Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Gorti
Tajemnice Wyspy Wielkanocnej - Rongorongo
Rongorongo to tajemnicze pismo z Wyspy Wielkanocnej, które do dziś nie zostało odszyfrowane. Nie wiadomo co przedstawia, ani też jakie jest jego pochodzenie. Wśród osób, które łamią się nad tą zagadką są m.in. polscy naukowcy. Pismo łączone jest z kulturami z drugiej strony świata.
okejki 1 · 2 miesiące i 5 dni temu
Hipoteza Zoo - czy Obcy nas obserwują?
Krótkie podsumowanie tzw. hipotezy ZOO, czyli jednego z możliwych rozwiązań paradoksu Fermiego – historia, założenia oraz implikacje jakie niesie.
okejki 1 · 2 miesiące i 13 dni temu
Zaginione Miasta w Dżungli - Amazonia i Buritaca
Krótki opis zaginionego miasta Buritaca w Kolumbii położonego w dość osobliwym miejscu a także podsumowanie relacji na temat legendarnego miasta z Amazonii. Jedno z ostatnich odkryć pokazało, że w Amazonii istniała sieć interesujących osiedli z ciekawymi rozwiązanimi architektonicznymi jak na te warunki.
okejki 1 · 2 miesiące i 16 dni temu
7 Rekordowych Planet w Kosmosie
Rzut oka na kilka rekordowych odkrytych dotąd planet, w tym m.in. na najstarszą, najbardziej masywną czy najmniejszą.
2 miesiące i 26 dni temu
Starożytni Kosmici - Szok po przybyciu bogów
Zwykle myśląc o kontakcie z przybyszami z kosmosu wyobrażamy sobie czasy współczesne, jednak warto się też zastanowić nad tym jak takie spotkania mogły wyglądać w starożytności. Niewykluczone, że taki pozaziemski kontakt wywołałby w ludziach prawdziwy szok kulturowy.
okejki 1 · 3 miesiące i 5 dni temu
Starożytna Bateria z Bagdadu - prawda czy fikcja?
W 1938 roku podczas prac wykopaliskowych pod Bagdadem odkryto niewielkie gliniane naczynie, w środku którego znajdował się skorodowany miedziany walec. Eksperymenty wykazały, że obiekt ten działał jak bateria i wytwarzał prąd o niewielkim napięciu. Rzut oka na historię tego artefaktu.
3 miesiące i 11 dni temu
Neokatastrofizm - Zagłada Życia w Kosmosie
Zwykle myśląc o życiu w kosmosie wyobrażamy sobie inteligentne istoty zdolne stworzyć cywilizację, jednak niewykluczone, że kosmiczne katastrofy skutecznie temu zapobiegają. Zgodnie z hipotezą neokatastrofizmu pojawienie się złożonych form życia może być opóźniane przez takie wydarzenia jak rozbłyski gamma lub uderzenia asteroid.
okejki 2 · 3 miesiące i 18 dni temu
Piramidy z Chin - prawda czy fikcja?
Czy w Chinach budowano masywne piramidy?
3 miesiące i 25 dni temu
Najstarsza Cywilizacja w Kosmosie - Obcy i Ludzie
Rzut oka na to kiedy mogła powstać pierwsza cywilizacja w kosmosie oraz jak mogły się potoczyć jej losy. Być może to ludzkość jest najstarszą cywilizacją.
3 miesiące i 27 dni temu
Tajemnica Dysku Sabu ze Starożytnego Egiptu
W 1936 roku brytyjski egiptolog Walter Bryan Emery odnalazł w okolicach Sakkary tajemniczy przedmiot nazywany dyskiem Sabu. Czym był ten osobliwy artefakt?
okejki 2 · 4 miesiące i 8 godzin temu