Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Tekst z [mod.on]jakiejś strony w internecie[mode.off]
nomad79
nomad79 Superbojownik od 4 kwietnia 2006 | Bytom | GG: 760669
2013-08-24 16:12:00 Zgłoś
Polityczno-dziennikarska hałastra. Gardzę wami.


Na wielu płaszczyznach Polska jest żenującym państwem. Na płaszczyźnie politycznej i medialnej - na pewno. Sposób, w jaki jestem okłamywany i manipulowany, uwłacza mi. Gdyby jeszcze ktoś się wysilił, próbował mnie zaczarować, sprytnie i niepostrzeżenie poprowadził mnie za rączkę w kierunku jak najbardziej mylnych wniosków. To wymagałoby inteligencji i przebiegłości. Dyskretnie sprawić, bym sam w coś uwierzył, wyznaczyć kierunek, którym sam pójdę - wyższa szkoła jazdy. Nasza rzeczywistość jest jednak zupełnie inna: idioci tworzą treści dla idiotów, wbijają je do głów młotkiem, by przypodobać się jeszcze większym idiotom.

Cała ta hałastra przywołuje u mnie mdłości, niesmak, czasami też wzbudza agresję (chociaż agresją gardzę).

Uważam, że TVN - wraz ze swoją odnogą, TVN24 - to bardzo szkodliwa organizacja. Przyglądałem się jej działalności w ostatnich dniach z dużym zaciekawieniem. Nie tyle interesowała mnie bójka na plaży w Gdyni, bo cały ten incydent warty był notki na ósmej stronie w "Dzienniku Bałtyckim", a sposób rozrobienia tego medialnego przedstawienia. Szokujące było zwłaszcza zestawienie tego zajścia, z zajściem z Hiszpanii, gdzie polscy kibice nie byli tymi bijącymi, tylko tymi bitymi. W TVN24 gdyńska plaża przykryła nawet atak chemiczny w Syrii, podczas gdy hospitalizacja Polaków w Sewilli przeszła kompletnie niezauważona. Prowadzący "Fakty po południu" słyszał o zamieszaniu na samym stadionie i chętnie poinformował o kilku zatrzymanych fanach Śląska (za rzekomy atak na policjantów), ale już o napad ze strony hiszpańskich bandytów jakoś mu umknął.

Nie wierzę, że o nim nie wiedział. Wierzę, że nie był mu na rękę. Czyli dobierał fakty pod konkretną tezę, co jest właśnie jakże obrzydliwym w dziennikarstwie procederem - manipulacją. Jest też druga i ostatnia opcja: to nieudacznik.

Polskie władze przeprosiły Meksyk, z czym - wbrew wielu osobom - nie mam większych problemów, tak jak nie mam problemów z przeproszeniem Litwy. Dziwię się jednak nieproporcjonalnej reakcji po zajściu po stokroć bardziej skandalicznym, czyli napadem nożowników na polskich obywateli w Hiszpanii. Rząd, wykonując w tej kwestii ruchy pozorne, idzie pod rękę z mediami, którym również nie w smak nagły zwrot akcji. Przyjęto linię "zawsze winny polski kibic" (moim zdaniem na plaży w istocie winny był polski kibic) i nie ma od niej odstępstw. Politycy i niektóre media to dziś jedna banda, walcząca o wpływy w białych rękawiczkach, stosując metodę kłamstw i niedopowiedzeń. Banda, która zapomniała, do czego została powołana. Przeobraziła się w organizację mającą na celu zagarnięciu jak największych pieniędzy, metodą otumaniania ludzi. Media zamiast podawać informacje, żonglują nimi, a politycy podczepiają się pod głośne i wygodne dla siebie tematy, bardziej niż interesem społecznym i przyzwoitością, kierując się sondażami. Sondaże mówią: więcej ludzi nie lubi kibiców niż lubi, więc do wyborów można tym grać.

