Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał bara13
Ogromny kanion w Kazachstanie, wydarty ze stepu
Kanion Szaryński znajduje się ok. 200 kilometrów od Ałmatów, na totalnym pustkowiu (step płaski, że aż głowa mała). Ten mało znany kanion jest krótszy jedyne 50 kilometrów od Wielkiego Kanionu w USA. Rozciągają się tam dziury w ziemi i skały o nieco marsjańskim klimacie.
okejki 158 · komentarze 15 · 4 dni temu
Tarasy ryżowe Ifugao - ósmy cud świata
Krótki dokument o tym, jak rośnie ryż na północy Filipin - w górach znanych ze swoich widoczków, uważanych przez wielu jako któryś tam z kolei cud świata.
okejki 80 · komentarze 36 · 15 dni temu
Najmniejszy wulkan świata i 4 religie w jednym tysiącleciu
Pewien bojownik miał okazję odwiedzić Filipiny. Przy okazji stworzył krótki dokument o Jeziorze Taal - popularnym w całej Azji jeziorze kraterowym. Słynącym za sprawą swojej wielkości, nietuzinkowej historii i najmniejszego aktywnego wulkanu świata, mieszczącego się na środku jeziora. Dowiedz się czegoś o Filipinach w 3 minutach o Taal!
okejki 7 · 3 miesiące i 15 dni temu
Bojownik o historii wyspy Borneo i odwiedziny u króla nosacza
Szybki przelot przez Brunei, trochę o Kota Kinabalu, mieście położonym na Borneo oraz odwiedziny u nosaczy sundajskich w ich naturalnym świecie.
okejki 34 · komentarze 4 · 3 miesiące i 21 dni temu
Nosacz Sundajski aka Janusz - bojownik o królach polskiego internetu i ich życiu
Pewien bojownik miał okazję odwiedzić Janusze w naturalnym środowisku. Tworząc przy tym krótki, 3-minutowy dokument z sekretami ich życia. Jak i gdzie żyją Nosacze Sundajskie? Po co im duży nos? I jaką mają przewagę nad innymi samcami? Wszystko to w 3 minutach dokumentu!
okejki 239 · komentarze 19 · 5 miesięcy i 14 dni temu
Sajgon czy Ho Chi Minh?
Ho Chi Minh, dla niektórych bardziej znane jako Sajgon i miejsce pochodzenia Sajgonek. Po dotarciu tam, naszło mnie parę pytań, które wam wyjaśnię w 3 minutach historycznej gadaniny z archiwalnymi kąskami nagrać z ubiegłego stulecia. Skąd się wziął gość, przez którego zmieniono nazwę stolicy Wietnamu i co właściwie zrobił, żeby zasłużyć na takie uhonorowanie swojego imienia. Wsz(…)
5 miesięcy i 28 dni temu
Skąd się wziął Singapur?
Jaką drogę przebył Singapur żeby stać się niezależnym krajem? 2 minuty historii. Trochę o wojnie, trochę o kolonializmie, trochę o cenach.
6 miesięcy i 3 godziny temu
Podziemne tunele Vietcongu, katedra Eiffla oraz kim był Ho Chi Minh?
W tej części docieramy do stolicy Wietnamu - Ho Chi Minh, niegdyś zwanego Sajgonem. Zobaczycie pozostałości po 30 letniej wojnie pomiędzy północą a południem. Dowiecie się czemu armia USA nie pokonała armii Vietcongu w przewadze 30 do 1 oraz kim był Ho Chi Minh, jak doszedł do władzy i czym wywołał wojnę, sponsorowaną przez Związek Radziecki i USA.
okejki 1 · 6 miesięcy i 1 dzień temu
Da Nang, cycki kultury Czampa, legenda 5 gór i smoczy most (Wietnam #4)
Dupsko czy cycki, odwieczny dylemat adoracji mężczyzn. Zawsze myślałem że historycznie wygrywały dupska i że ‘dawne cywilizacje’ promowały płodność przy użyciu symboliki kształtnych pośladków. Myliłem się. Kultura Czamów traktowała cycki jako symbol płodności. Do tego stopnia że posągi bogów miały podstawki z rzeźbionymi cyckami w ilościach nie do pary. W tym odcinku o zaskaku(…)
8 miesięcy i 28 dni temu
Czas Drogi - Chiang Mai & Chiang Dao (Tajlandia #3)
Para bojowników na rowerze przez Azję. W tym odcinku Chiang Mai i Chiang Dao na północy Tajlandii.
rok i 14 dni temu