Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > plecaczek
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 Superbojownik od 29 sierpnia 2013
2019-08-20 11:00:15 Zgłoś
PIS Z KOŚCIOŁEM ORGANIZOWAŁ POMOC DLA SYRII - DARY PRZEZ ROK NIE DOTARŁY DO DZIECI W ALEPPO

Dary które minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kępa zobowiązała się dostarczyć dzieciom z ogarniętej wojną Syrii niszczały schowane w Sycowie.

Nie trafiły do dzieci w Aleppo. Przez rok leżały wrzucone do pomieszczenia nad salą gimnastyczną w Sycowie. Gdy lokalni dziennikarze z Gazety Sycowskiej wpadli na trop przekręt, dary zabrano i przeniesiono gdzieś do pomieszczeń kościele...

Tak wygląda ogłaszana z fajerwerkiami pomoc PiS dzieciom z Syrii.

Dzisiaj Beata Kępa zastrasza każdego dziennikarza który chce pisać o akcji "Tornister dla Aleppo” nad którą sprawowała patronat.

OSZUKANO polskie dzieci które w szkołach brały udział w akcji! OSZUKANO dzieci w Syrii które od roku czekają na pomoc!

To że dary nie trafiły do potrzebujących nie przeszkodziło przedstawicielom kościoła i polityków PiS zorganizować hucznego symbolicznego "przekazania darów dzieciom z Aleppo" na terenie jednego z kościołów. Podczas rekolekcji przed Wielkanocą symbolicznie przekazano dzieciom z Aleppo pięć plecaków. W tym wydarzeniu udział wzięła minister Beata Kempa i ksiądz Adam Mikulski.

Mieszkańcy Sycowa są zbulwersowani i mówią że czują się oszukani przez Kępę i księży.
Rok temu organizatorzy zachęcali przedszkola, szkoły podstawowe i średnie z terenu gminy Syców do udziału w tej akcji. Zadaniem klas było przygotowanie tornistra z przyborami szkolnymi. Dzieci z Sycowa bardzo angażowały się w akcję której patronem honorowym była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i członek Rady Ministrów Beata Kempa, wówczas już minister ds. pomocy humanitarnej.

Niestety wszyscy zostali oszukani i okłamani.

https://sycow.naszemiasto.pl/dlaczego-przez-niemal-rok-tornistry-nie-trafily-do-dzieci-z/ar/c1-7301949

O sprawie tornistrów dla dzieci w Aleppo - darów zebranych przez dzieci, rodziców i nauczycieli z Sycowa - pisaliśmy w ubiegłym tygodniu pytając, dlaczego nie trafiły one do Syrii, jak obiecała minister Beata Kempa, która patronowała akcji zbiórki tych darów. Choć minister z Sycowa oskarża nas o kłamstwo, to sprawy nie wyjaśnia. Więcej światła na tę bulwersującą sprawę rzucają dyrektorzy sycowskich szkół. Nadal jednak nie mamy pewności, czy dary sycowian rzeczywiście trafiły do dzieci z Aleppo i w jakim były stanie po niemal rocznym magazynowaniu w jednym z pomieszczeń nad salą gimnastyczną.

Kilkadziesiąt plecaków ze szkolnym wyposażeniem niemal zgniło w oczekiwaniu na transport do Aleppo, obiecany przez posłankę i minister Beatę Kempę – napisaliśmy w Gazecie Sycowskiej w wydaniu 7 sierpnia 2019 r. Po publikacji materiału na naszej stronie sycow.naszemiasto.pl posłanka w niedzielę na swoim profilu na Facebooku opublikowała informację, że sprawę kieruje do sądu o pomówienie i naruszenie dóbr osobistych.

Europosłanka Beata Kempa z Sycowa jako patron podjęła temat zbiórki plecaków ze szkolnym wyposażeniem dla dzieci z Aleppo jeszcze w czasach, gdy była ministrem do spraw pomocy humanitarnej, deklarując dostarczenie darów dla dzieci z ogarniętej wojną Syrii – to fakt potwierdzony przez panie dyrektor sycowskich szkół – Jolantę Trelę, Edytę Ptak i Annę Nowicką.

Zbiórka została zainicjowana i była koordynowana przez księdza wikariusza z parafii Piotra i Pawła w Sycowie, a jednocześnie katechetę w Szkole Podstawowej nr 3 im, Jana Pawła II w Sycowie – dr. Adama Mikulskiego, który otrzymał w ubiegłym roku nominację proboszczowską do parafii w Zdziechowicach koło Gorzowa Śląskiego.

Organizatorzy zachęcali przedszkola, szkoły podstawowe i średnie z terenu gminy Syców do udziału w tej akcji. Zadaniem klas było przygotowanie tornistra z przyborami szkolnymi.

