Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
 
 «   » 
Wyjaśnienie dla Wkutyla, dlaczego hospitalizacji zaszczepionych jest wielokrotnie mniej niż niezaszczepionych, jeśli obie wartości liczy się zsumowane od początku szczepień
Użytkownik Wkutyla zbanował mnie, więc nie mogłem mu odpowiedzieć, dlaczego badanie z USA oparte na danych od stycznia 2021 pokazuje wieloktrotnie więcej hospitalizacji niezaszczepionych.

To proste - kiedy w 2020 nie było szczepionek, 100% hospitalizowanych to byli niezaszczepieni, a 0% to byli zaszczepieni (nieistniejący w populacji).

Mały procent zaszczepionych do momentu, kiedy skończyła się wiosenna fala, jest powodem, że mały procent zaszczepionych był hospitalizowany w czasie największych fal zachorowań.

Dlatego do oceny hospitalizacji i zgonów w podziale na zaszczepionych i niezaszczepionych najlepsze są dane z ostatnich tygodni (np. liczone przyrostowo).

Obecnie krzywe poziomu wyszczepienia ustabilizowały się we wszystkich krajach i dopiero od tego momentu należy podawać wartości w podziale na te 2 grupy.

PS. Powyższy wykres nie bierze pod uwagę że MinZdrowia uznaje za osobę zaszczepioną 14 dni po 2 dawce. A zatem to 6% powinno być przesunięte w prawo o 14 dni i tak samo to 16% na połowę czerwca.

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą


Polityka

« następny
 

poprzedni »
 

Dodatkowe informacje
Plik: 44104c6stats_manipulation
Rozmiar: 1302x1183, 60 kB
Wyświetleń: 2626
Ulubione dla 1 osób
Dodano: 2021-09-03 20:15:31
Status: Publiczny
Pokaż kody do umieszczania

Zobacz także starsze rzeczy z Szaffy:
Ten plik lubią:
Mahmet    4 miesiące temu
Kod HTML wszystkich zdjęć albumu do umieszczenia na dowolnej stronie: