Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Dawid17
Miniaturka MTV
"Pestycydy i cała TA CHEMIA" - czyli o środkach ochrony roślin
Każdy musi jeść i większość z nas lubi jeść. Lubimy też narzekać, więc da się słyszeć, że dziś to jedzenie to "sama chemia" na dodatek "pryskane". Jest w tym sporo racji - tylko czy stygmatyzowanie środków ochrony roślin jest uzasadnione? Czy rzeczywiście szkodzą? Odpowiednio używane - NIE...
okejki 117 · komentarze 65 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
6 największych polskich matematyków
Niedawno Historia Bez Cenzury opowiadała o lwowskiej szkole matematyków. Ale polska matematyka była potężna też poza Lwowem... o tym między innymi w filmie
okejki 125 · komentarze 21 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Choroby psychiczne od zbyt intensywnego myślenia?
Kolejny odcinek z odpowiedziami na 3 pytania od widzów.
okejki 57 · komentarze 1 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Nie je, nie pije... a żyje?
Znacie tę zagadkę - "nie je, nie pije a chodzi i bije"? Pewnie tak - odpowiedzią jest zegar. A teraz inaczej: "nie je, nie pije, nie ma nawet układu pokarmowego a jest spore i zupełnie normalnie żyje:... ciekawi? Odpowiedź w filmie.
okejki 45 · komentarze 15 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Jakie zagrożenia są związane z "latającym" człowiekiem?
Oto przed Wami film, który próbuje omówić wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa związane z tym, że człowiek nauczył się latać. Począwszy od ryzyka katastrofy, przez rozszczelnienie kabiny, na efektach środowiskowych kończąc. Mam nadzieję, że się Wam spodoba, bo to pierwsza produkcja przy której pomagali mi profesjonaliści. W efekcie cały materiał jest między innymi nagrany na jednym(…)
okejki 54 · komentarze 9 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Po co nam wyrostek i czy można zbudować komputer z DNA?
W tym odcinku o tym, czy można zbudować maszyny liczące z kwasu dezoksyrybonukleinowego, o tym, czy wyrostek robaczkowy uważany przez wielu za narząd szczątkowy może pełnić jakieś ważne funkcje oraz o piciu etanolu w celu leczenia zatrucia metanolem.
okejki 91 · komentarze 17 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Czy "babcine" metody leczenia działają?
Rosół zawsze spoko, ale kiedy jesteśmy przeziębieni to jemy go z nadzieją, że nam pomoże. Co odważniejsi wypiją potem kieliszek wódki z pieprzem zagryzając to ząbkiem czosnku. Ale czy z punktu widzenia naukowego to cokolwiek daje? O tym w filmie.
okejki 45 · komentarze 6 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Od czego rośnie piwny brzuch i czy noworodki mają sny? | FAQ#15
Noworodki niewiele w życiu widziały - czy mogą mieć więc sny? Dlaczego ludzie płaczą? No i czy od piwa rośnie brzuch. To pytania w tym odcinku.
okejki 92 · komentarze 15 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Czy skamieniałość może ożyć?
W filmach zdarza się oglądać jak ludzie trafiają na jakieś pradawne stworzenia, które okazują się dysponować niezwykłymi mocami. Okazuje się jednak, że życie może pisać podobne scenariusze. Co prawda stworzenie o którym mowa w filmie nie zniszczy miasta, ale może nas wiele nauczyć.
okejki 180 · komentarze 33 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Za co przyznano Noble 2016?
W 2016 roku przyznano już wszystkie Noble. O ile ciężko wyjaśnić, co zdecydowało o przyznaniu literackiej i pokojowej nagrody, to w przypadku pozostałych już można się pokusić o precyzyjne wyjaśnienie, co przypadło do gustu komisji.
okejki 39 · komentarze 2 · 5 lat temu