Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
 
Album:
 «   » 
Rock and roll - GARY GLITTER
Wikipedia:
"Gary Glitter, właściwie Paul Francis Gadd (ur. 8 maja 1944 w Anglii w Banbury, Oxfordshire) - brytyjski wokalista glam rocka, który na początku lat siedemdziesiątych zdobył krótkotrwałą światową sławę wykonując proste, dynamiczne utwory. Wcześniej bez większego powodzenia nagrywał pod pseudonimami Paul Raven (w 1960 roku nagrał dla wytwórni Decca piosenkę "Alone in the Night"), Paul Monday i Rubber Bucket.

Punktem zwrotnym w karierze Glittera było spotkanie w 1965 roku producenta i aranżera Mike'a Leandera (1941-1996). W kwietniu 1965 roku Raven dołączył do jego grupy The Mike Leander Show Band, a po jej rozpadzie w tym samym roku, założył własną grupę Boston International, skróconą później do Bostons, z saksofonistą Johnym Rossallem. Następne pięć lat grupa spędziła na trasie po Niemczech. Pod koniec roku 1971 Leander i Raven nagrali piętnastominutowe jam session, które później podzielone na dwie części jako "Rock and Roll Part One" i Rock and Roll Part Two" stało się strzałem w dziesiątkę i wywindowało Gary Glittera na szczyty list przebojów. W okresie największej popularności nagrał kilkanaście singli i dwie płyty: "Gary Glitter" oraz "Touch Me". Ponieważ cały akompaniament tworzył Mike Leander grając na wszystkich instrumentach, potrzebny był stały zespół towarzyszący, z którym Gary Glitter mógłby występować na koncertach. Tak powstała anonimowa grupa, która później pod nazwą Glitter Band już samodzielnie (bez Gary Glittera) nagrała kilka płyt i umieściła na listach przebojów kilkanaście piosenek.

W późniejszych latach Glitter próbował bez większego powodzenia odzyskać dawną popularność. Wprowadził kilka piosenek na odległe miejsca list przebojów, ale zaczął mieć problemy alkoholowe i rozważał nawet samobójstwo. Nagrał piosenkę "The House of the Rising Sun" zespołu The Animals, wystąpił w małej roli podczas koncertu The Who z okazji rocznicy wydania płyty Quadrophenia. W listopadzie 1997 oddał komputer do naprawy. Pracownik serwisu znalazłszy na dysku twardym prawie 4 000 zdjęć z pornografią dziecięcą zawiadomił policję. Glitter został aresztowany i 12 listopada 1999 roku skazany na 4 miesiące więzienia. Po wyjściu na wolność przeniósł się najpierw na Kubę, potem do Kambodży, skąd został w 2002 roku wydalony za namawianie dzieci do stosunków seksualnych. We wrześniu 2001 roku wydał płytę "On". 3 marca 2006 roku został skazany przez sąd w Wietnamie na 3 lata więzienia za pedofilię. Zwolniony po 2 i pół roku, 19 sierpnia 2008"

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Dodatkowe informacje
Plik: garyglitterrocknrollpart2
Czas trwania: 03:24s
Rozmiar: 320x240, 7,83 MB
Wyświetleń: 2202
Ulubione dla 1 osób
Dodano: 2008-12-10 21:03:09
Status: Publiczny
Licencja: Użycie niekomercyjne (CC Noncommercial)
Pokaż kody do umieszczania

Zobacz także starsze rzeczy z Szaffy:
Ten plik lubią:
kocur_amber    przed dinozaurami
Pokaż wszystkich
Kod HTML wszystkich zdjęć albumu do umieszczenia na dowolnej stronie: