Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Uszyj Jasia

Czy wiecie, że w polskich szpitalach brakuje poszewek na poduszki? Mali pacjenci oddziałów pediatrycznych często muszą spać w szarej, nieprzyjemnej pościeli, w której trudno o kolorowe sny. A gdyby tak, każda mama uszyła przynajmniej jedną poszewkę na poduszkę i podarowała ją szpitalowi? Przy naszej pomocy, chore dzieci w szpitalach, będą mogły spać w miłej pościeli, która zapewni im dobry i spokojny sen.

Nie potrafisz szyć? Nic nie szkodzi! W trakcie imprezy będą wyświetlane tutoriale, a szyjące już mamy chętnie udzielą pierwszej lekcji. W ciągu 3 miesięcy 100 mam z całej Polski uszyło łącznie ponad 650 jaśków. My musimy tego dokonać w jeden dzień! Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka potrzebuje 584 jaśków różnej wielkości. Stąd każda para rąk jest potrzebna! Jeśli posiadasz maszynę i chciałbyś ją przynieść to tylko nas uprzedź, żebyśmy przygotowali dodatkowe miejsce.


Pomysłodawcą akcji jest Natalia Bielawska, która podczas pobytu z dzieckiem w szpitalu zauważyła, że brakuje tam poszewek na poduszki. Okazało się później, że to nie jeden szpital, a więcej ma tego typu problem. Postanowiła zatem uszyć takie poszewki i zaangażowała w pomoc również inne mamy. Do końca marca br. ponad 100 mam, w tym 55 blogerek, przyłączyło się do akcji i uszyło ponad 650 jaśków dla 8 szpitali oraz dla rodzinnych domów dziecka w Strzelinie i Legnicy. Obecnie już nie tylko szwaczki szukają szpitali, ale same oddziałowe z dziecięcych placówek zgłaszają się o pomoc do Natalii.

Dodatkowe informacje na blogu Natalii Bielawskiej www.uszyjjasia.blogspot.com Szczegóły
[zakończona]
Lokal: IKEA Katowice
Adres: Polska,
Start: 2013-04-20 09:00:00
Organizuje: Selia
Na imprezę zapisało się 1 osób z JM.
Oglądana: 8703x
Zapisz się na imprezę

Aby zapisać się na imprezę zaloguj się do swojego konta
Uczestnicy

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Dodaj plik do galerii »