Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

Chiński wynalazek kolejowy

Chiński wynalazek: Pasażerowie wsiadają i wysiadają bez zatrzymywania pociągu na stacjach. Jeżeli np. pomiędzy Pekinem, a Guangzhou jest 30 stacji i pociąg zatrzymuje się i znowu rozpędza na każdej z nich oznacza to stratę zarówno energii jak i czasu. Zatrzymanie tylko na 5 minut na każdej stacji (nie można przecież starszych ludzi popędzać), oznacza wydłużenie czasu podróży o 2,5 godziny (5min x 30 stacji).

Jak to działa?

Dla tych, którzy wsiadają do pociągu: podróżni przed przybyciem pociągu na stację wsiadają do podstawionej na peronie kabiny. Po przyjeździe na stację pociąg nie zatrzymuje się, a tylko zwalnia aby "złapać" przyłączaną kabinę, która przesuwa się wraz z pociągiem po jego dachu. Kiedy pociąg opuści stację pasażerowie schodzą z dołączonej kabiny do pociągu. Po zejściu wszystkich podróżnych kabina przesuwa się na koniec pociągu. Dla tych którzy wysiadają z pociągu: Kiedy pociąg jest w biegu, podróżni chcący wysiąść na najbliższej stacji wchodzą do znajdującej się na końcu pociągu doczepianej kabiny. Kiedy pociąg wjeżdża na stację kabina jest odczepiana na początku stacji. Pasażerowie wysiadają po opuszczeniu przez pociąg stacji. Jednocześnie przy opuszczaniu stacji pociąg zabiera na dach w przednie części pociągu nową kabinę.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie. PeBek_tux (F K) · przed dinozaurami do Nauka i Technika
859 93

Tagi: innowacja · chiny · pociąg · kabina · szybkość · czas_70

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.