Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Mateusz Socha w najnowszym programie pt. "Nowe rozdanie"
Mateusz Socha w swoim najnowszym programie, czyli golenie miejsc intymnych, pomysły na podryw, a na koniec parodia Paczesia.
okejki 126 · komentarze 15 · 7 miesięcy i 13 dni temu
Skłodowska-Curie, Piłsudski, Kopernik i Zygmunt Stary zachęcają do pójścia na wybory
Idziemy na wybory! To najłatwiejszy sposób, aby wyrazić swe zdanie i mieć wpływ na życie wszystkich w kraju. Przejdźmy do historii! Najwięksi Polacy zdają sobie sprawę, że każdy głos ma znaczenie. Posłuchaj ich rad.
okejki 96 · komentarze 55 · 3 miesiące i 14 dni temu
Janusz filmu o ekspresjonizmie. Rapowana historia kina
Kolejny odcinek rapowanej historii kina. Tym razem Janusz rapuje o demonach, psychozie i mrocznej rzeczywistości, czyli wyjątkowym filmowym klimacie niemieckiego ekspresjonizmu.
okejki 137 · komentarze 12 · 6 miesięcy i 18 dni temu
Janusz filmu o historii kina
Tym razem Janusz rapuje o twórczości D.W. Griffitha.
okejki 137 · komentarze 24 · 9 miesięcy i 16 dni temu
Pułkownik Antoni Żurowski – największy nieznany bohater Powstania Warszawskiego
Najmniej znane nazwisko spośród bohaterów Powstania Warszawskiego - płk Antoni Żurowski, dowódca Armii Krajowej Praga, który 6 sierpnia, po 5 dniach ciężkich walk uznał, że dalsza walka nie ma sensu, zarządził powrót powstańców do konspiracji. Dzięki temu ocalił dziesiątki tysięcy cywili, tysiące żołnierzy i cała prawobrzeżną Warszawę. Cześć i chwała bohaterskim żołnierzom Powstan(…)
okejki 53 · komentarze 11 · 5 miesięcy i 20 dni temu
Niezwykła historia ssaczego mleka
Jest taka substancja, która potrafi ukształtować nasze zdrowie na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Bardzo, bardzo wczesnym. W zasadzie to nasze pierwsze pożywienie. Mleko. Substancja, której wydzielanie jest charakterystyczne dla ssaków. Substancja, od której uzależnione jest ich przeżycie. Substancja dużo bardziej niezwykła niż się może nam w pierwszej chwili wydawać.
okejki 71 · komentarze 14 · 2 miesiące i 19 dni temu
Czy można zaplanować płeć dziecka? || Uwaga! Naukowy Bełkot
Zaskakująco dużo można znaleźć w polskiej sieci na temat planowania płci dziecka jeszcze przed jego poczęciem. Co jeszcze bardziej zaskakujące - praktycznie wszędzie można przeczytać to samo, i to bez żadnego naukowego komentarza. Aż do teraz. Zobaczcie, co Dawid i nauka mają w tym temacie do powiedzenia.
okejki 54 · komentarze 13 · 9 miesięcy i 30 dni temu
Kleszcze - jak się przed nimi chronić i jak je usuwać?
Kilka sposobów na usuwanie i ochronę przed kleszczami, a dodatkowo dużo dopowiedzi na wasze pytania.
okejki 89 · komentarze 14 · 5 miesięcy i 20 dni temu
Dlaczego tu jesteś i czemu to oglądasz? || Uwaga! Naukowy Bełkot
Dlaczego, bezwłosa małpo, nie potrafiłaś usiedzieć spokojnie na zadku na sawannach Afryki i dlaczego zawędrowałaś tam, gdzie cię patrzałki poniosły? Odpowiada niezawodny Dawid Myśliwiec.
okejki 74 · komentarze 6 · 9 miesięcy i 13 dni temu
Rapowana Historia Kina - Chaplin
Charles Spencer Chaplin był postacią, którą można przedstawić na wiele sposobów, a Janusz Filmu robi to jak zawsze konkretnie, treściwie i śpiewająco.
okejki 128 · komentarze 8 · 1 miesiąc i 16 dni temu
Husaria: pierwsza klęska w historii Polski || Historia w 5 minut
Bitwa pod Kircholmem, pod Wiedniem, pod Cecorą czy pod Orszą. Wszystkie to złote zwycięstwa polskiej Husarii. Tym razem Dymitr Samozwaniec, pozyskuje wsparcie polskiej szlachty i obiecuje im ziemię w zamian za tron carski. Polacy ruszają na Moskwę. Zanim jednak tam dotarli, stawili czoła pierwszej klęsce husarii w historii Polski.
okejki 33 · komentarze 39 · 7 miesięcy i 13 dni temu
Przyprawić rogi? Kaczka dziennikarska? - Skąd się to wzięło?
Wielki jak brzoza, a głupi jak koza, wilczy apetyt, płakać jak bóbr i wiele innych powiedzeń - W tym odcinku Piotr Horzela wyjaśnia, co oznaczają i skąd się wzięły powiedzenia i związki frazeologiczne związane z lasem / przyrodą.
okejki 69 · komentarze 16 · 3 miesiące i 10 dni temu
Komu zawdzięczasz swój ostatni oddech? || Uwaga! Naukowy Bełkot
Weź głęboki wdech i posłuchaj historii o tym, komu... a w zasadzie czemu go zawdzięczasz.
okejki 61 · komentarze 14 · 7 miesięcy i 21 dni temu
Blaknąca przyszłość raf koralowych
Na Ziemi panują obecnie takie warunki, że przyszłość koralowców rysuje się dosłownie w bladych barwach. A kiedy koralowce mają się źle, to nie najlepiej zwiastuje przyszłości całej planety. To zaś oznacza, że nieciekawa może być przyszłość ludzi. Co więc powoduje te problemy raf koralowych? Tu koło się zamyka - my!
okejki 69 · komentarze 9 · 10 miesięcy i 2 dni temu
"Z kroniki Auschwitz" - Sonderkommando
Więźniowie, którzy pracowali przy komorach gazowych i krematoriach byli całkowicie odseparowani od reszty obozu Birkenau. Najwięcej wśród nich było Żydów. Z założenia nie mieli długo żyć. Ale żeby fabryka śmierci działała sprawnie, Niemcy zaczęli cenić "doświadczenie". Kilkudziesięciu przetrwało, dali świadectwo...
okejki 90 · komentarze 32 · 28 dni temu