Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał wojna_idei
Parytety i odpowiedzialność zbiorowa
Jak traktowanie ludzi jedynie jako przedstawicieli grup może prowadzić do nakładania zbiorowej winy i odpowiedzialności. Jordan Peterson o parytetach i skutkach polityki tożsamości.
okejki 6 · 1 dzień i 1 godzinę temu
Największy wkład USA w światową kulturę
Slavoj Žižek o największym wkładzie Stanów Zjednoczonych w światową kulturę i o tym czy w społeczeństwie może funkcjonować wierzenie w które tak naprawdę nikt nie wierzy?
okejki 6 · 4 dni temu
Przelotne kontakty seksualne
Oczywiste korzyści reprodukcyjne, jakie z takich kontaktów czerpią mężczyźni, sprawiły, że nie dostrzegano ogromnych zalet uzyskiwanych przez kobiety.
okejki 3 · 5 dni temu
Jak zmienić czyjeś zdanie? | 6 sposobów perswazji
Jak można zmienić czyjeś zdanie? Kilka prostych sposobów zwiększających szanse na przekonanie kogoś do swojej opinii, które z pewnością przydadzą się na nadchodzących świątecznych spotkaniach rodzinnych.
okejki 3 · 6 dni temu
Jak rozpoznać czy przeżyłeś traumę w dzieciństwie?
Jordan Peterson omawia jak rozpoznać, czy masz jakąś traumę lub uraz z dzieciństwa, a jeśli tak to jak sobie z nią poradzić
okejki 1 · 8 dni temu
Q&A: Strajk nauczycieli, Konfederacja i system edukacji
Jak skończy się strajk nauczycieli i inne pytania i odpowiedzi.
10 dni temu
Czy ładni mają łatwiej?
Ludzie atrakcyjni fizycznie mogą zacząć myśleć o sobie, że są dobrzy czy godni miłości, ponieważ stale są traktowani w ten sposób. I na odwrót. Ludzie nieładni mogą zacząć myśleć o sobie jako o złych czy niegodnych miłości - nawet jako dzieci. Aż w końcu ludzie mogą zacząć zachowywać się zgodnie ze swym pojęciem o sobie.
okejki 11 · komentarze 11 · 13 dni temu
Jak działa religia?
Czym jest i jak działa jedno z najstarszych zjawisk społecznych jakim jest religia? Czy istnieją motywy wspólna dla całej ludzkości, i jak praktykowanie religii wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne?
okejki 14 · komentarze 3 · 13 dni temu
Czy wierzący i niewierzący mogą się dogadać?
Czy wierzący i niewierzący potrafią pokojowo koegzystować wewnątrz wspólnej narracji społecznej? Wojna Idei i Śmiem Wątpić w rozmowie o tym czy możliwe jest porozumienie między teistami i ateistami.
okejki 1 · 15 dni temu
Jordan Peterson, religia i ateizm
Czy antyteiści tracą widownię na rzecz Jordana Petersona? Mouthy Buddha opowiada o swoim doświadczeniu z ateizmem, religią i Jordanem Petersonem.
okejki 23 · komentarze 9 · 18 dni temu