Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał maniek23021983
Miniaturka MTV
"Jak bunkry znalazłem na JoeMonster.org"
Bojownik "maniek23021983" pisze: "Szukając umocnień, korzystam z wielu różnych źródeł, ale ostatnio natrafiłem na trop w miejscu, po którym się tego nie spodziewałem - na JoeMonster.org O odnalezieniu dwóch nowych tobruków, poszukiwaniach i planach opowiadam w najnowszym filmie".
okejki 32 · komentarze 23 · 9 miesięcy temu
Miniaturka MTV
W poszukiwaniu legendy - Ringstand 67 z wieżą czołgową
Schron z wieżą czołgową pojawia się w opowieściach o II wojnie światowej tak często jak Tygrys utopiony w bagnach. Niemal wszędzie, gdzie powstały niemieckie fortyfikacje ludzie opowiadają o dwóch rzeczach - wieżach czołgów na schronach i tunelach łączących poszczególne budowle. Dziś opowieść o tym pierwszym - Ringstandzie 67 - legendarnym schronie z wieżą czołgową.
okejki 4 · rok temu
Miniaturka MTV
Kilka słów o gloryfikowaniu Wehrmachtu
Rekonstruktorzy uczą historii a przy okazji rozprawiają się z nazistowskimi pomiotami w naszym społeczeństwie...
okejki 1 · rok temu
Miniaturka MTV
Szelki (uprząż) do aparatów - Dual Camera Harness
Kolejny film - tym razem o tym jak powstały moje szelki do aparatów fotograficznych :)
2 lata temu
Miniaturka MTV
Ręcznie szyty skórzany pokrowiec na telefon
Tym razem znacznie prostsza rzecz – skórzany pokrowiec na telefon, który przetrwa długie lata i doskonale ochroni telefon.
okejki 3 · 2 lata temu
Miniaturka MTV
Skórzana torebka - krok po kroku
Oto jak powstała skórzana torebka. Wykonana ze skóry o grubości ok. 2,5-3,0 mm, posiada główną kieszeń oraz małą kieszeń na klucze z tyłu. Torba zamykana na zamek błyskawiczny, klapa torby na magnes. Oczywiście torebka ma pasek. Film pokazuje, jak torebka powstawała krok po kroku od samego projektu, poprzez kolejne etapy aż po efekt końcowy.
okejki 22 · komentarze 13 · 2 lata temu
Miniaturka MTV
Rowerem na bunkry! - będzie rajd po umocnieniach Włocławka
Krótka i zrobiona na luzie relacja z planowania trasy rajdu rowerowego po włocławskich umocnieniach. Jednocześnie to również początek przygotowywania szlaku rowerowego po umocnieniach, który planuję wytyczyć w tym roku ;) (30x oglądano na YT)
okejki 1 · 2 lata temu
Miniaturka MTV
Kibel w skansenie - jak ciemnota niszczy fortyfikacje
Kilka lat temu w Proszowicach powstał szlak historyczny i skansen fortyfikacji. Niestety część mieszkańców miasta zamiast korzystać z atrakcji woli wyrzucać w tych miejscach śmieci i sr.... robić kupę w schronach.
okejki 2 · 2 lata temu
Miniaturka MTV
Twierdza Włocławek - wycieczka po umocnieniach
W tym odcinku rozpoczynamy zwiedzanie północnego łuku umocnień Włocławka. Zaczynamy od wsi Stary Bógpomóż, Winduga i Stary Witoszyn. Pas umocnień w tej okolicy jest wyjątkowo głęboki, pozycje w tych umocnieniach stanowią zewnętrzną ich część. Więcej o umocnieniach Włocławka i okolic na http://www.twiedzawloclawek.pl oraz http://www.facebook.com/twierdzawloclawek (42x oglądano(…)
2 lata temu
Miniaturka MTV
Wycieczka 1 - Ludwinowo (Ludwigsfeld) - Idealne miejsce na początek!
Czołem Bojownicy i Bojowniczki! Kolejny mój film, w którym prezentuję jedną z pozycji obronnych Włocławka z 1944 r. Pozycja w Ludwinowie to jedna z najciekawszych pozycji obronnych Włocławka. Kilka wyjątkowych schronów położonych nad rozległymi łąkami na skraju lasu to świetne miejsce na pierwszą wyprawę. Zapraszam serdecznie do Ludwinowa! (0x oglądano na YT)
okejki 1 · 2 lata temu