Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał bajobongohey
Miniaturka MTV
Piwnicę w bloku przerabia na schron
Tomasz Mierzwa jest ekspertem w dziedzinie przygotowań do sytuacji kryzysowych, takich jak wojna. Uważa, ze wiedza i umiejętności dostosowywania piwnic do warunków, które mogą zagrażać życiu, szczególnie w dzisiejszych czasach są bardzo ważne.
okejki 2 · 13 godzin temu
Miniaturka MTV
88-letni Czesław Adamczyk sam buduje harmonie
Czesław Adamczyk ze Skarżyska Kamiennej już jako dziecko zakochał się harmonii. Jest jedynym człowiekiem w regionie świętokrzyskim, który zna niuanse budowy akordeonu.
okejki 19 · komentarze 4 · 7 dni temu
Miniaturka MTV
Z miłości do włosów
Anielska cierpliwość i zręczne palce to cechy, które definiują panią Dorotę Borutę. Ta niezwykła kobieta, pracująca w krakowskim zakładzie od ponad 30 lat, jest prawdziwą artystką w dziedzinie perukarstwa.
okejki 8 · komentarze 2 · 14 dni temu
Miniaturka MTV
Szkutnictwo to zawód na wymarciu
Warto iść za głosem serca, nawet jeśli masz już wyuczony zawód. Najlepszym tego przykładem jest Franek. „Widok masztów zawsze poprawia mi humor”, mówił Franek podczas spaceru po kei. Mimo postępu i zmian w przemyśle jachtowym, Franek przekonuje, że szkutnicy wciąż odgrywają istotną rolę i są bardzo poszukiwani na rynku pracy.
okejki 128 · komentarze 28 · 20 dni temu
Miniaturka MTV
Takie sklepy trzeba ratować
Któż z kielczan nie zna sklepu „Kozubek”? To sklep z historią i sercem do klienta. Śrubki, uchwyty, klamki, zawiasy – znajdziecie tam artykuły, których na próżno szukać w supermarketach. Ale to nie tylko o rzeczy tutaj chodzi. To ludzie – z fachowym doradztwem i uśmiechem na twarzy – sprawiają, że zakupy tutaj to prawdziwa przyjemność. Niestety, smutne wieści niosą, że pan Jan, k(…)
okejki 142 · komentarze 57 · 28 dni temu
Miniaturka MTV
Ten sklep pozwala przenieść się w czasie
W Szczecinie poznaliśmy pana Lecha Turowskiego, który prowadzi najstarszy zakład renowacji starych lamp na Ziemiach Odzyskanych. Kilka dni po przejęciu miasta przez Polaków na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego rozpoczęła się niezwykła historia, która trwa do dziś.
okejki 12 · komentarze 1 · 1 miesiąc temu
Miniaturka MTV
Rusznikarz z Cieszyna
Pan Jerzy Wałga to prawdziwy artysta w swoim fachu. To jeden z nielicznych mistrzów, który kontynuuje tradycję rusznikarstwa cieszyńskiego.
okejki 16 · komentarze 5 · 1 miesiąc temu
Miniaturka MTV
Ostatni taki młynarz
Sławomir Skwara jest ostatnim młynarzem w regionie, który pielęgnuje rodzinną tradycję młynarstwa.
okejki 21 · komentarze 1 · 1 miesiąc temu
Miniaturka MTV
Tak się ciągnie korbacze
Pani Stasia jest utalentowaną gospodynią, ale jej specjalnością są korbacze, regionalny serek w formie makaronu o niepowtarzalnym smaku i aromacie.
okejki 98 · komentarze 36 · 2 miesiące temu
Miniaturka MTV
Kiedyś każdy chłopak je zbierał
Janusz Pajda z Klucz pod Olkuszem od dziecka kolekcjonuje żołnierzyki. Ale to nie wszystko. Sam je tworzy i naprawia.
okejki 21 · komentarze 6 · 2 miesiące temu