Patronem honorowym akcji była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i członek Rady Ministrów Beata Kempa, wówczas już minister ds. pomocy humanitarnej.

Akcję pod nazwą „Tornister dla Aleppo” ogłosiła na swojej stronie internetowej Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie 25 kwietnia 2018 roku. – Odpowiedzieliśmy pozytywnie na apel wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie – informuje nas dyrektor jedynki Jolanta Trela i dodaje, że taka akcja koresponduje z misją jedynki. Zbiórkę w tej szkole koordynowali wychowawcy klas. – To była dla naszych dzieci lekcja solidarności z ich rówieśnikami z ogarniętej wojną miejscowości – powiedziała pani dyrektor.

14 czerwca 2018 roku szkoła ogłosiła na swojej stronie: „Nasi uczniowie wzięli udział w akcji „Tornister dla Aleppo”. Wszystkie klasy przy zaangażowaniu rodziców przygotowały plecak dla dzieci z Aleppo”. Informacja została opatrzona zdjęciem dzieci z plecakami.

Także pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie Edyta Ptak potwierdziła, że szkoła w minionym roku w maju prowadziła akcję zbiórki tornistrów dla dzieci z Aleppo. W wyniku mobilizacji społeczności szkolnej w dwójce udało się zebrać aż 30 takich tornistrów.

Na apel księdza Adama Mikulskiego odpowiedzieli mieszkańcy całej gminy Syców. Dary zbierano w placówkach oświatowych.

Tornistry przekazano do SP nr 3 w Sycowie, gdyż tutaj akcję koordynował ksiądz Adam. Akcja miała zakończyć się w maju 2018 roku. Kilkadziesiąt tornistrów (prawdopodobnie 80) z wyposażeniem zgromadzono w czerwcu ubiegłego roku w jednej z klas nad salą gimnastyczną trójki przy Alei nad Wałem. Tutaj właśnie czekały niemal rok na transport do Aleppo.

Dyrektor SP nr 3 Anna Nowicka poinformowała nas, że dopiero w marcu tego roku w kościele przy ulicy Kaliskiej w Sycowie odbyło się symboliczne przekazanie kilku plecaków na rzecz dzieci w Aleppo. Fakt ten potwierdza dyrektor dwójki Edyta Ptak, która poinformowała, że podczas rekolekcji przed Wielkanocą symbolicznie przekazano dzieciom z Aleppo pięć plecaków. W tym wydarzeniu udział wzięła minister Beata Kempa i ksiądz Adam Mikulski.

Pierwotnie otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie plecaki z przyborami szkolnymi po roku oczekiwania na transport do Aleppo miały trafić do dzieci z naszego regionu. To zbulwersowani rodzice za pośrednictwem naszego informatora podzielili się wiadomością, że plecaki niemal zgniły w oczekiwaniu na ten transport.

Dyrektor Anna Nowicka poinformowała natomiast, że o zebranych darach od roku czekających na transport przypomniała w biurze poselskim Beaty Kempy jedna z nauczycielek-wolontariuszek – pani Joanna Nowak. W rezultacie tornistry odebrała pracownica biura poselskiego 13 czerwca tego roku, czyli rok po zakończeniu akcji.

Przez niemal cały rok kilkadziesiąt plecaków zebranych w ciągu blisko miesiąca przez rodziców, dzieci i nauczycieli z Sycowa nie trafiło do dzieci w Aleppo. Dyrektor Jolanta Trela była wręcz przekonana, że tornistry pojechały do Syrii zaraz po ich zebraniu.

Czy plecaki rzeczywiście trafiły do dzieci z Aleppo, w jakim były stanie – czy nadawały się do przekazania dzieciom – tego nie wiemy, ponieważ pani poseł woli sądzić się z gazetą niż wyjaśnić na łamach naszej gazety tę bulwersującą sprawę.

Oświadczenie dla portalu wPolityce
„Nie ja byłam organizatorem zbiórki, lecz jedna ze szkół. Do mnie zwrócono się o objęcie akcji patronatem, co też zrobiłam. Podczas rekolekcji wielkopostnych zainteresowałam się osobiście tematem i uroczyście przekazaliśmy plecaki na ręce Szefa Fundacji Ojca Werenfrida. Po czym na mój koszt przetransportowaliśmy je do siedziby Fundacji w Warszawie. Z tego co wiem, są one sukcesywnie przewożone przez Liban do Syrii - co nie jest łatwe dlatego, że granica jest szczelna, szczególnie dla pomocy rzeczowej” – czytamy z kolei w oświadczeniu przesłanym przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości portalowi wPolityce.pl.

