Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
League of Legends
Klub otwarty
by SpiderFYMPL

Założony: 2012-01-06 11:29:39
Ostatnia aktywność: 2021-02-21 17:54:00
Postów na forum: 439
206 członków
Oglądany: 15713x

Co to jest DOTA (serio) i dlaczego jest gorsza od LOLa ;]?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Halbarad bojownik
8 lat temu
Wijcie!

W LOLa gram od stosunkowo niedawna i pewnie jak każdy tutaj natykam się w sieci na odzywki typu "DOTA dz*wki".

Zorientowałem się tyle, że wspomniana dota jest jakąś pochodną Warcrafta i mapa/mapy(?) podobne są do Summoners Rift.

Ponieważ:
1.nie chce mi się (nie żebym był leniwy, po prostu musiałbym poświęcić na to czas, który przeznaczam na LOL) instalować i zagłębiać w kolejną tego typu(?) grę;
2. nie jestem fanem WOWa ani Warcrafta po jego drugiej części;
3. mam akurat awarię kompa i siedzę na linuxie zbootowanym z livecd, i choć bym chciał to w nic z powyższych nie porgam :/

Chciałbym Was prosić o informację i opinię w tej sprawie.

Pozdrawiam
H
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2012-08-04 13:03:33
0.o

Defense of the Ancients (DotA) to darmowa mapa/mod do Warcrafta3, która stała się popularną grą na różnych lan party itd.

Potem ludzie od Doty się rozeszli - część została (i pewnie potem w ramach Valve pracowała nad Dotą 2), część poszła robić LoLa, a część Heroes of Newerth.

A w ogóle to:
http://www.youtube.com/watch?v=c_cCsFU6pak
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
WormTed Superbojownik
8 lat temu
Wersja skrótowa: DOTA jest gorsza, bo mi się nie chce jej uczyć.
Ten subiektywizm aż rani oczy.

Nie jest ani gorsza, ani lepsza - to tak jakby porównywać Maksa Payne'a do Tomb Raidera. Oba to strzelaniny TPP, ale zupełnie inne.

Na tyle, na ile miałem okazję pograć w dotę, dotę 2 i hona (bo wszystkie te trzy gry są podobne akurat), to są one bardziej skoncentrowane na mechanice, która jest dość oldschoolowa - trzeba dobijać własne miniony i wieże, za śmierć traci się część zdobytego złota, nie ma recalla etc. Balans postaci nigdy do mnie nie trafiał, postaci potrafią zadawać naprawdę ogromne obrażenia, nakładać stuny, podczas których można spokojnie iść zrobić herbatę i wrócić. Innymi słowy - każdy błąd słono kosztuje, a wykorzystywanie ich jest dużo prostsze niż w LoL-u. Tym niemniej, rozumiem ludzi, którzy preferują tę formę aRTS, ponad LoL-ową, każdy ma swój gust. Zwłaszcza, że Valve ma zdrowsze podejście do swojej produkcji, niż Riot do LoL-a.

Jeśli zaś o autorów chodzi. Pierwszy, oryginalny twórca, czyli Eul, nie robi chyba teraz nic, dał jednak swoje błogosławieństwo Valve i Icefrogowi, w sprawie dwójki.
Guinsoo robi w Riocie, wiadomo.
Icefrog robi dotę 2.
Na tyle, na ile mi wiadomo, przy HoN-ie nikt od doty nie pracował.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.