Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał ph_81
Miniaturka MTV
Bieszczady – zwierzaki, mało znany szlak, rekordowe drzewo!
Jak podglądać zwierzaki w Bieszczadach? Czym jest buczyna karpacka, krzywulce i dlaczego te rośliny są na liście UNESCO? O tym w dzisiejszym odcinku „O lesie” opowie Piotr Horzela.
okejki 139 · komentarze 29 · 2 miesiące temu
Miniaturka MTV
Jak działają korniki i po co im grzyby?
Takie małe chrząszcze, a tak dobrze zorganizowane. Ich żerowiska przyjmują przeróżne kształty. Znajomość ich pozwala na odgadnięcie bez problemu, który gatunek zamieszkał chwilowo w naszym drzewie – opowiada Piotr Horzela.
okejki 170 · komentarze 52 · 2 miesiące temu
Miniaturka MTV
Leśne pułapki — jak działają, po co są i co łapią
Czasem spotykacie w lesie różne dziwne konstrukcje, wiele z nich to pułapki na owady. Opowiadam, jak działają i po co się je wystawia. Dajcie znać, czy spotkaliście kiedyś któreś z nich.
okejki 30 · komentarze 6 · 3 miesiące temu
Miniaturka MTV
Wilki - bać się czy nie?
Łapcie drugi film z miniserii o wilkach! Czy bać się wilków czy nie, czy wilki zagrażają psom, co zrobić, jeżeli zagryzą nam krowę i jak się zachować, jeżeli spotkamy wilka, który się nami zainteresuje.
okejki 183 · komentarze 67 · 8 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Wilki - o Lesie odc. 46
Po czym poznać, że macie wilki w swoim lesie? Czym różni się trop wilka od tropu psa i jak wygląda wilcza ofiara i odchody? Czy wilki ganiają grzybiarzy? Bonus - zachowania wilków, które spotkałem. Łapcie mój najnowszy film!
okejki 44 · komentarze 13 · 9 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Trzmiele, trzmielce czy bąki?
Czy trzmiele gryzą? Czym są trzmielce? O co chodzi z owadami-kukułkami? Czym, u licha, jest bąk? Dlaczego wczesną wiosną widzimy na kwiatach same samice? Jak wygląda mobbing w gnieździe trzmieli? Co trzmiele robią przez cały rok?
okejki 148 · komentarze 28 · rok temu
Miniaturka MTV
Borsucze kule, bagna, "upupup" i drzewa bez głowy - czyli leśne odkrycia
Tym razem zajrzymy w kilka miejsc. Odwiedzimy wielke bagno na Pomorzu. Piotr wyjaśni i pokaże dlaczego borsuk zasuwa tyłem do nory. Zobaczycie co wyszło z niemieckiego jodłowego eksperymentu. Dużo faktów, ciekawostek. Czyli klasyk, tylko że tym razem w kilku miejscach.
okejki 109 · komentarze 26 · rok temu
Miniaturka MTV
Śmierć w lesie
W lesie jest pełno śmierci, choć zwykle jej nie widać. Z przyrody często robi się infantylny koktajl miłych dla oka obrazków. W tym materiale zobaczycie nie tylko wilczą zdobycz, ale i wiele innych odcieni śmierci w lesie. Na przykład dwa martwe byki, które znalazłem tej zimy. Co im się stało i do kogo należy w takiej sytuacji poroże? Opowiadam. SPIS TREŚCI: 00:00​ - Początek(…)
okejki 276 · komentarze 58 · rok temu
Miniaturka MTV
Jak czytać drzewa i czym jest czemchanie!? - Opowiadam! - o Lesie odc.41
Wystarczy rzut okiem na drzewo, by sporo z niego wyczytać. Na wybranych drzewach Piotr wyjaśnia co kształtuje ich wygląd/pokrój i czego można się dowiedzieć o ich okolicy. Dodatkowo obejrzycie czemchające, zgryzające i spałujące jelenie.
okejki 146 · komentarze 32 · rok temu
Miniaturka MTV
Wszystko o lesie, zwierzętach i grzybach za twoim domem
Jak wykorzystać Bank Danych o Lasach w terenie pod domem? Jak się dowiedzieć, czy "mój grzybowy" las zostanie wycięty? Czy w tym lesie spotkam łosie? Dokąd prowadzi ten szlak? Jak się odnaleźć w nowym terenie? Na te i wiele innych pytań odpowiada Piotr Horzela w tym obszernym materiale.
okejki 208 · komentarze 38 · 2 lata temu