Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał emce2014
Miniaturka MTV
Jak sztuczna inteligencja zmieni nasze życia?
Dzisiaj z pomocą eksponatów z Centrum Nauki Kopernik „Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg?” spróbujemy przyjrzeć się temu, jak sztuczna inteligencja może kształtować świat, w którym żyjemy. Jak może wpłynąć na nasze relacje, tworzenie i postrzeganie sztuki, sposób podróżowania oraz to jak może zmieniać nas samych?
okejki 18 · komentarze 8 · 1 miesiąc temu
Miniaturka MTV
Zwolnione tempo przy pomocy AI! #AIDIY
Czy jesteś w stanie wykryć z jaką częstotliwością odświeżania oglądasz film? Przyjrzymy się dziś technikom, za pomocą których tworzy się dodatkowe klatki wideo. Porównamy stare, konwencjonalne metody z najnowszymi programami AI. Zobaczymy jak sztuczna inteligencja poradzi sobie z naszymi ujęciami.
okejki 2 · 5 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Otworzyliśmy rodzinną restaurację!
"Z łopoczącym sercem, możemy nareszcie Wam to powiedzieć: otworzyliśmy rodzinną restaurację Spice & You. Chcieliśmy stworzyć miejsce, do którego chce się wracać, w którym można zjeść pyszne, autentyczne wietnamskie jedzenie. Specjalizujemy się w kuchni z południa Wietnamu, więc u nas znajdziecie dużo słońca i ciekawych smaków".
okejki 51 · komentarze 16 · 6 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Alergia - dlaczego ją mamy?
Alergia - właściwie, dlaczego ją mamy? Dlaczego gdy jesteśmy uczuleni na pyłek brzozy, powinniśmy uważać na jabłka, orzechy laskowe czy kiwi? Dlaczego nawet w miejscach, gdzie nie ma fizycznie zwierząt, osoby uczulone na nie mogą mieć objawy? I dlaczego warto leczyć alergie? Miłego oglądania!
okejki 9 · komentarze 6 · 6 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Trzy błędy, które zmieniły bieg historii
Wszyscy czasem popełniamy błędy oraz ponosimy porażki. Niekiedy z naszych błędów mogą również wykluwać się zupełnie oszałamiające efekty. W naszym najnowszym filmie przyjrzymy się historiom, w których ludzkie błędy zmieniły bieg cywilizacji: bałagan zrewolucjonizował medycynę, żabie udka stały się pierwowzorem baterii, które mamy w smartfonach, zaś pewien "największy błąd życia" wy(…)
okejki 112 · komentarze 34 · 6 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Wyżywią, ubiorą, wyleczą, dadzą schronienie: KONOPIE
Konopie - w tym filmie odwiedzamy legalną plantację tej rośliny i dowiemy się o nich więcej. Opowiemy Wam o historii konopi na ziemiach polskich i przyjrzymy się ich szerokim zastosowaniom. Niektóre mogą Was mocno zaskoczyć! Będzie również coś przyjemnego dla naszych kubków smakowych, ponieważ spróbujemy potraw z konopi inspirowanych przepisem pana Roberta Makłowicza.
okejki 102 · komentarze 21 · 7 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Katastrofa klimatyczna - rozmowa z Panem Marcinem Popkiewiczem
Pan Marcin Popkiewicz o rozległej wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz o ogromnej umiejętności do obrazowego tłumaczenia, opowiada czym jest efekt cieplarniany, a czym globalne ocieplenie? Skąd wiemy, że za globalne ocieplenie odpowiadamy my - ludzie? W jaki sposób możemy zadbać o nasza planetę - co mogą zrobić rządy, a co każdy z nas? Jakie kroki powinny zostać podjęte w kraja(…)
okejki 1 · 8 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Zdjęcia 3D - Nowy wymiar fotografii!
W tym odcinku przyjrzymy się technologii umożliwiającej tworzenie fotografii 3D.
okejki 21 · komentarze 2 · 9 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Emce i G.F. Darwin testują jedzenie astronautów
Co jedzą astronauci, w jakiej formie, a co nie może pojawić się na pokładowym menu? W tym odcinku prześledzimy historię kosmicznego jedzenia, a wraz z naszymi zacnymi gośćmi - Jankiem i Markiem - przetestujemy jedzenie kosmonautów.
okejki 62 · komentarze 11 · 11 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Super rozdzielczość - możliwości TecoGAN #AIDIY
W tym docinku przyjrzymy się programowi TecoGAN, za pomocą którego można zwiększyć rozdzielczość materiałów wideo.
okejki 181 · komentarze 30 · 11 miesięcy temu