Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
 
 «   » 
Studenci z Warszawy chcą zorganizować konkurs CanSatów
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,405907,studenci-z-warszawy-chca-zorganizowac-konkurs-cansatow.html

Pierwszy polski konkurs eksperymentów typu CanSat, wielkością przypominających puszki po napoju, chcą zorganizować członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej. Sami zbudują rakietę CanSat Launcher, która wyniesie aż osiem eksperymentów.
CanSat to przyrządy naukowe wielkości puszki po napoju o objętości 0,33l oraz masie do 350g. Wyrzucane są z rakiety, a opadając na własnym spadochronie, mają do zrealizowania program - zaplanowany przez pomysłodawcę-konstruktora eksperymentu. Realizowane przez nie badania nie tylko poszerzają wiedzę uczestników, ale także przynoszą istotne wyniki naukowe. Obecnie zawody CanSatów odbywają się w kilku krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Politechnika Warszawska, członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego sami zbudują rakietę, która wyniesie w kosmos eksperymenty. Konstrukcje tego typu wynoszą zazwyczaj sześć eksperymentów i wyrzucają je na wysokość nie większą niż 3 km, zazwyczaj jest to 1 - 1,5 km. Rakieta CanSat Launcher ma ich wynieść aż osiem. Będzie miała około 2,5 m długości, minimum 17 cm średnicy, a jej przewidywana masa to maksymalnie 25 kg.

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagąDodatkowe informacje Plik: 56d5d1dMTAyNHg3Njg19923020_
Rozmiar: 1024x681, 66 kB
Wyświetleń: 1107
Ulubione dla 1 osób
Dodano: 2015-07-27 20:25:59
Status: Publiczny
Pokaż kody do umieszczania

Zobacz także starsze rzeczy z Szaffy:
Ten plik lubią:
khui    3 lata i 2 miesiące temu
Kod HTML wszystkich zdjęć albumu do umieszczenia na dowolnej stronie: