Milion żołnierzy pod wodzą Pershinga.

Waszyngton. (BK) Reuter. General March oświadczył w komisyj wojskowej senatu, że generał Pershing ma obecnie pod swoją bezpośrednią komendą milion żołnierzy.

Paryż. (BK) Havas. Głównodowodzący wojsk amerykańskich we Francyi generał Pershing został odznaczony wielkim krzyżem legii honorowej.

Nowy rekord lotniczy.

W lotniczej służbie między Filadelfią a Nowym Jorkiem, jeden z lotników osiągnął nowy rekord: przebył on tę przestrzeń w ciągu 43 minut. Odpowiada to zatem przeciętnej szybkości 196 kilometrów na godzinę.

Jeniec w spódnicy.

Jak donoszą pisma niemieckie, na dworcu kolejowym Evestadt pod Kassel na siebie uwagę policyanta pewna dama, zwłaszcza jej ręka, zbyt silna i muskularna jak na kobietę, a nadto nosząca widoczne ślady tatuowania. Policyant obserwując pannę coraz bliżej, zaaresztował ją. Jak się okazale, oko nie zwiodło policyanta. Damą podejrzaną był angielski oficer marynarki, internowany w obozie jeńców pod Tybingą, skąd uszedł a w przebraniu żeńskiem zamierzał przedostać się do Holandyi.

Podejrzani żołnierze.

W nocy z soboty na niedzielę zauważył plutonowy policyi Płatek w ulicy Szpitalnej dwóch szeregowców w towarzystwie feldwebla, którzy nieśli 3 wypakowane plecaki. Ponieważ wydali się podejrzanymi, policyant aresztował ich. W drodze jednak zdołali zbiedz. W plecakach, które uciekając porzucili, znajdowało się 47 sztuk jedwabnych materyi wartości kilkuset tysięcy koron oraz narzędzie do włamywania.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-08-1918

100lattemu.pl

--