Czuję wielką odrazę do TVN-u. Czułem ją dzisiaj, gdy pokazywano w "Faktach", jak jakaś kobiecina odpowiedzialna podobna za transparent o litewskim chamie jest prowadzona przez funkcjonariusza w kominiarce, wyciągnięta z domu z samego rana, a dziennikarz nie zadaje jakże oczywistego pytania: czy to aby nie przesada? Czuję odrazę, gdy słyszę ministra, który mówi, iż "państwo ma monopol na przemoc fizyczną", a nikt go nie pyta, czy aby nie zgłupiał. Wreszcie - czułem wielką odrazę gdy się przemogłem i obejrzałem pełne wydanie "Faktów", w którym potraktowano mnie jak imbecyla, który jeśli cokolwiek czyta, to co najwyżej "Rewię". Program, z którego powinienem się dowiedzieć o najważniejszych sprawach z kraju i ze świata, poinformował mnie, że…

- Kibice pobili się na plaży z marynarzami (główny i najdłuższy materiał)
- Jest problem z budżetem (króciutkie)
- Jest problem z jakimś księdzem
- Taśma podrapała dziecko na jakiejś karuzeli
- Jakiś grubas waży 600 kilogramów i go podnosili dźwigiem
- Jest nowy pies w "Białym Domu"
- Sport uprawiają geje (i nie mają lekko)

Oto komplet wiadomości z 20 sierpnia. Sądzę, że całkiem sporo osób uważa, że właśnie przyjęło dawkę faktycznie kluczowych informacji. Tymczasem tak naprawdę przejrzała - w formie telewizyjnej - najmniej ambitne strony dowolnego tabloidu. Jeśli ktoś uważa takie "Fakty" za program, który spełniają swoją misję, to robi mi się smutno. Kiedyś elitę polityczną wybijali nasi wrogowie, strzałami w potylicę albo wywózką na Sybir. Dzisiaj elita zarzynana jest w zarodku, ogłupiania takimi programami jak "Fakty" właśnie. Zanim podrośnie, będzie sądziła, że liczy się to, jakiego psa ma Barack Obama. Przecież mówili o tym w najważniejszym programie.

Nie mam wątpliwości, że istnieje porozumienie polityczno-medialne, na skutek którego informacje przekazywane są w konkretny sposób. Dzisiaj - 23 sierpnia - też obejrzałem "Fakty po południu" oraz "Fakty", dowiedziałem się właśnie o tym, że Polacy zaatakowali policjantów w Hiszpanii, a także o tym, że MSW wydaje wojnę kibolstwu. Normalny dziennikarz, niezależny, zadaje pytania, natomiast dziennikarz TVN-u przekazuje pogląd władz. Byłem zszokowany, gdy obejrzałem Hannę Gronkiewicz-Waltz, która jedzie metrem, by pokazać, że po kilku tygodnia przerwy stacja Centrum znowu jest otwarta. Myślałem sobie (czy za myśli można iść siedzieć?): - Ty pindo, wracaj pracować, a nie metrem jeździsz i pokazówki urządzasz… Wydaje mi się, że normalny dziennikarz zapytałby, czy pani prezydent nie ma ważniejszych spraw na głowie, czy naprawdę zamknięcie czegoś i ponowne otwarcie warte jest obecności kamer. Wreszcie - czy zapraszanie ludzi, którzy dojechali na stację docelową, na kawę, to nie ten rodzaj obrzydliwego wchodzenia w dupę wyborcom, którzy za moment wezmą udział w referendum? Czy to nie zabieg godny pogardy i wyśmiania, zamiast suchej informacji?

