Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Pasjonacitv
Miniaturka MTV
Daje drugie życie traktorom
Piotr Panuś z Czarnochowic wraz z synem ożywiają dawne, zapomniane ciągniki, przywracając im blask, którym kiedyś emanowały na polach i drogach.
okejki 21 · 1 051x · komentarze 4 · 8 miesięcy temu
Miniaturka MTV
84-latek stworzył ptasi raj
„Dawno temu powiesiłem budkę w lesie obok domu, ale jak zobaczyłem kłótnie ptaków o domek, postanowiłem zrobić ich tyle, aby każdy z ptaków miał swoją!” – opowiadał 84-letni pan Wiesław, który własnoręcznie wykonał i zawiesił obok domu już ponad 200 budek lęgowych, setki hoteli i karmników.
okejki 13 · 1 036x · komentarze 3 · 10 miesięcy temu
Miniaturka MTV
W pokoju zmieścił 400 statków
Marcin Tabor z Krakowa to pasjonat modelarstwa okrętowego. Od 6 lat zbiera modele statków, a jego kolekcja liczy już ponad 400 pozycji. Wśród nich znajdują się zarówno żaglowce, jak i okręty wojenne oraz handlowe. Najstarszy statek jaki posiada w swojej kolekcji ma ponad 100 lat.
okejki 4 · rok temu
Miniaturka MTV
Mistrz w tworzeniu podwodnych ogrodów
Marcin Zając z Dobczyc pod Krakowem to kilkukrotny mistrz polski w dziedzinie aquascapingu, czyli formy aranżowania akwarium. Marcin jest artystą w świecie akwarystyki, jego dzieła śmiało nazwać można sztuką, a natura jest dla niego niekończącym się źródłem inspiracji.
okejki 33 · 1 297x · komentarze 3 · rok temu
Miniaturka MTV
50 lat za ladą wiejskiego sklepiku
W Dobrej kolo Limanowej jest niepozorny sklepik, a w nim od 50 lat ta sama, uprzejma i wiecznie uśmiechnięta pani Maria. Przygodę z handlem zaczęła od księgarni, ale dziś w jej sklepiku można kupić dosłownie wszystko. Jest od dawna na emeryturze, ale pracuje dla przyjemności i ludzi, którzy do niej przychodzą powspominać. Jeżeli będziecie przejeżdżać kiedyś obok, zatrzymajcie się i(…)
okejki 19 · 1 029x · komentarze 8 · rok temu
Miniaturka MTV
Ilona żyje z pasji - lepi garnki
Ilona Kostyra prowadzi przydomową pracownie ceramiki
okejki 8 · rok temu
Miniaturka MTV
Połowa USA kupuje bombki polskiego projektanta
Mirosław Chodacki po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zatrudnił się w pracowni wzornictwa firmy Northstar, będącej własnością znanego producenta ozdób choinkowych Christophera Radko. Główny rynek zbytu to Stany Zjednoczone.
okejki 16 · 1 282x · komentarze 10 · rok temu
Miniaturka MTV
Ręcznie robione noże
Piotr Jędras prowadzi w Warszawie pracownię, w której powstają ręcznie robione noże kuchenne.
okejki 24 · 1 344x · komentarze 11 · rok temu
Miniaturka MTV
Introligator, zawód, który odchodzi w zapomnienie
Łukasz Suszek prowadzi antykwariat przy ul. św. Tomasza 26 w Krakowie. Ale Łukasz nie tylko sprzedaje ale i ratuje książki dając im drugie życie poprzez nową oprawę
okejki 4 · rok temu
Miniaturka MTV
Młodzi wracają do rzemiosła
Tomasz Pilecki z Nowego Sącza skończył studia humanistyczne, ale od zawsze coś pchało go w stronę rzemiosła i sztuki. W tym co tworzy w dużej mierze wykorzystując przedmioty pochodzące z odzysku.
okejki 4 · rok temu