Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

„Nie porzucaj, też mam uczucia”

Zbliżające się wakacje i sezon urlopowy to piękny czas letniego wypoczynku, ale… czy wiecie, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta co roku o około 30%?!

Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „NIE PORZUCAJ!”, która została zapoczątkowana w 2005 r.
Bezgranicznie ufający właścicielowi pies nie może pojąć tego, co go spotkało, dlatego bardzo często oczekuje w miejscu swojego porzucenia na „właściciela” lub błąka się po okolicy – bywa, że całymi tygodniami. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Pamiętajmy, że większość porzuconych psów nie zdąży trafić do schroniska!

Niekiedy umierają, ciągle czekając na swojego właściciela, przywiązane do drzewa!

Przesłaniem spotu kampanii „NIE PORZUCAJ!” w 2024 r. jest hasło: „Nie porzucaj, też mam uczucia!”. Dla psa wejście w życie człowieka przez wprowadzenie do jego rodziny staje się historią życia. Pies wiąże swoje życie przez przywiązanie i uczucie z właścicielem i jego rodziną, będąc z nimi na dobre i złe. Dla człowieka to jedynie „krótka historia”, epizod w życiu. Dlatego należy pamiętać, że fakt posiadania psa to zobowiązanie na dobre i złe, również ze strony właściciela oraz rodziny wobec psa.

Jeśli jesteś świadkiem porzucenia lub złego traktowania zwierząt, zrób zdjęcie, nagraj to, skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji lub z nami toz@toz.pl
bober88 bober88 (F K) od TOZ w Polsce Zarząd Główny · 1 miesiąc temu do Zwierzaki
10 002
141 87

Tagi: nie_porzucaj · TOZ · spot · opieka · long · zwierzęta · wakacje

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.