Jeśli masz po swojej stronie media, gotowe na bezwzględne ogłupianie ludzi, możesz rządzić długo i skutecznie, w atmosferze strachu przed wyimaginowanym wrogiem (od razu zaznaczam: nie zagłosuję na PiS, na Palikota też nie, nie PiS-owską agitację ma na celu ten artykuł), także w atmosferze złudnych sukcesów. Jak dla mnie, rząd PO w TVN-ie skutecznie dawkuje informacje niewygodne, ogranicza je do minimum, w sposób fantastyczny odwraca uwagę i zasypuje ludzi wiadomościami wartymi tyle, co kolor majtek mojej sąsiadki. Uważam, że wielką krzywdę ta stacja wyrządza Polsce i Polakom, zatruwa ich umysły, karmi ich szkodliwą papką. Wielu ludzi - na skutek przyjmowania tej papki - jako obywatele wegetują. Powiedzcie mi sami: czy ciekawszą i bardziej wartościową informacją jest to, że pracownicy skarbówki poniekąd odpowiedzialni za aferę Amber Gold nie otrzymają zarzutów, czy to, że Bronisław Komorowski ma pierdolonego spaniela? Zdaniem "Faktów" - to drugie.

Narasta wkurwienie. Młodzi ludzie nie mają pracy, nie mają też poczucia, że grają z politykami w jednej drużynie, że ci cokolwiek im zapewnią, albo że chociaż się postarają. Dziennikarze żyją jak pączki w maśle, tuczeni przez rząd, nie wyczuwają, o czym mówi ulica. A mówi o tym, że rząd Polaków zdradza. I gdy MSW śle jakieś listy do Platiniego (mimo że Platini spuści je w kiblu), to i ja czuję się zdradzony. Nie wierzę, że ów list miał wpływ na utrzymanie zamknięcia "Żylety", moim zdaniem to zwykła popisówka obliczona na reakcję polskich mediów (TVN!), a nie Platiniego, gra pod wybory, pod elektorat kibicom niechętny, cyniczne łaszenie się do niezorientowanych w temacie osób. Ale jako Polak czuję zażenowanie, bo oczekiwałbym raczej, by polscy politycy wstawili się za Polakami: tymi napadniętymi w Sewilli, albo tymi, którzy zostali ograbieni z możliwości obejrzenia meczu Legia - Steaua na podstawie lichych przesłanek. To jest skandal: że sześć tysięcy Polaków nie będzie mogło obejrzeć meczu, a nie to, że marynarz pobił się z jakimś wyrostkiem. I to jest temat dla MSW. I dla TVN.

Pracownicy mediów, celebryci informacji mają poczucie, że robią coś pożytecznego, chociaż to zakały tego kraju. Monika Olejnik szczeka w swoim programie, nie próbując wyciągnąć żadnego istotnego zdania, a jedynie zabłysnąć pyskówką i nowymi szpilkami. Świeci gwiazda Jarosława Kuźniara, któremu zdaje się, że faktycznie naprawia Polskę, podczas gdy jest zwykłą medialną wydmuszką, uprawiającą nie dziennikarstwo, tylko poranną błazenadę. To ten, który powiedział, że jak przyjdzie tysiąc maili wzywających go do odejścia z pracy, to odejdzie. A gdy maile przyszły, to oświadczył: "To pokazuje, jak płytki jest czasem odbiór telewizji". Co w tym płytkiego? Miałeś odejść, to odejdź, spierdalaj. Człowiek bez honoru, który chce wyznaczać standardy. Nie są płytcy ci, którzy sądzili, że wywiążesz się z obietnicy, ale płytki jesteś ty, bo za bardzo uwierzyłeś w uwielbienie telewidzów.

Pierdolę politykę i media. W wyborach będę głosował nogami, a przed telewizorem - pilotem. Albo w ogóle się spakuję i przeprowadzę do innego kraju, by odciąć się od tych wszystkich, którzy widzą we mnie tylko frajera, którego należy przemielić na swoją modłę. Gdybym miał własną telewizję, to przed wyborami pytałbym: co ze swoich zapowiedzi przedwyborczych zrealizowałeś? Apelowałbym, by wprowadzić karę pozbawienia wolności dla polityków, którzy zdobywają władzę obietnicami, których nie mają zamiaru realizować. Poszedłby siedzieć nawet premier, który najpierw chciał abonament telewizyjny kasować, a wyszło na to, że skupił się na podniesieniu skuteczności jego ściągalności. Szczegół? Owszem. Ale znamienny - że słowa nic nie znaczą, a ludzie każde przedwyborcze kłamstewko wybaczą.

