Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Z Luziowym Kapelanem o Duchowości w Browarze

 Pracownia Kultury Współczesnej i Lambda Zielona Góra

zapraszają na:


„Oddałem się mężczyźnie”
czyli na spotkanie z:

ks. Szymonem Niemcem


w ramach cyklu
INNE DNI - Zielona Góra

Mogą kochać, mogą być kochani, mogą zrezygnować z celibatu, nie pobierają opłat za sprawowanie sakramentów, nie dyskryminują, udzielają święceń kapłańskich kobietom, mężczyznom, heteroseksualnym, homoseksualnym, biseksualnym. Jak nie wykluczać nikogo z życia religijnego? Czy etyka kościoła musi przenosić się na politykę?


Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. (Księga Kapłańska 20,13)

Szymon Niemiec (ur. 5 października 1977 w Warszawie) - fotograf, działacz społeczny, duchowny i dziennikarz. Absolwent studiów licencjackich na wydziale politologii i nauk społecznych w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. Działacz LGBT, twórca i wieloletni organizator warszawskich Parad Równości. Od 9 listopada 2008 roku starszy pastor z nadania Wolnego Kościoła Reformowanego, od kwietnia 2010 - dziekan Misji na Europę Christian United Church.
W latach 1987-2000 był członkiem kabaretu Szczęśliwa Trzynastka. Posiada uprawnienia instruktora teatralnego oraz instruktora modelingu i fotomodelingu. W 1991 otrzymał patent instruktora teatralnego. W swoim dorobku artystycznym ma role w charakterze artysty-parodysty (drag queen) pod pseudonimem Mata Sapi.

W latach 2001-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na rzecz Kultury w Polsce (ILGCN). W latach 2002-2005 pełnił funkcję rzecznika prasowego Antyklerykalnej Partii Postępu RACJA. Członek i sygnatariusz Unii Lewicy. Od 30 kwietnia 2005 jest członkiem Rady Wojewódzkiej Mazowieckiej Unii Lewicy III RP, a od 6 maja 2005 wiceprzewodniczącym Unii Lewicy III RP.
Od 2007 prowadzi własną firmę zajmującą się organizacją imprez, sesji fotograficznych i projektów wydawniczych.

W dniu 11 maja 2007 opublikował polskie wydanie swojej autobiografii pod tytułem „Tęczowy koliber na tyłku”. W październiku 2009 ukazały się dwie kolejne jego książki: kucharska „Qchnia Queer” oraz teologiczna „Soli Deo Gloria”.

Od 2008 jest członkiem National Lesbian and Gay Journalists Association i prezesem zarządu Fundacji Przyjaciele Szymona.

Szczegóły
[zakończona]
Lokal: Minibrowar Haust
Adres: Polska, Zielona Góra, Minibrowar Haust, plac Pocztowy 9, sala I piętro
Start: 2010-05-11 19:00:00
Organizuje: sniemiec
Na imprezę zapisało się 2 osób z JM.
Oglądana: 9464x
Zapisz się na imprezę

Aby zapisać się na imprezę zaloguj się do swojego konta
Uczestnicy

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Dodaj plik do galerii »