Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał pesymistyk
Miniaturka MTV
Dlaczego patologia ma taką popularność na YouTube?
Dlaczego patologia na YouTube jest tak popularna? Dlaczego oglądamy: DanielMagicala, Rafonixa czy Warsaw Shore? Dlaczego mają taką popularność? Skąd bierze się takie zainteresowanie? Dlaczego proste instynkty są tak interesujące?
okejki 1 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
"Prezydenci i Premierzy", nowy short GF Darwin
Wszystkie sytuacje przedstawione w odcinku nie mają na celu obrażanie niczyich uczuć ani poglądów. Jest to kanał satyryczny. Świat w nim przedstawiony jest rzeczywistością alternatywną do naszej.
okejki 13 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Jak działały pistolety świetlne?
Dużo powiedziano na temat tego, że pistolety świetlne nie działają na współczesnych telewizorach, bo te wykorzystują "inną technologię" niż dawne ekrany kineskopowe. Ale nie jest to raczej wyczerpująca odpowiedź. W tym materiale autorzy spróbują nie tylko prostym językiem wyjaśnić jak zapper "widział" w co celujemy, ale też określić, które elementy uniemożliwiają jego wykorzystanie(…)
okejki 216 · komentarze 6 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Max Payne [PC] -- Retro
To Payne! Perypetie gliny, który na własną rękę zniszczyć chce gangsterski światek były w 2001 roku na ustach wszystkich graczy. Nietuzinkowy sposób opowiadania historii mieszał się z klasyczną strzelanką i stylistyką neo-noir. Efektem jest sztandardowy przykład "drugiej fali" gier akcji. Pierwszej generacji strzelanek próbujących wyjść poza standardowe ramy bezrozumnej jatki. Tak,(…)
okejki 4 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
"The CD Games Pack" -- gry CD na... Commodore 64!
Codemasters, twórcy Game Genie i systemu Aladdin zawsze szukali sposobów na zaskoczenie swoich klientów. W 1989 roku wypuścili na rynek płytę CD z grami na mikrokomputery domowe. To jeden z pierwszych przykładów wykorzystania kompaktów CD Audi do przechowywania oprogramowania komputerowego i to zanim do sklepów trafił pierwszy program na tak zwanym CD-ROM-ie.
okejki 27 · komentarze 4 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Jak daleko znajdują się najbliższe gwiazdy?
Cody z Cody'sLab przedstawia to na modelu w skali 1 do 200 miliardów.
okejki 1 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Piwo Lambic z 1959 roku z browaru Goossens
Tomasz Kopyra z okazji 30 milionów wyświetleń na kanale degustuje piwo z 1959 roku, czyli Lambic z browaru Goossens.
okejki 33 · komentarze 17 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Następne 5 ciekawych wirusów komputerowych
Podczas gdy setki firm na świecie ponosi konsekwencje ignorowania próśb o aktualizowanie oprogramowania, my wspominamy teraźniejsze i przeszłe przypadki komputerowych choróbsk.
okejki 124 · komentarze 23 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
"Jedyna" polska konsola do gier - Gra Telewizyjna TVG-10
Choć czasy komunizmu nie są zazwyczaj utożsamiane z postępem, to właśnie wtedy mogliśmy pochwalić się wieloma interesującymi osiągnięciami w dziedzinie technologii. W Polsce powstawały potężne komputery, ale i... konsole do gier! TVG-10 produkowane przez firmy Elwro i Ameprod uważane są za jedyny przykład rodzimego, masowo produkowanego sprzętu do grania.
okejki 205 · komentarze 50 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
"Ruskie jajka" - kultowe konsole Elektronika
Firma Elektronika (Электроника). Dla wielu Polaków jej zabawki były pierwszym kontaktem z niesamowitym światem gier wideo. A był to jedynie maleńki odsetek produktów tworzonych w jej radzieckich (teraz białoruskich) fabrykach. Od kalkulatorów, przez komputery, aż po konsole do grania, nie było na wschodzie kawałka krzemu, który nie wyszedłby spod ich ręki.
okejki 17 · komentarze 4 · 4 lat temu