Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Joemonsterowy Klub Turystyki Niekonwencjonalnej
Klub otwarty
by rossija


Założony: 2009-04-26 21:13:27
Ostatnia aktywność: 2020-10-28 16:08:04
Postów na forum: 148
146 członków
Oglądany: 13939x

Wycieczka cd.......

dzambor
dzambor - Superbojownik | GG: 2420589 · przed dinozaurami
Z racji nikłych postępów z planem wycieczki - wg rossija Bispol da znać czy termin jest możliwy na początku marca - skorzystałem z linków zamieszczonych przez imbrę i wystosowałem zapytanie do biura które proponowało najniższą cenę za samą wycieczkę - zwiedzanie w tym wariancie jest znacznie dłuższe niż przy tym jak to wygląda w Bispolu

http://www.hamalia.ua/Incomming/Tour_to_Chernobyl/


o to odpowiedź w oryginale angielskim

For Chernobyl trip I can offer 3-4-5 May, 2010.
The cost depends on the number of people in the group:
7-17 persons = 1176 usd/group + 31 usd/person for a lunch in
Chernobyl.
The cost includes a bus and English or Russian-speaking guide.
If the group would like to have a Polish-speaking guide it should be
extra-payment of 160 usd/group.

The group can include up to 45 persons.

Unfortunately it's impossible to visit radiolocation station Duga.
It's prohibited for visits.

For accommodation I can offer the following htls:
- St.Petersburg htl (right in the city center):
SNGL stand., bb = 52 usd/nght
DBL/TWIN stand., bb = 70 usd/room/nght
TWIN with a toilet and shower on the floor, bb = 48 usd/room/nght
TRPL with a toilet and shower on the floor, bb = 60 usd/room/nght

- Tourist htl*** (10 min by metro to the city center)
SNGL stand., bb = 62 usd/room.nght
TWIN stand., bb = 66 usd/room/nght

- Bratislava Htl***
1 pax in the block room, bb = 30 usd/pax/nght
( Block-room means that there is 1 toilet and shower for 2 rooms for 2
and 3 pax).

Jak widać termin 1-3 maj jest niemożliwy...rozmawiając ze znajomymi robiącymi częste wypady na wschód dowiedziałem się, że Ukraińcy reagują na tą datę tak samo jak my czyli wyjazdami więc ciężko będzie coś wolnego znaleźć.

Co do stacji Druga - Oko Moskwy - niestety biuro odmawia współpracy.

Wybierając wariant najtańszy noclegowy czyli pokoje 3osobowe łazienka wspólna na piętro koszty wynoszą 112 dolarów od osoby (niech to ktoś sprawdzi rachunek na wszelki wypadek ) przy grupie 17 osobowej. Przy większej grupie powinno być nieznacznie taniej niestety nie napisali ceny w mailu i muszę się ich zapytać jeszcze raz.

Licząc, że cena wycieczki byłaby podobna (600zł) zostaje około 260zł/osobę na dojazd

licząc koszty autokaru 8000 - wziąłem pierwszą lepszą ofertę z brzegu i zostawiając 1000 na nieprzewidziane wydatki (trzeba się mimo wszytko jakoś zabezpieczyć) wyjazd ten wyniesie 600zł dla grupy co najmniej 35osobowej (max grupa 45osób)

Myłbym wdzięczny gdyby ktoś przetłumaczył wersję dla Norwegów, ja już dzisiaj średnio siłę mam (szykuje się przeziębienie co najmniej)
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2010-02-11 00:07:17
goku122
goku122 - Dziki Bąk · przed dinozaurami
Tylko w ten sposób tracimy okazję do zwiedzenia Kijowa z przewodnikiem, a szkoda bo ciekawe miasto.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2010-02-07 15:04:07
dzambor
dzambor - Superbojownik | GG: 2420589 · przed dinozaurami
Idzie się albo do kina albo na film... ogólnie zwiedzanie Prypeci wygląda z tym biurem znacznie lepiej niż z Bispolem... przynajmniej w teorii... poza tym patrząc na to jak na wycieczkę trzydniową do nie będzie tak dużo zwiedzania ani z Bispolem ani tu...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
puzon1 - Superbojownik · przed dinozaurami
ja dziś podpisałem umowę i wpłaciłem zaliczkę na wyjazd z Bispolem..
co mi tam, jadę tylko po to żeby mieć jakieś wyobrażenie na następny raz....liczę się z tym, że nie zobaczę dużo.Zaliczam to jako wyjazd rozpoznawczy..

A jak sytuacja u Was? ile osób jedzie? z tego co wiem to miejsc nie mają za dużo
goku122
goku122 - Dziki Bąk · przed dinozaurami
:puzon1 - cholera, zastanawiałem się nad rejestracją na 13-16 maj kiedy jeszcze miejsca były, ale jednak wolałem poczekać, aby z Joemonsterowym towarzystwem jechać. Trochę się boję, żeby nie zostać na lodzie w przypadku, kiedy Bispol nie zgodzi się na weekend majowy.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
puzon1 - Superbojownik · przed dinozaurami
:goku122 - według tego co rozmawiałem z kolesiem z bispolu, i tego co jest na stronie głównej biura, w maju nie ma innej wycieczki.
To jest za bardzo "skomplikowana" wycieczka, tutaj termin trzeba zaklepać dużo wcześniej, i dochodzą te pozwolenia itd..
Ja zaryzykowałem, a co mi tam, jak nie teraz to kiedy??
goku122
goku122 - Dziki Bąk · przed dinozaurami
:puzon1 - bo oni mają swoje oficjalne terminy, a osobno organizują wycieczki dla grup zorganizowanych w odpowiadających klientowi terminach. Tych organizowanych nie reklamują ludziom "spoza grupy rezerwującej" ;)

W każdym razie wciąż mam nadzieję, że ich odpowiedź będzie pozytywna. Ostatecznie skuszę się nawet na organizację poprzez ukraińskie biuro.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.