Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Jak działają współczesne mafie? Czym jest karuzela VAT?

Następny
Podobne filmy
Rektor Polskiej Akademii VAT dodał osobisty komentarz z uwagami do filmu:

1. W filmiku jest mowa o tym, że firmy VAT-owców „obracają tylko fakturami” – nie zawsze tak jest, bo czasem pomiędzy firmami krąży realny towar.

2. Z filmiku niektórzy mogą wywnioskować, że karuzela składa się wyłącznie z firm – krzaków. Kilka lat temu dało się to jeszcze jakoś zrobić, dziś o zwroty VAT-u jest o wiele trudniej i jako zwracający podmiot często występuje firma rzeczywiście działająca od lat na rynku, nie budząca podejrzeń skarbówki.

3. Łańcuch kilku fikcyjnych firm do rozkręcenia karuzeli (4:50) – może kiedyś, teraz raczej kilkanaście potrzeba, kilka nie wystarczy, bo tak krótką ścieżkę obiegu faktur można dość łatwo prześwietlić.

4. Schemat z 5:16 – jako ciekawostkę dodamy, że bywa tak, iż podobne zakupy dokonuje się „na zamówienie” – klient czeka już w Polsce i wie o całym schemacie, a towar ma taniej dzięki temu. Sprawdza się np. w przypadku drogich samochodów.

5. O olejach pisaliśmy w jednym z naszych wpisów – sami ustawodawcy skomplikowali system dając tym samym szerokie pole do oszustw. Gdyby była jedna stawka VAT-u, to nie byłoby takiego pola do kombinacji.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie. Sowakrowa (F K) od Dla Pieniędzy · 2 lata temu do Nauka i Technika
112 50

Tagi: Mafia · Wyłudzenia · przestępstwo · Terroryzm · Pieniadze · Hajs · VAT

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.