Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał bara13
Miniaturka MTV
Polaka słów kilka o wytrwałych, garbatych skurczybykach, czyli z kamerą wśród wielbłądów
Od dzieciństwa oglądamy wielbłądy w bajkach i filmach, jak to idą w karawanie przez pustynię z ciężarami na grzbietach, nie jedzą, nie piją, a żyją. W tym krótkim dokumencie trochę więcej o dromaderach - wielbłądach z jednym garbem.
okejki 50 · komentarze 5 · 5 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Jak żyją Beduini?
Beduini to jedni z ostatnich nomadów. Do dziś żyją na pustyniach Jordanii, Syrii i Arabii Saudyjskiej w swoich przenośnych obozowiskach. Ich życiowa włóczęga to nieco więcej niż styl życia, to tradycja wolności przenoszona z pokolenia na pokolenie. Mają u siebie sporo ludowych mądrości. Zobaczcie, jak wygląda życie jordańskich Beduinów.
okejki 132 · komentarze 18 · 7 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Znikające Morze Martwe
Niby morze, a jednak jezioro. I to takie bez ryb i glonów. Bojownik wprost znad brzegu Morza Martwego o tym, dlaczego to już kres jego istnienia i co w nim takiego interesującego.
okejki 189 · komentarze 30 · 8 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Co łączy kościół i puloki? Czyli ciasteczka płodności z Amarante
Pulok, siusiak, fallus - wszyscy wiedzą o czym mowa. Fallusowate kształty towarzyszą kulturze i tradycji już od zarania dziejów. Jednak nie zawsze w parze z kościelnymi wytycznymi, czego przykładem są owe portugalskie ciasteczka.
okejki 36 · komentarze 3 · 9 miesięcy temu
Miniaturka MTV
Jak powstają korki do wina? Dęby korkowe i ich żywot
Autor pisze: "Otwierając wiele flaszek wina na przełomie lat, nigdy nie wzięło mnie na głębsze przemyślenia na temat tego, co stoi pomiędzy mną a pożądanym płynem z flaszki. Zakładając, że nie była to zakrętka, na przeszkodzie stał zazwyczaj niepozorny korek. Materiał, którego istnienie uznawałem za coś naturalnego i niewymagającego zrozumienia. Korek siedzi w szyjce, cza go wytarg(…)
okejki 237 · komentarze 26 · rok temu
Miniaturka MTV
Wyścigi reniferów - ulubiony sport Saamów
Myśląc o wyścigach, na myśl przychodzi żużel, F1, koniki albo WRC. Jednak nie w norweskim Tromso, gdzie co roku odbywają się mistrzostwa wyścigów reniferów. Jak ścigać się tymi futrzakami? Proste, wystarczą narty, lejce i ciśniem na krechę! Wszystko to zobaczycie w tym krótkim filmie.
okejki 106 · komentarze 18 · rok temu
Miniaturka MTV
Bojownik z Arktyki o nocy polarnej
Lata treningu w piwnicy, dobrze przygotowują do ciemności nocy polarnej. Jak wyglądają realia z Tromso. Dzień powrotu słońca po 2 miesiącach pod horyzontem.
okejki 169 · komentarze 35 · rok temu
Miniaturka MTV
Ogromny kanion w Kazachstanie, wydarty ze stepu
Kanion Szaryński znajduje się ok. 200 kilometrów od Ałmatów, na totalnym pustkowiu (step płaski, że aż głowa mała). Ten mało znany kanion jest krótszy jedyne 50 kilometrów od Wielkiego Kanionu w USA. Rozciągają się tam dziury w ziemi i skały o nieco marsjańskim klimacie.
okejki 162 · komentarze 15 · rok temu
Miniaturka MTV
Tarasy ryżowe Ifugao - ósmy cud świata
Krótki dokument o tym, jak rośnie ryż na północy Filipin - w górach znanych ze swoich widoczków, uważanych przez wielu jako któryś tam z kolei cud świata.
okejki 82 · komentarze 36 · rok temu
Miniaturka MTV
Najmniejszy wulkan świata i 4 religie w jednym tysiącleciu
Pewien bojownik miał okazję odwiedzić Filipiny. Przy okazji stworzył krótki dokument o Jeziorze Taal - popularnym w całej Azji jeziorze kraterowym. Słynącym za sprawą swojej wielkości, nietuzinkowej historii i najmniejszego aktywnego wulkanu świata, mieszczącego się na środku jeziora. Dowiedz się czegoś o Filipinach w 3 minutach o Taal!
okejki 7 · rok temu