Ale przecież TVN się tym nie zajmie. Bójka w Gdyni, Hanka w metrze, pies w Białym Domu. By żyło się lepiej. Tuskom i Kuźniarom. Nienawidzę was.


--
Siła bez wolności i sprawiedliwości jest przemocą i tyranią. Sprawiedliwość i wolność bez siły jest tylko gadaniem i dziecinadą. I rzekła na koniec Polska: Ktokolwiek przyjdzie do mnie, będzie wolny i równy, gdyż ja jestem Wolność
tytezterefere
tytezterefere Dyżurna Domina od 21 września 2006 | Gdz
2013-08-24 16:17:56 Zgłoś

--
Veni, Vidi, Vilson. Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sama napisałam. Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
silber
silber Superbojownik od 14 lutego 2005 | Sołtysowo Konurbacja Górnośląska | GG: GG
2013-08-24 16:18:11 Zgłoś
ooo, wziąłeś laptoka do kibla...

--
Mylenie "tę" z "tą" jest jak pomylenie chuja z cipą niby do tego samego ale różnica jest.
Pietafon
Pietafon Multibojownik od 20 sierpnia 2008 | Nad Obrą, opodal krzaczka...
2013-08-24 16:19:05 Zgłoś

--
Oh it's Youuu! Hiiii! Go away!!!
Specialek
Specialek Superbojownik od 25 sierpnia 2007 | Bielawa
2013-08-24 16:23:14 Zgłoś

--
"Specialik zawsze wyrywa wszystkie najlepsze dziewczyny przede mną :|"
kaab
kaab Bojowniczka od 12 sierpnia 2005
2013-08-24 16:25:58 Zgłoś
ale, że tak zapytam, po co


:specialek

--
chodzenie po bagnach wciąga :)
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Wegos Superbojownik od 1 października 2006 | Bydgoszcz
2013-08-24 16:31:16 Zgłoś

--
Sygnatura spełnia normy UE, Sanepidu, PPoż, BHP, i JM. Posiada certyfikat ISO 9001.
Maciek5000
Maciek5000 Pajacownik od 5 stycznia 2007 | Tarnuw
2013-08-24 16:31:30 Zgłoś

--
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2013-08-24 16:32:07 Zgłoś
Ja się pytom, czy to Bytom? Bo ja tego, nie przeczytom...

--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2013-08-24 16:32:21 Zgłoś
Miałem skomentować ale czemuś każde zdanie komentowania debila i nieudacznika zaczyna mi się na "k", "ch" albo "p". Albo co gorsza "fronda mać".
Drogie bravo co robić

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
robadlo
robadlo Fotoreporter JM od 9 października 2004 | Wwa
2013-08-24 16:35:03 Zgłoś
Dobry tekst. Stanowski raz na ruski rok coś napisze z sensem.

--
...rano do pracy, gówno co dzień...
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2013-08-24 16:35:51 Zgłoś
:czary_mary bo to jest obecny język pracowicy. Ostry i bez kantów.

--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
brood_k
brood_k Superbojownik od 11 marca 2010 | Poznań | GG: 4942735
2013-08-24 16:39:34 Zgłoś
"Denerwować się,to mścić się na swoim zdrowiu za czyjąś głupotę", mawiała moja niedoszła teściowa
A jeżeli powodem aż takich nerwów jest raptem marionetka służąca tylko do wycinania z internetu i wklejania tutaj tekstów w założeniu mających za cel jedynie wsadzić kij w to nasze mrowisko - to mi się włącza jakiś straszliwy ignore, który według PO będzie oczywiście propisowski (bo przyjdą i wygrają wybory, kolbami w drzwi załomocą i co wtedy będzie, ojejku, ojejku), a według PiSu oczywiście proplatformowy (bo jestem pewnie "bezwolnym lemingiem ogłuszonym przez TVN" - ciekawe jakim cudem skoro nawet telewizora nie mam ).
A tymczasem jedni i drudzy mnie tak samo mało wzruszają. Więc luzik, co i wam proponuję i bo gorąco jednak troszeczkę. A ten cały nomad79 i tak jak zwykle nie odpowie na te wasze gify przecież. Kij wsadził, burzę w szklance wody zrobił, założony cel osiągnięty

--
Kwartet ProForma Sensoria BKD
silber
silber Superbojownik od 14 lutego 2005 | Sołtysowo Konurbacja Górnośląska | GG: GG
2013-08-24 16:40:36 Zgłoś
a co Ci ta pracowica zrobiła???

--
Mylenie "tę" z "tą" jest jak pomylenie chuja z cipą niby do tego samego ale różnica jest.
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2013-08-24 16:44:22 Zgłoś
:silber mi? Nic. A to jest w tym kraju jakaś w ogóle z prawdziwego zdarzenia? Zdaje mi się że przesunięcie nastąpiło. Prawica to nie NOP, tak samo jak lewica to nie SLD ani Palikot.

--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
silber
silber Superbojownik od 14 lutego 2005 | Sołtysowo Konurbacja Górnośląska | GG: GG
2013-08-24 16:46:33 Zgłoś
ulżyło mi
bałem się, że etykiety maja wraże albo zakrętki za mocno dokręcają

--
Mylenie "tę" z "tą" jest jak pomylenie chuja z cipą niby do tego samego ale różnica jest.
tytezterefere
tytezterefere Dyżurna Domina od 21 września 2006 | Gdz
2013-08-24 16:46:38 Zgłoś
Tej, bródka, a kto tu się denerwuje? Nawet wyjątkowo spokojny (), krucjat żadnych nie ma... Gdzie Ty tu jakieś nerwy widzisz? Może jakiś trefny alkohol pijesz i Ci na wzrok zaczyna siadać?

--
Veni, Vidi, Vilson. Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sama napisałam. Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
Pietafon
Pietafon Multibojownik od 20 sierpnia 2008 | Nad Obrą, opodal krzaczka...
2013-08-24 16:46:41 Zgłoś
:brood_k Ty się nie znasz - to jest wątek, w którym możemy dać zaistnieć gifom, które od x czasu kisiliśmy w szaffie, bądź w czeluściach internetu

--
Oh it's Youuu! Hiiii! Go away!!!
tytezterefere
tytezterefere Dyżurna Domina od 21 września 2006 | Gdz
2013-08-24 16:47:52 Zgłoś
O to, to, Pietafon! Miałam to napisać, ale mnie bródka zdenerwował i zapomniałam żem

Nareszcie wątek, w którym mogłam mojego gifa wrzucić!

--
Veni, Vidi, Vilson. Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sama napisałam. Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietshaq Szkielet Szachisty od 18 stycznia 2002 | Warszawa, Inferno
2013-08-24 17:03:39 Zgłoś
Nawet mod spokojny, wyciął obcy adres tylko z tematu głównego, ale już nie z re

--
Tu się produkuję: Potworne wierszyki | Strona autorska | szorty.org | Zimna Wojna
To czytam: (…) | JKM | Gerino | Skorpion | GPS
A bitcoiny zbieram na adres 1KRBfNbH5MKubZfS5S8uGSNX9R3FLZB2Dp
brood_k
brood_k Superbojownik od 11 marca 2010 | Poznań | GG: 4942735
2013-08-24 17:06:00 Zgłoś
Ale i tak na takie powinien być jakiś taki, o:


Siedzę od rana przy klawiszach, modzę coś czego mi się absolutnie nie chce robić, ale zamówienie jest, to robię (5 minut dźwięków radosnych, nienachalnych,lekkich,łatwych i przyjemnych pod prezentację firmy zajmującej się wysyłaniem ludzi na zagraniczne kursy językowe), nudne to okrutnie,zaglądam na JM a tu politykowanie. No kufa..

--
Kwartet ProForma Sensoria BKD
happy
happy Wredziocha od 20 marca 2003 | niemal doskonale wszystko jedno...
2013-08-24 17:06:43 Zgłoś
:nomad79
no ale to już wiadomo że selekcję robią redaktorzy (Pohanke, Durczok) i ważne jest to co oni za ważne uważają
jednak czy media "publiczne" podjęły temat? nie!
więc skoro nadal są przedmiotem walki o wpływy partyjne to proponuję odwołać coś takiego jak abonament czy inne opłaty audiowizualne

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?
happy
happy Wredziocha od 20 marca 2003 | niemal doskonale wszystko jedno...
2013-08-24 17:07:08 Zgłoś
Pochanke*

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?
silber
silber Superbojownik od 14 lutego 2005 | Sołtysowo Konurbacja Górnośląska | GG: GG
2013-08-24 17:11:40 Zgłoś
taki tekscik dla Nomada o jego idolu kotofilu-kawalerzehttps://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320,
nieautoryzowany przez Mącirewicza ale jednak prawdziwy do bólu jak prasłowiańska brzoza omywana mgłą helu3

--
Mylenie "tę" z "tą" jest jak pomylenie chuja z cipą niby do tego samego ale różnica jest.
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2013-08-24 17:16:13 Zgłoś
To se gifa wrzucę:


--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan Superbojownik od 8 kwietnia 2005 | Trójmiasto | GG: Pytaj Czesia
2013-08-24 17:17:16 Zgłoś
Przeczytałem całość i nasuwają mi się trzy wnioski:
Pierwszy: autor narzeka na TVN, ale żadne z innych mediów (Wiadomości TVP, Polsat, gazety) nie zareagowało w inny sposób. Czyli to nie wina TVNu tylko wina wszystkich mediów.
Drugi: TVN to stacja komercyjna i prywatna, więc może, w uproszczeniu, nadawać co chce. Jeśli autorowi to się nie podoba to nie musi oglądać, a jeśli wystarczające liczba ludzi pójdzie Jego śladem, to stacja zbankrutuje i nie będzie problemu.
Trzeci: Autor uważa się za mądrego i inteligentnego, ale gdyby naprawdę takim był to by wpadł na dwa poprzednie wnioski.
Czyli reasumując autor myśli głupio i wychodzi z założenia, że "moja racja jest najmojsza". Pogratulować dobrego samopoczucia i wpływów z kliknięć*.

*dzięki modowi to niemożliwe ;)

--
silber
silber Superbojownik od 14 lutego 2005 | Sołtysowo Konurbacja Górnośląska | GG: GG
2013-08-24 17:19:23 Zgłoś

--
Mylenie "tę" z "tą" jest jak pomylenie chuja z cipą niby do tego samego ale różnica jest.
Pietafon
Pietafon Multibojownik od 20 sierpnia 2008 | Nad Obrą, opodal krzaczka...
2013-08-24 17:22:50 Zgłoś

--
Oh it's Youuu! Hiiii! Go away!!!
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2013-08-24 17:28:48 Zgłoś
:lordkaftan Twoja wypowiedfź przypomina mi historię rodzinną, jak to ktoś w rodzinie kupił samochód i już tego samego dnia miał stłuczkę i tłumaczył się:

- No ja jechałem główną, ale jak się potem okazało koleś jechał główniejszą...

Tak to faktycznie działa.


--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
MarkizDeRetarde
MarkizDeRetarde Superbojownik od 27 grudnia 2007 | Ciemny pokoj z ekranami.
2013-08-24 21:05:20 Zgłoś
... a wkleil to czlowiek co ma szafe pelna golych dup, dopelniajac czary goryczy....

--
Forum > Hyde Park V > Tekst z [mod.on]jakiejś strony w internecie[mode.off]
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj