Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Allegro ceny
I_drink_and_I_know_things
Pytanko, na czym polega wałek, że ktoś wystawia na Allegro, dajmy na to, klocki Lego, za jakąś absurdalną cenę? Przykładowo zestaw kosztuje w sklepie 240 zł, na Allegro można dostać poniżej 200 a jeden typ wystawia to za 9.000 zł. Po co to się robi?

I drugie w sumie podobne - na co liczą sprzedający, wystawiający coś powyżej ceny sklepowej albo znacznie drożej, niż te same produkty u innych sprzedających? Rozumiem, że parę złotych może się różnić ale czy typ wystawiający to samo o 100 zł drożej niż kilkanaście innych ofert chce to sprzedać? Gdzie jest wałek?

--
A Lannister always pays his debts

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
jamajczyk - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Żaden wałek. Sprzedający nie ma teraz produktu na stanie, ale nie chcę, żeby oferta spadła w trafności, więc podnosi cenę, żeby oferty nie kończyć, ale mieć pewność, że nikt tego nie kupi. Towar dojedzie do magazynu, cena wróci do normy.

--
Zielony Kredens - kosmetyki naturalne

zmechu
zmechu - Prezydent Forum JM · 7 miesięcy temu
Kiedyś na Alledrogo na WOŚP wystawiałem obrazek, czarna kropka na białym tle, 400x400px. Cena była absurdalna, coś kolo 1000zł.

Ale w opisie było, że jak ktoś kupi, to przyjeżdżam do niego osobiście, do dowolnego miejsca w Polsce, z butelką szampana albo whisky. I znalazł się kupiec

I kiedyś kartę VGA wystawiałem, jakąś starą S3Virge, w cenie najnowszej karty graficznej ze wszystkimi bajerami, daj my na to za 5000 zł. Miałem sporo pytań typu "no chyba cię, gościu, srogo powaliło" albo "ej, gdzie jest haczyk"?. Haczykiem było to, ze aukcja miała tylko zaszokować i zwrócić uwagę na inne moje aukcje. I udało się, nawet w jakichś mediach o tym pisali.

Ale ad rem: nie mam pojęcia. Sam się dziwię że towar ma wartość np. 50-60zł, a pojawiają się oferty za 80-90zł.

Hshan_VIII
@jamajczyk No nie wiem. Kiedyś była taka akcja z jakimś wentylatorem do kompa czy czymś podobnym, w każdym razie prosty towar, który normalnie kosztuje grosze. Na Ceneo miesiącami średnia cena stałe rosła do jakiegoś szalonego poziomu typu 1600 zł - i to nie jeden sklep odleciał, a właściwie wszystkie. Producent skończył to robić i sprzedawcy zaczęli lecieć? Tylko czemu nie zatrzymali się np. na 500 zł, za które i tak nikt normalny by tego nie chciał kupić, tylko lecieli dalej? Czemu po miesiącach - najwyraźniej nadal bez towaru - żaden nie odpuścił?

--
Suwałki to nie Podlasie! Co chcesz teraz, a co chcesz bardziej?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
jamajczyk - Superbojownik · 7 miesięcy temu
@Hshan_VIII nie znam się na tym jak to wygląda poza allegro, wiem, że na allegro jest to powszechna praktyka.

Jeśli chodzi o ceny wyższe niż konkurencja to niestety często Janusze nie potrafią liczyć kosztów allegro i jak się trafi jeden co umie policzyć to jego ceny są nieatrakcyjne.
W mojej branży jest dwóch sprzedawców, który sprzedają w takich cenach, że w najlepszym wypadku wychodzą na zero. A jak ktoś kupi jedną, dwie sztuki to są około 2 zł w plecy na paczce. Efekt jest taki, że Janusz sprzedaje 40 sztuk w miesiącu a ja kilkanaście.

--
Zielony Kredens - kosmetyki naturalne

Agent_L
Agent_L - Superbojownik · 7 miesięcy temu
@jamajczyk To jest wałek - oszukujesz pozycjonowanie i zaśmiecasz klientom listę wyników. Nie okradasz jednej osoby z 9000zł, tylko 10000 osób z 1 sekundy życia.

Max_iol
Max_iol - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Mnie irytuje ze nie ma historii cen na Allegro. Albo nie wiem gdzie jest. Mam 3 aukcje produktu. 10-15-30zl ta sama cześć tylko inny producent. Aukcja za 10-15 zł ma 3,8 ocenę i 20 kupionych aukcja za 30 ma 50 kupionych i 4,9 ocenę.
Ale ze mam ten produkt w obserwowanych to wiem ze ten za 30 był wystawiony za 7 zł przez miesiąc ponad i wtedy nabił komentarze i oceny „jak za te cenę to spoko” . Pózniej cena w górę tej samej aukcji a opinie jak dla najtańszego od którego się wymaga najmniej.

Przykładowe ceny itd

areq
areq - Superbojownik · 7 miesięcy temu
@jamajczyk to tak nie do końca. Kumpel handlował kiedyś Kawą Jacobs. Jako przedstawiciel bodajże Krafta miał teoretycznie najlepsze ceny na rynku bo producenta....Tyle,że Elektromis sprzedawał ją taniej niż cena producenta...Oczywisty wałek ale jednak sprzedawał gigantyczne ilości...

skijlen
Wystawiać można co się chce i za ile się chce. Pytanie brzmi: czy ktoś będzie za to chciał zapłacić.

--
46&2

beduiniec
beduiniec - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Oprócz pozycjonowania jest jeszcze inny myk w postaci kupowania kilku-nastu różnych produktów. Suma sumarum cały koszyk wyjdzie na to samo lub niewiele drożej niż kupować pojedynczo u różnych sprzedawców mimo podbitej ceny tego jednego produktu. Oszczędność czasu w szukaniu najtańszej ceny i potem odbieraniu tego z paczkomatu, poczty czy wyczekiwaniu na x kurierów.

--
Pi***ol wszystko i się śmiej, jutro wstaniesz będzie lżej

NanakiPL
NanakiPL - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Kiedyś się takiego spytałem. Potrzebowałem wentylator i jedną taśmę połączeniową do lapka, którego naprawiałem i tylko on miał oba na „stanie”. (Oczywiście chciałem przyoszczędzić na wysyłce :P)

Taśmy w rzeczywistości nie miał, więc zmienił z 10 zł na 9999 zł.

Tłumaczył zabieg tym, żeby nie płacić kosztów za ponowne wystawienie aukcji.

Jak zwróciłem uwagę, że przy takim nakładzie (tysiące egzemplarzy) to wychodzi ułamek grosza na każdy sprzedany przedmiot, to nigdy nie uzyskałem odpowiedzi.

Dziwne.
Ostatnio edytowany: 2023-09-06 22:18:11
Forum > Hyde Park V > Allegro ceny
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj