Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Królicza mama
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2020-09-20 04:04:13 Zgłoś

Anglia za panowania króla Jerzego I (1660-1727) była niezwykłym miejscem. Sam król nie cieszył się popularnością w społeczeństwie. Nie lubiano go za nieznajomość angielskiego, przedkładanie spraw niemieckich nad angielskie. Popularności nie przyniosło mu również trzymanie żony w więzieniu przez 32 lata. Jednak wszystko przebiła w tym czasie historia wieśniaczki Mary Toft, która będąc w ciąży zaczęła rodzić… króliki.

Mary Toft, z domu Denyer, pochodziła z ubogiej wioski Godalming w hrabstwie Surrey. W wieku 17 lat wyszła za mąż za rok starszego Joshuę Tofta, z którym bardzo szybko doczekała się dwójki dzieci. By utrzymać rodzinę i mieć dach nad głową, Mary musiała ciężko pracować w polu. Był to obowiązek, z którego XVIII-wiecznych chłopek nie zwalniał nawet fakt zajścia w ciążę. Kobiety kontynuowały pracę niemalże do samego rozwiązania, nierzadko przypłacając to poronieniami.

W sierpniu 1726 roku Mary, w zaawansowanej ciąży z trzecim dzieckiem, pracowała w polu, gdy wraz z koleżanką dostrzegła królika. Niewiele myśląc, postanowiły go złapać i podać na kolację. Niestety, zwierzę było szybsze. Po kilku dniach jednak ponownie pojawiło się na polu, by znów umknąć przed kobietami. Sytuacja ta musiała wywołać w Mary sporą frustrację, gdyż królik zaczął nawiedzać ją również w snach. Wszystko to wkrótce miało zaowocować serią niespodziewanych wydarzeń, które nazwisko Mary Toft przeniosły na karty angielskiej historii.

Królicze zwiastowanie

W XVIII wieku panowało przekonanie, że “silne emocje ciężarnej kobiety mogły mieć trwały wpływ na nienarodzone dziecko.” Zresztą cały wiek później tą samą teorią wiele osób tłumaczyło przypadek Josepha Merricka, znanego szerzej jako Człowieka Słonia. Jego matka, będąc w ciąży, miała się przestraszyć słonia, co spowodowało deformację ciała dziecka w jej brzuchu. Jednak historia rodziny Toft była o wiele bardziej makabryczna.

Niedługo po pojawieniu się króliczych snów, wystąpiły komplikacje, które sprawiły, że przez pewien czas młode małżeństwo było przekonane, iż kobieta poroniła. Wszystko jednak zmieniło się 27 września 1726 roku, gdy Mary zaczęła niespodziewanie rodzić. To, co wydała na świat, nie było jednak ludzkim potomkiem.

Płód wychodził z jej ciała, ale nie taki, jakiego oczekiwano. Kawałki ciała były nagie, jakby obdarte ze skóry, lecz mimo to wciąż łatwo było rozpoznać, co to za stworzenie. To był królik. (...)

Dokończenie:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2020/09/19/mary-toft-makabryczna-historia-kobiety-ktora-rodzila-kroliki/

--
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2020-09-20 12:21:12 Zgłoś
A to ci jajcarze.

--
lujeran
lujeran exSuperbojownik od 29 lipca 2004 | Kotenhafen
2020-09-20 12:58:21 Zgłoś
:pies_kaflowy jaka publiczność takie sztuczki Zawsze tak było i do dziś jest

--
Uwolnię Cię od nadmiaru kasy :) https://pomagam.pl/khf884pc
bajgiel
bajgiel Superbojowniczka od 27 sierpnia 2012 | Z morza i marzeń
2020-09-20 14:22:21 Zgłoś
To się nazywa odświeżyć klasyczną sztuczkę magiczną pt. wyciągnąć królika z kapelusza.

"Kapelusz" mocno oryginalny. Pomysłowość ludzka zdaje się nie mieć granic.

Boooooziuuuu.

--
Gogosiek
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2020-09-20 14:43:05 Zgłoś
Nawet nie wiem jak to skomentować


--
"Raz się żyje! Na szczęście..."
Forum > Hyde Park V > Królicza mama
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj