Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Ostatnie pokolenie vs ostatnie szare komórki
Radioactive
Radioactive - Superbojownik · 9 dni temu
Czy można w głupszy sposób protestować, niż blokując zwykłym ludziom drogę?
Dostali wczoraj w stolicy gazem i gaśnicą, a kierowcy sami wypierdolili tych cymbałów z ulicy. Wyręczyli tym sposobem policję, która stała i patrzyła, czekając nie wiem na co. Płacz w internetach, że kierowcy agresywni, że samosąd, bla bla bla. Z tego co wiem, nikogo nie powieszono, a ludzie chcieli dojechać do pracy/lekarza/domu.
O ile jechałbym na spotkanie służbowe, to pewnie siedziałbym i słuchał podcastu, albo zawrócił, jeśli by się dało (kiedyś w stolicy jak agrounia zablokowała rondo zawiszy to przez godzinę się nie dało ani do przodu, ani do tyłu), jakbym jechał z matką do lekarza (od roku niemal raz w tygodniu wozimy ją na zmianę cala rodziną do onkologów, na badania, chemie itp.) to może wyszedłbym i zelżył tych kretynów. Ale jeśli jechałbym akurat z dzieckiem, które mi płacze, a raczej wyje, bo jest chore, albo do dziecka do szpitala, np. po wypadku, to poziom emocji wchodzi na całkiem inny poziom.
Polecam wszystkim martwiącym się o aktywistów, żeby nie bronić się, kiedy ktoś was okrada, bije, czy w inny sposób robi wam krzywdę. Od tego jest policja, nie wchodźcie w jej kompetencje, poczekajcie spokojnie, aż sprawca zrobi wam co ma zrobić, a potem zajmie się nim policja, prokurator i sądy. Spokojnie, najważniejszy jest wszak wizerunek cywilizowanego Europejczyka, nie jakieś tam wasze osobiste sprawy.

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 9 dni temu
Tak przynajmniej raz w tygodniu cieszę się, że jednak nie mieszkam w Warszawie

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 9 dni temu
@Radioactive "Polecam wszystkim martwiącym się o aktywistów"

Dziwnie napisałeś słowo: "terrorystów".

--
Live For The Moment

Radioactive
Radioactive - Superbojownik · 9 dni temu
@Kokeeno póki co, to u nas nie są jeszcze uznani za terrorystów. O ile malowanie prywatnych samolotów miliarderom można uznać za trafioną akcję, malowanie syrenki, to tak chuj wie po co, o tyle blokowanie ulic u nas to kretynizm i proszenie się o wpierdol, albo gorszą tragedię. Bo komuś puszczą nerwy, że nie może gdzieś pilnie dojechać. Czego ci ludzie się spodziewają? Że Janusz jadący do roboty na magazynie, albo Julka jadąca do korpo zaduma się nad losem planety i dosiądzie się do nich?

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

Radioactive
Radioactive - Superbojownik · 9 dni temu
@Gogosiek też na szczęście nie mieszkam, ale bywam przynajmniej raz w tygodniu w różnych sprawach. Lżyłem wtedy agrounię, jak trafię na tych pomarańczowych idiotów, to jak wyżej, zależy od okoliczności, może być różnie. Zadziwiające jest to święte oburzenie, że ludzie "dokonali samosądu". Nie kurwa, mieli siedzieć w samochodach chuj wie ile i czekać, patrząc jak policja też nic nie robi, bo przecież nie mają swoich spraw, problemów i emocji.

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 9 dni temu
Ja się pytałem o to samo z terrorystami w gumakach, ale nikt ich nie wyciągnął

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 9 dni temu
@Radioactive Oj tam oj tam, nic się nie równa wściekłej Polce:
https://www.youtube.com/watch?v=SVBfJBVYK7k

Z wyjątkiem amerykańskiej policji, która w tańcu się nie pier.oli:
https://www.youtube.com/watch?v=noJjFNfdcqQ

--
Live For The Moment

zmechu
zmechu - Prezydent Forum JM · 9 dni temu
@Radioactive po prostu wszelkie formy protestu weszły na tiktokowy poziom. Czyli - nie chcemy pokazać problemu, tylko pokażmy się tak aby było nas widać. A tu się przylepimy do asfaltu, tu oblejemy farbą obraz a to zniszczymy komuś dom.

A skoro poziom tiktokowy, to wymaga adekwatnych rozwiązań:
https://vader.joemonster.org/upload/sqd/2067514fd5ef855GL_THRr4pb7bmc0HAH_Y.mp4

Peppone
Peppone - Nowy Ruski · 9 dni temu
I na takie okazje wożę w samochodzie porządne opaski zaciskowe. W sam raz, żeby ściągnąć debila z drogi, przywiązać go do jakiejś barierki czy słupa. Następnie zadzwonić na policję, że jakiś wariat siedział na drodze, ściągnąłem go z niej, lazł znowu na jezdnię, więc go przywiązałem w bezpiecznym miejscu, żeby innym ani sobie krzywdy nie zrobił, niech po niego przyjadą i sprawdzą, czy nie naćpany, czy nie zwiał z psychiatryka itp.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
No shitlings, no cry! Postaw mi kawę na buycoffee.to - teraz można również przez Paypala i Google Pay

brood_k
brood_k - Boski Superbojownik · 9 dni temu
I takie rzeczy czytam na Joe. Siedlisku lewactwa. To się nie dzieje... ;)

Już nawet pomijając że się zgadzam. Może niech mi tory kolejowe blokują? Brak odważnych?

--
Kwartet ProForma
Sensoria
BKD

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 9 dni temu

Jakoś dziwne dla mnie jest to, że nie ma nigdzie ekoterrorystów zatrzymujących na drogach czołgi, kolejowe transporty bojowego sprzętu, nie protestują przed samolotami zrzucającymi bomby, nie protestują przed lecącymi pociskami rakietowymi burzącymi domy, szpitale, szkoły, przedszkola, sklepy, lasy, pola, zwierzęta zatruwając też bardzo mocno atmosferę. Tam ich po prostu nie ma - dlaczego? A przecież wszelkie wojny najbardziej niszczą przyrodę i ludzkie życie. Niech w takich miejscach mocno protestują, a będą mieli w tej swojej działalności największe poparcie ludzi. Tu mają pole do popisu - dlaczego tego nie wykorzystują? Dlaczego nie utrudniają życia tym, którzy decydują o wojnach, dlaczego takich zbrodniarzy nie atakują , tylko utrudniają życie tym, którzy chcą żyć normalnie, czyli: pracować, odwiedzać chorych w szpitalach, zawozić dzieci do szkół i przedszkoli, wyjeżdżać na urlopy z rodzinami?
Bo to co robią obecnie, to mam wrażenie, że tak naprawdę, to im bardziej zależy na utrudnianiu życia normalnym ludziom i zwracaniu uwagi na siebie, jakimi to oni są największymi obrońcami przyrody, a tak naprawdę są niepoważni w tym co robią i wcale się nie dziwię, że większość ludzi ma ich po prostu dość, nazywając ich ekoterrorystami.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

I_drink_and_I_know_things
Wszystkich "aktywistów" traktowałbym gazem pieprzowym

--
A Lannister always pays his debts

Lesio5
Lesio5 - Superbojownik · 9 dni temu
@Radioactive Wypadałoby jeszcze wrzucić jakiegoś linka o co chodzi ....

--

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 9 dni temu
@brood_k

Lewak lewakowi... lewakiem

Radioactive
Radioactive - Superbojownik · 9 dni temu
@brood_k ja nie piszę, że dobrze się stało, że ludzie wzięli sprawy w swoje ręce, ale nie ma w tym nic dziwnego ani nadzwyczajnego. To naturalna konsekwencja tego, że ktoś wymyślił głupi protest, a policja ich nie usunęła tylko stała i patrzyła.
Niektórzy natomiast są zdziwieni, jakby śnieg w czerwcu spadł i eseje socjologiczne piszą"kierowcy tacy są", "Polacy tacy są", pizdu, pizdu

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

acecorp
acecorp - Superbojownik · 9 dni temu
a czy w ramach protestu protestu można oblewać ich farbą?

joemamut
joemamut - Superbojownik · 9 dni temu
@acecorp Najlepiej olejną.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 9 dni temu
@joemamut wtedy naprawdę zatrzymają "olej"

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

salival
salival - Little Princess · 9 dni temu
Jeśli ekoterroryści (bo to nie jest aktywizm, o tym co uważam za aktywizm niżej) na krótką chwilę w UK zjednoczyli kierowców i rowerzystów, to wiedz że coś się dzieje

Co do aktywizmu, to nie dziwię się, że idą w taką formę działań, bo prawdziwy aktywizm wymaga czasu, myślenia i planowania. A co uważam za prawdziwy aktywizm? Edukację. Istnieją ludzie, którzy próbują zmienić świat, ale oni siedzą na ogół w laboratoriach, a nie przyklejają się do asfaltu. Chcesz być aktywistą? Zdobądź stopień naukowy w dziedzinie, która ma istotny wpływ na zmianę świata i pracuj od tej strony. Takich ludzi na świecie nie brakuje, ale to nie jest medialne. Tego się nie wrzuci na TikToka. Naukowcy i inżynierowie są prawdziwymi aktywistami, którzy próbują zmienić coś od środka i inwestują lata zdobywania wiedzy. Rozumieją, że nie można mieć wszystkiego od razu, a postęp dokonywany jest małymi krokami. Nawet silniki spalinowe zostały udoskonalone, by mniej truły - to jest postęp. Nadal trują, ale ważne, że mniej niż silniki pół wieku temu. Takie zmiany prowadzą do kolejnych i kolejnych. Natomiast ekoterroryści nie mają na świat ŻADNEGO wpływu poza tym, że wk*wiają ludzi.

--

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 9 dni temu
@salival celebrytoza dotyka wszystkie dziedziny życia, niestety każdą z nich też umniejsza i zniekształca, proporcjonalnie do popularności celebryty :|

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Ynez
Ynez - Mistrzyni Środowych Tłumaczeń · 9 dni temu
@empatyczna - piekło zamarza (pewnie przez zmiany klimatyczne), bo chyba pierwszy raz zgadzam się z jakąkolwiek twoją wypowiedzią.

@salival - edukacja i konkretne rozwiązania, tak. Ale również promowanie tych rozwiązań (i samego ich poszukiwania) oraz zachęcanie do nacisków na tych którzy podejmują ostateczne decyzje, i tych którym „ma się opłacać”.

--
Tylko tego nie spierdolcie. Tylko tego nie spierdolcie. Proszę, tylko tego nie spierdolcie!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Jasztszomb - Superbojownik · 9 dni temu
Smutne jest to że relatywnie szczytny cel jest kompromitowany naiwnością i złym ukierunkowaniem formy protestu. Dla społeczeństwa mającego być wsparciem inicjatywy protestujący " w jego imieniu " jest bardziej uciążliwy niż problem który usiłuje zwalczyć.

A później ktoś ma gorszy dzień i niestety kończy się tragedią dla obu stron :

https://www.rp.pl/przestepczosc/art39382411-panama-emeryt-zastrzelil-dwoch-ludzi-blokujacych-droge-w-ramach-protestu

Dziq1981
Dziq1981 - Superbojownik · 9 dni temu
@Jasztszomb ten cel nie jest szczytny - chcą aby 100% środków na budowy nowych autostrad przesunąć na zbiorkom.

--
To nie ja - to wszystko zrobił mój zły brat bliźniak.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Jasztszomb - Superbojownik · 9 dni temu
@Dziq1981 "W ogóle" jest szczytny - jako ochrona społeczeństwa przed skutkami zmian klimatu , ale " w szczególe" odsłania deficyty intelektualne protestujących , co w połączeniu z naiwnym gorącym ideowo młodym sercem tworzy od wieków niebezpieczne mieszanki.
Niestety to zawsze młodzież porwana bezrefleksyjnym odruchem serca niesie na barkach wszystkie antyidee naszych dziejów.

brood_k
brood_k - Boski Superbojownik · 9 dni temu
@Radioactive
To to, co piszesz o Januszu i Julce. Wszyscy chcąc nie chcąc jesteśmy takimi Julkami i Januszami, a że protestujący cierpią na nadmiar wolnego czasu, to nie musi być ani Twój ani mój problem.
A oni uważają że tak ma być, to ma być Twój problem - i w imię ekologii masz się spóźnić do pracy i wysłuchać opeer od przełożonego, albo dostać za nią mniej pieniędzy. Mimo "relatywnie szczytnego celu."

Tak w sumie, to w trakcie tej pisaniny zmieniłem zdanie."Uważają" - nawet im to przez myśl nie przejdzie. Ważne jest że "to JA tu teraz protestuję!". A że karetka nie może przejechać.. co to kogo obchodzi...


"Mądrość" odmienia język durnia,
"Uczciwość" sławi przeniewierca,
O spokój apeluje furiat
O dietę z warzyw - ludożerca...


--
Kwartet ProForma
Sensoria
BKD

gorgi3
gorgi3 - Superbojownik · 9 dni temu
@Radioactive @brood_k @salival Biedne zmanipulowane dzieci być może niektóre lekko chore umysłowo... To są najwięksi szkodnicy w walce o spowolnienie zmian klimatu ( ja się obawiam, że na zatrzymanie jest za późno i zamiast tylko z tym walczyć lepiej myśleć jak przetrwać to co nas czeka ) bo przez takich pajaców cały temat nie jest traktowany poważnie. Co nie zmienia faktu, że do czasu jak w tą walkę zaangażują się USA, Chiny i Indie to w sumie o czym rozmawiamy... Pozostaje kwestia kto promuje tych konkretnych ludzi ? Na FB 1,7tyś obserwujących... Więc kto na to płaci ? Równie dobrze mogą to być ruscy bo oni lubią takich co sieją zamęt...

salival
salival - Little Princess · 9 dni temu
@gorgi3 akurat to ile mają obserwujących na FB jest bez znaczenia. Ja obserwuję grupy, które też są nieźle odklejone, czasami nawet coś potrolluję z nudów Wielu obserwujących takie grupy ma podobne podejście do mojego i absolutnie nie traktuje ich poważnie. Zgadzam się jednak, że przez takich aktywistów-pajaców jak ci tutaj temat nie jest brany poważnie, a co więcej, jak będą wk*wiać zwykłych ludzi, to ci zwykli ludzie zrobią zwyczajnie na złość.
Ostatnio edytowany: 2024-07-09 17:11:43

--

Jez_z_lasu
Aż mnie zaskoczył dzisiejszy optymizm - im więcej prostestów w Warszawie tym więcej okazji, żeby forsować pracę zdalną

Szklanka jest w połowie pełna.

--
We are House Atreides. There is no call we do not aswer. There is no faith that we betray.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 9 dni temu
@Jez_z_lasu tylko lepiej nie roztrząsać, co dokładnie się w niej mieści
oczy szeroko zamknięte, chyba że wiesz co nalewałeś, ale nie przypuszczam :|

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

gorgi3
gorgi3 - Superbojownik · 9 dni temu
@salival no właśnie to miałem na myśli, że 1,7tyś to jakaś kpina i teatrzyk a nie poważni ludzie ;)
Forum > Hyde Park V > Ostatnie pokolenie vs ostatnie szare komórki
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj