Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał wojna_idei
Jeździec i słoń, czyli logiczne myślenie vs emocje
Jak emocje i racjonalne myśli wpływają na nasze zachowanie? Jonathan Haidt proponuje prosty sposób na zrozumienie działania naszego mózgu poprzez wyobrażenie go sobie jako "jeździec i słoń".
okejki 1 · 1 dzień i 18 godzin temu
"Czym jest przedsiębiorczość" - sonda uliczna z 1989 r.
Piękny przykład co 40 lat komuny potrafi zrobić ze społeczeństwem.
okejki 87 · komentarze 45 · 3 dni temu
Inteligencja, edukacja i pieniądze | Kto powinien zarabiać?
Na czym polega wartość edukacji na prestiżowych uniwersytetach? Jordan B Peterson o inteligencji, pieniądzach i o tym kto powinien zarabiać najwięcej.
okejki 2 · 5 dni temu
Kto nie umie myśleć? | Inteligencja, rozsądek i uprzedzenia
Czy ludzie inteligentni są lepsi w bezstronnym poszukiwaniu prawdy? Jonathan Haidt opowiada o rozumowaniu motywacyjnym i uprzedzeniach oraz przeprowadza krótki test na studentach.
6 dni temu
Bogaci i biedni | Komu należą się pieniądze?
Czy lekarz powinien zarabiać mniej niż prostytutka? Czy ludzie bogaci "zasługują" na zarobione przez siebie pieniądze? Rozmowa z widzem o nierównym rozkładzie bogactwa w społeczeństwie.
8 dni temu
Po co dbać o samego siebie?
Dlaczego nie każdy stara się być "oświeconym"? Jordan B Peterson o tym dlaczego ludzie bronią swoich wierzeń i po co dbać o samego siebie.
12 dni temu
Na czym polega podział na prawicę i lewicę
Czym konserwatyści różnią się od liberałów? Bret Weinstein o fenomenie lewicy i prawicy oraz o tym dlaczego obie postawy są potrzebne.
13 dni temu
Kubuś Puchatek uczy życia
Czy proste opowieści dla dzieci mogą przekazywać poważne prawdy o tym, jak działa społeczeństwo i polityka? Krótka analiza pewnego wymownego odcinka Kubusia Puchatka.
okejki 37 · komentarze 12 · 15 dni temu
Czy warto wygrywać za wszelką cenę?
Dlaczego uczymy dzieci, że nie ważne czy wygrają, ważne, by grały fair? Joe Rogan i Jordan B Peterson o etyce wygrywania, grze fair play i nagrodach za sam udział.
okejki 4 · 19 dni temu
Czy możemy pracować mniej?
Czy ludzie pracujący na etat żyją na tym samym lub niższym poziomie co bezrobotni? Rozmowa z widzem o tym czy i w jaki sposób dałoby się mniej pracować i zwiększyć ilość czasu wolnego.
20 dni temu