Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał emce2014
Miniaturka MTV
Życie w Dharavi, największych slumsach w Azji
Huyen, znana jako emce kwadrat pisze: „W tym filmie zabieramy Was w podróż do jednego z największych i najgęściej zaludnionych slumsów na świecie – Dharavi w Mumbaju, Indiach. W labiryncie wąskich alejek przyjrzymy się małym przedsiębiorstwom, które mieszczą się – dosłownie – w jednym pokoju i przyjrzymy się życiu mieszkańców, ich pracy i determinacji”.
okejki 13 · komentarze 4 · 7 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Choroby (nie)rzadkie
Dodatkowe kości w ciele? Objawy podobne do przedwczesnego starzenia się? Narośla na rękach i nogach przypominające konary drzew? To objawy niektórych z chorób rzadkich. Czym jest choroba rzadka? Jak diagnozuje się takie schorzenia oraz poszukuje się terapii? Porozmawialiśmy o tym z polskimi naukowczyniami, które na co dzień zajmują się chorobami rzadkimi. Zapraszamy Was serdecznie (…)
9 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Jak zabija sepsa?
Sepsa jest straszna, jej powikłania są straszne, śmiertelność jest niezwykle wysoka, a co gorsze, jest również bardzo powszechna i trudna do wykrycia. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stawia sobie za cel wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i (…)
okejki 25 · komentarze 7 · 10 miesięcy temu
Miniaturka MTV
ChatGPT – rozmowa z botem AI
W tym filmie przyjrzymy się chatbotowi GPT-3. Jak formułuje odpowiedzi oraz czy przypomina w tym człowieka? Zobaczymy również obrazy wygenerowane przez AI, które przedstawiają nas na emeryturze!
okejki 14 · komentarze 20 · 10 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Ciekawe wietnamskie zwyczaje, które mogą zaskoczyć Polaków
Czy jadłeś już ryż? Jak witają się ze sobą Wietnamczycy oraz dlaczego mówią bliskim, że mają brzydkie dzieci?
okejki 27 · komentarze 7 · rok temu
Miniaturka MTV
Hałas – głośny problem!
Żyjemy w bardzo hałaśliwym świecie – jak to na nas wpływa? Jak hałas oddziałuje na dzikie zwierzęta? Jakie dźwięki są dla nas kojące i relaksujące?
okejki 17 · komentarze 3 · rok temu
Miniaturka MTV
Świat pod naszymi stopami
Glebie zawdzięczamy bardzo wiele, jednak jej rola jest często pomijana. Dlaczego gleba jest taka ważna? Jakimi jej zasobami dysponujemy na świecie? Jak gleba może pomóc w przeciwdziałaniu ociepleniu klimatu?
okejki 12 · komentarze 4 · rok temu
Miniaturka MTV
Niesamowite iluzje optyczne
W tym odcinku zobaczycie niesamowite iluzje optyczne: kulkę, która zamiast spadać, wspina się na szczyt konstrukcji; zmiennokształtne obiekty, które wyglądają inaczej w odbiciu lustrzanym; oraz okno, które bardzo dziwnie się porusza - zobaczcie koniecznie!
okejki 154 · komentarze 17 · rok temu
Miniaturka MTV
e-odpady | Wyrzucamy cenne surowce
W naszych domach, nawet jeżeli nie posiadamy biżuterii, można znaleźć cenne metale! Ile złota, srebra i palladu kryje się w e-sprzętach? Dlaczego tak ważny jest recykling e-odpadów?
okejki 11 · komentarze 2 · rok temu
Miniaturka MTV
Zwolnione tempo przy pomocy AI! #AIDIY
Czy jesteś w stanie wykryć z jaką częstotliwością odświeżania oglądasz film? Przyjrzymy się dziś technikom, za pomocą których tworzy się dodatkowe klatki wideo. Porównamy stare, konwencjonalne metody z najnowszymi programami AI. Zobaczymy jak sztuczna inteligencja poradzi sobie z naszymi ujęciami.
okejki 2 · rok temu