Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Dawid17
Miniaturka MTV
5 gier komputerowych, dzięki którym dokonano niebanalnych odkryć
Film przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Gier Wideo. A w nim 5 gier, dzięki którym dokonano niebanalnych odkryć naukowych. Taki argument w rozmowie z tymi, którzy twierdzą, że gry to strata czasu...
okejki 482 · komentarze 47 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Kwas siarkowy kontra pirania | Eksperyment Naukowego Bełkotu #02
Podobno, kiedy wkłada się rękę do zbiornika ze stężonym kwasem siarkowym nie czuć dna. Dziś wystawiamy to stwierdzenie na próbę przy użyciu plastra salami i jednego z najbardziej agresywnych roztworów w chemii.
okejki 323 · komentarze 56 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Dlaczego nie powinno się przesadzać z opalaniem w solarium?
Kończy się lato. Wiele osób aby utrzymać lub wyrównać opaleniznę zwróci oczy w kierunku solariów. Ale czy powinniśmy to robić? Odpowiedź w filmie.
okejki 8 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Nadtlenek wodoru i "słoniowa pasta do zębów"
Czy wiecie co się dzieje, kiedy zmieszamy perhydrol (30% roztwór nadtlenku wodoru), płyn do mycia naczyń i barwnik, a do wszystkiego dodamy jodek potasu? Dlaczego, kiedy robi się to na dużą skalę nie powinien nas ograniczać sufit?
okejki 221 · komentarze 39 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Dlaczego jest nam gorąco w 36 stopniach Celsjusza?
Wiele osób upały męczą dużo bardziej niż mrozy w zimie. To nic nowego. Ale być może zadawaliście sobie kiedyś pytanie - dlaczego jest nam gorąco, gdy temperatura na dworze jest niższa niż temperatura naszych ciał? Jeśli tak i interesuje was odpowiedź to jest ona zawarta w filmie.
okejki 218 · komentarze 53 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Carl Wilhelm Scheele - Aptekarz ryzykant
Znacie Carla Wilhelma Scheele? Bo jeżeli jest ktoś o kim można powiedzieć, że był hardkorem nauki to jest to z pewnością on. Poświęćcie kilka chwil aby o nim posłuchać.
okejki 50 · komentarze 1 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Jak z człowieka zrobić zombie?
W tym odcinku obiecany kiedyś temat - mówiący o naukowej stronie robienia zombie z ludzi. Mam nadzieję, że wam się spodoba.
okejki 38 · komentarze 8 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Dlaczego nie ma żartów z barszczem Sosnowskiego?
Krótko o tym co jest takiego w barszczu Sosnowskiego, że nie można przejść obok niego obojętnie i czy każdy powinien się go bać.
okejki 298 · komentarze 57 · 6 lat temu
Miniaturka MTV
Słońce złote, białe chmury, ŚWIATŁO, Einstein, czarne dziury #2
Jeśli jest coś, co spaja wszystkie nauki ścisłe to jest to ŚWIATŁO. Coś, co fascynuje ludzi od lat. Nie bez powodu większość kultur swoje naczelne bóstwa utożsamiała właśnie ze światłem. Z czasem podziw przerodził się w ciekawość i nauka odkryła wiele pasjonujących właściwości tego zjawiska. Może warto poświęcić chwilę czasu i o nich posłuchać?
okejki 60 · komentarze 4 · 7 lat temu
Miniaturka MTV
Uwaga! Naukowy Bełkot o świetle
Jeśli jest coś, co spaja wszystkie nauki ścisłe to jest to ŚWIATŁO. Coś, co fascynuje ludzi od lat. Nie bez powodu większość kultur swoje naczelne bóstwa utożsamiała właśnie ze światłem.
okejki 80 · komentarze 8 · 7 lat temu