--
Fiol78
Fiol78 Cesarz Narzekalni od 2 kwietnia 2008 | Festung Glogau
2019-08-20 11:07:48 Zgłoś
Daj PiSowi dwie kulki, to jedną zepsuje a drugą zgubi, przecież nawet ich sztandarowy sukces, czyli 500+ biurokratycznie ogarniają samorządy.

Edukacja, wojsko, zdrowie, infrastruktura, kultura, polityka zagraniczna: to nie chodzi nawet o to, że oni nie mają dobrych chęci.

PiS po prostu nie umie.

--
W ciąży nie piję alkoholu!
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2019-08-20 11:08:26 Zgłoś
Czy Kępa i Kempa, to dwie różne osoby? A może sobowtóry?

--
Facet bez gaci zyskuje lub traci.
Colinek_szczecin
Colinek_szczecin Superbojownik od 8 marca 2005 | Glasgow | GG: 2336466
2019-08-20 11:09:08 Zgłoś
:hubbabubba jedna jest prawdziwa, druga to fejk

--
It's ok if you disagree with me. I can't force you to be right.
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-08-20 11:45:55 Zgłoś
Co za wsiórstwo. Z każdego plecaka wraz z wyposażeniem, te zakłamane kościelno polityczne mongoły, na czele z Kempą, powinny się publicznie wytłumaczyć, co do złotóweczki rozliczyć i zwrócić pieniądze darczyńcom.
Ostatnio edytowany: 2019-08-20 11:46:19

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 Superbojownik od 29 sierpnia 2013
2019-08-20 12:01:01 Zgłoś
:poradnia z czego się tłumaczyć ? Zalewska rozpiertoliła polską edukację i jest zamieszana w okradanie PCK a w nagrodę wysłali ją do Brukseli.

--
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-08-20 12:45:50 Zgłoś
:gutex1 jak opozycją nazywa się bandę przekupnych oszołomów, to się nie ma co dziwić.

--
Kuba_74
Kuba_74 Superbojownik od 15 września 2006 | Redcar and Cleveland
2019-08-20 18:42:07 Zgłoś
cała prawda o akcjach humanitarnych w PL

--
Nawet minimalna wiedza w rękach idiotów jest bardziej niebezpieczna niż całkowita niewiedza w rękach ludzi inteligentnych.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kosmolot Bojowniczka od 1 kwietnia 2019 | Roztocze
2019-08-20 19:00:33 Zgłoś
Mózg się lasuje.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
jamis1 Bojownik od 23 czerwca 2014
2019-08-20 19:58:48 Zgłoś
:kuba_74 oprócz WOŚP. Owsiak od zawsze był rozliczany do trzeciego miejsca po przecinku.

--
tomcat_tc
tomcat_tc Student prawa od 3 grudnia 2007 | Białystok
2019-08-20 20:03:16 Zgłoś
:jamis1 bo on nie ściemniał, i niektórych bolało ile kasy przechodzi obok nosa którą nie chce się podzielić

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?
tomasz35
tomasz35 Jankes od 1 kwietnia 2003 | chicagoland | GG: 7554452
2019-08-20 21:30:15 Zgłoś
:gutex1 , mógłbyś podać więcej źródeł/linków ?

Chciałbym to wykorzystać, to rasowy przykład skrwsyństwa

--
Brązowe noski są na świecie :)
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-08-20 22:12:14 Zgłoś
...tomaszku wyszukiwarka wysiadła?... i z ciekawości, do czego chciałbyś wykorzystać njusy z dalekiej Bolandy?
Ostatnio edytowany: 2019-08-20 22:12:38

--
tomasz35
tomasz35 Jankes od 1 kwietnia 2003 | chicagoland | GG: 7554452
2019-08-20 22:46:18 Zgłoś
:poradnia , tak, wysiadła Zadowolony ?
To teraz na cmokforum, i cmoknij

--
Brązowe noski są na świecie :)
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-08-20 22:52:58 Zgłoś
:tomasz35 nie foszkuj ptysiu, usamodzielnij się

--
tomasz35
tomasz35 Jankes od 1 kwietnia 2003 | chicagoland | GG: 7554452
2019-08-20 23:05:34 Zgłoś
:poradnia , nie "foszkuje" ... po prostu szkoda mi życia na dyskusje z Tobą
Ostatnio edytowany: 2019-08-20 23:06:19

--
Brązowe noski są na świecie :)
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-08-21 08:56:34 Zgłoś
:tomasz35 foszkujesz, foszkujesz...

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
hibernia Superbojowniczka od 3 września 2004 | Toruń | GG: ni ma
2019-08-21 15:20:28 Zgłoś
:tomasz35
https://pkwp.org/newsy/tornister_dla_aleppo
Ostatnio edytowany: 2019-08-21 15:20:44

--
Forum > Hyde Park V > plecaczek
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj