Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Jakiś rolnik na stragan w niedzielę się wybiera??
ugh_ps
ugh_ps - Superbojownik · 1 miesiąc temu
https://www.rp.pl/praca-emerytury-i-renty/art18909851-zamiast-marketow-w-niedziele-maja-byc-czynne-stragany

Już widzę jak lecą w te pędy...

--
You can run on for a long time Run on for a long time Run on for a long time Sooner or later God'll cut you down Sooner or later God'll cut you down

Empiror
Są punkty pocztowe, będą "stragany".

Też mam trochę ziemi rolnej, może czas się przebranżowić

pies_kaflowy
Już widzę jak rolnicy, po całym tygodniu ciężkiej pracy, zapierdalają na stragan. Skąd się w tych durnych łbach takie pomysły rodzą?

Dziękuję, do widzenia.

--

mika_p
mika_p - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
Aha, już widzę, jak rezygnuję z niektórych sobotnich zakupów, bo być może w niedzielę pan rolnik przyjedzie na stragan. A jak nie przyjedzie, to zostanę bez marchewki i ziemniaków.

Jakoś w sezonie truskawkowym nie mają problemu, żeby z kilkunastoma łubiankami stanąć w dowolnym miejscu uczęszczanym przez ludzi.

Z drugiej strony to, co Kaflowy napisał.

Z trzeciej strony, te stragany wymagać będą jakiegoś zaplecza sanitarnego, a ono jakiegoś ciecia, żeby otworzył w niedzielę. I tak sobie cieć postoi na pustym placu.

--
I'm a Black Magic Woman

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Kiedyś opłacało się do miasta pojechać z koszem jajek, czy dwoma kurami, wliczając w to stracony czas i bilety. A teraz raczej tak średnio. Zresztą po to powstali pośrednicy.

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

mika_p
mika_p - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@corwin Niektórym jeszcze się opłaca. Jak idę do pracy, to w dni targowe mijam własnie takich staczy z koszykiem jajek czy ubitą kaczką. Ale to są konkretne, tradycyjne dni w tygodniu.

--
I'm a Black Magic Woman

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@mika_p Wiesz, to są osoby dorabiające do emerytury, sam od takiej jednej starszej pani kupuję córką kwiatki -tzn ja daję córce pieniądze, aby kupiła od tej pani - i oczywiście pogadanka, dlaczego należy tak postępować.

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

Empiror
O kutwa, nie ten wątek
Ostatnio edytowany: 2021-09-12 21:05:25

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
E tam. Mam pod domem czynna w niedzielę biedronkę, warzywniak kawałek dalej i jakieś delikatesy. Ten zakaz handlu to jakaś porażka. Jak wszystko co robi ten upośledzony rząd.

--
Þetta reddast

Xanthus
@mika_p Zaplecze sanitarne? Przy straganie?? Nie, nie, nie, nie ... inaczej to zrobimy. Stragany bedą w formie tych takich otwieranych szczęk z lat 90' - czyli zaplecze sanitarne pod postacią kibelka będzie za rzeczoną "szczęką". Szczękę-stragan oczywiście trzeba będzie opłacić. Jak opłacić, to mamy już namiary na delikwenta (bo przecież rachunek imienny mu wystawimy). No to jeszcze wymóg legalizowanej wagi i kasa fiskalna z tych nowszych co to on-line działają.

Tak to mniej więcej widzę. Taki mix starych czasów z lat 90' z nowoczesnością ;)
Ostatnio edytowany: 2021-09-12 21:35:02

jabba_the_hutt
Jakby im pozwolili sprzedawać destylaty produkowane z własnych plonów i bez akcyzy to mogę być za

--
https://dn.ht/picklecat/

mika_p
mika_p - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
@Xanthus Gminy mają jakieś targowiska, niektóre nawet w nie sporo poinwestowały, bo matka Unia dała kasę. Nie będą tworzyć nowych bytów ze straganami. Raz, że pusta działka gruntu to nie w kij dmuchał, dwa że jak się tam puści ludzi, to bez kibla będzie zaraz wkoło zafajdane.
A normalnie mają targ raz w tygodniu i pracownik zakładu gospodarki komunalnej zamiast zamiatać przed urzędem akurat tego dnia zerka, czy kibla nie demolują, potem obmiata po zakończeniu targu i tak to się toczy.

No i tak już w pełni złosliwie dodam, że ideą wprowadzenia niedzieli wolnych od handlu było przekonanie, że dzien swięty trzeba święcic, a jak już ewentualnie nie, to spędzać go z rodziną. I nagle rolników do roboty przy niedzieli wysyłają?

--
I'm a Black Magic Woman

Djbanan
@pies_kaflowy Może z Barzkowic?

Barzkowice

Barzkowice2

Barzkowice3

Parę godzin temu stamtąd wróciłem. Bydła więcej niż drobiu, trzody i bydła
Ostatnio edytowany: 2021-09-12 22:56:12

--

Maciej1988
Maciej1988 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Jasne, że gość, któremu na magazynie zgniło 1500 ton ziemniaka (bo przez obostrzenia pandemiczne przestała brać gastronomia) puści to po pięć kilo
To tylko jakieś 300 000 woreczków. Dobrze, że mu żona pomoże

To chyba robione pod badylarzy, co z dziada pradziada przewracają 10 ha V klasy.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Xanthus
@mika_p To ja tylko złośliwie uzupełnię, że, jak powszechnie wiadomo, rolnik sieje i mu samo rośnie - znaczy opierdalasię jak mu rośnie - to może w niedzielę popracować sprzedając swoje płody rolne na straganie w niedzielę ;)
Danina, to nie podatek.
Wzrost inflacji wyznacznikiem wzrostu gospodarczego.
Sprzedaż ze straganu, to nie handel.
... jeszcze ktoś, coś???

dzil
dzil - Bojowniczka · 1 miesiąc temu
W moim mieście taki system funkcjonuje od lat i świetnie się sprawdza. Z małą różnicą, bo rolnicy zamiast stać na straganach, raz w tygodniu na fejsa wrzucają arkusz z tym, co mają do sprzedania i za ile. Klient wpisuje ile i czego chce, robi przelew. Pod koniec tygodnia podjeżdżają w umówione miejsce, o umówionej godzinie i każdy odbiera swoje zamówienie. Odbiór jest uzgodniony z zarządcą parkingu, więc nikt nie ma pretensji. Całą impreza trwa ok. godziny. Żadnych straganów do tego nie trzeba. Rolnikom taka forma odpowiada, bo niektórzy biorą w tym udział od kilku lat.

To się nazywa kooperatywa spożywcza i funkcjonuje chyba w każdym większym mieście, bez żadnego trybu ani ustawy.
Forum > Hyde Park V > Jakiś rolnik na stragan w niedzielę się wybiera??
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj