtk
Postęp choroby był tak duży, że jak napisałem "lekarz poradził dziadkowi by zamawiał trumnę".

:oiko
O oliwie z oliwek kiedyś czytałem. W starożytnej Grecji stosowano ją jako mydła którego wówczas nie znano. W oliwie do dziś konserwuje się wiele produktów. Nie wiem czy wiesz, ale stare przepisy (gdy nie było jeszcze szczelnych słoików) zalecały wlanie na wierzch produktów przechowywanych w kamionkowych naczyniach odrobiny oleju.

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
oiko
oiko Superbojowniczka od 22 stycznia 2010 | Livorno
2015-06-11 15:44:13 Zgłoś
:tynf co nie dopuszczało powietrza i w ten sposób zapobiegało psuciu się różnych rzeczy Do tej pory, jeśli kupujesz duży baniak wina robionego domowym sposobem, to zabezpieczeniem jest warstwa czystej, płynnej wazeliny w szyjce baniaku. Tylko trochę be, jeśli nie ściągniesz do ostatniej kropelki

--
https://www.facebook.com/lunaefragmenta/?ref=bookmarks
Tynf
Tynf Superbojownik od 23 listopada 2005 | Jastrzębie Zdrój | GG: co to jest?
2015-06-11 16:00:11 Zgłoś
:oiko
W tych starych przepisach czytałem, że niewielką ilością oleju "dobra gospodyni" zalewała nawet konfitury.

Rozwiązanie jest natomiast proste i potwierdzone przez współczesną naukę. Otóż tłuszcze rozpuszczają błony komórkowe mikroorganizmów, tym sposobem zabijając je.

Nie wiem natomiast jeszcze jaki udział w tym biorą poszczególne ich składniki.

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
Forum > Hyde Park V > Trudne pytanie wieczorne. Oryginał, nie jakaś kiepska imitacja.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj