Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Dawid17
Miniaturka MTV
Jak chemicznie bronią się rośliny?
Ludzie odurzają się substancjami pochodzenia roślinnego od tysiącleci. Nikogo to nie dziwi. Ale mało kto wie, że większość z tych substancji jest w rzeczywistości naturalnymi pestycydami i amatorzy ich stosowania przyjmują zwykle dawkę, która jest dla nich tylko toksyczna, a nie śmiertelna.
okejki 40 · komentarze 1 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Czy te kociaki bawią się pośród wielkich piersi? - czyli dlaczego działa na nas CLICKBAIT?
To, że każdego dnia dziesiątki osób próbują nami manipulować to nic nowego. Rewolucją też nie jest to, o czym w tym filmie opowiada Dawid... Co nie zmienia faktu, że kilku ciekawych rzeczy o tym, co nas irytuje (a nasz mózg pociąga), można się (chyba) z tego filmu dowiedzieć.
okejki 124 · komentarze 18 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Komu pomogą elektrowstrząsy?
No to zacznijmy w ten sposób - kto z Was myślał, że w szpitalach nie stosuje się już elektrowstrząsów? Na "zdrowy rozsądek" łatwo tak założyć i się pomylić! Bo wychodzi na to, że jest to jedna ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod leczenia w psychiatrii.
okejki 115 · komentarze 15 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Czego możesz jeszcze nie wiedzieć o smogu?
O smogu mówi się ostatnio tyle, że można by pomyśleć, iż powiedziało się już wszystko. Z całą pewnością tak nie jest... ten film też tego nie zmieni... ale sytuacja jest na tyle nieciekawa w naszym kraju, że póki temat jest na czasie to trzeba jak najwięcej ludzi przy okazji nauczyć.
okejki 137 · komentarze 84 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Gdy grzyb każe tańczyć, a klimat ociepla żuk...
Czyli w pewnym sensie kontynuacja filmu o chemicznych środkach ochrony roślin (pewnie nie ostatni tego typu materiał). Przedstawione są w nim ciekawe przykłady tego, jak szkodniki roślin mogą wymiernie wpływać na ludzi i bieg dziejów.
okejki 107 · komentarze 10 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
7 najważniejszych odkryć roku 2016
Subiektywne naukowe podsumowanie roku 2016 z gościnnym występem SciFuna.
okejki 166 · komentarze 11 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Świąteczna kompilacja termowizyjna 2016 z życzeniami od Naukowego Bełkotu
W Wigilię nawet Naukowy Bełkot może brzmieć, jakby był prowadzony ludzkim głosem ;). Z życzeniami dla wszystkich widzów. Bez Was kanał nie wyglądałby tak jak dziś wygląda!
okejki 3 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Skąd się bierze chłód mentolu i czy szklanka mleka pomaga zasnąć?
Ostatni już w tym roku film z serii FAQ. Jeden z ostatnich w ogóle, więc nie przedłużałem. Dowiecie się o tym, dlaczego czujemy chłód mięty, dlaczego włosy wypadają (nie mylić z łysieniem! - na to potrzeba odcinka a nie pytania w FAQ) oraz czy szklanka mleka rzeczywiście pomaga zasnąć.
okejki 15 · komentarze 2 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Jak działa kuchenka indukcyjna?
Jakiś czas temu Solgaz napisał do mnie z propozycją, abym opowiedział jak działa płyta indukcyjna. Ja odpisałem, że bardzo chętnie, ale nie mam płyty. A oni mi ją przysłali. Więc film zwyczajnie musiał powstać.
okejki 195 · komentarze 59 · 5 lat temu
Miniaturka MTV
Wojna płci - czyli naukowo o różnicach pomiędzy kobietami a mężczyznami
Nie da się ukryć, że jesteśmy różni. Długie stulecia w oparciu o dziwne poglądy wmawiano nam, że jedna z płci jest lepsza, może ważniejsza. Ale... no cóż. Różnice są faktem jednak z całą pewnością nie pozwalają one na stwierdzenie, że któraś z płci jest lepsza.
okejki 142 · komentarze 61 · 5 lat temu