Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

Kiedyś miał drugie miejsce na świecie w programowaniu, dziś to główny naukowiec OpenAI

2012 rok i materiał w TVP o polskich programistach, którzy zajęli 2 miejsce na świecie. Kogo można tam zobaczyć? To między innymi Jakub Pachocki, który kilka dni temu został głównym naukowcem w OpenAI.

Jest to absolwent III LO w Gdyni, który już wtedy odnosił sukcesy w konkursach i olimpiadach informatycznych.Jakub Pachocki od niemal siedmiu lat prowadził globalny zespół, który stworzył Chat GPT, którym dziś zachwyca się cały świat. To jeden z najważniejszych badaczy w OpenAI.

Jak podkreśla szkoła, na opublikowanej w 2023 roku liście 23 najbardziej wpływowych Polaków w AI znalazło się trzech absolwentów gdyńskiej „trójki”, którzy ukończyli klasy matematyczno-informatyczne.

Z pewnością duża w tym zasługa prof. Ryszarda Szubartowskiego, który jest wychowawcą kilkudziesięciu medalistów międzynarodowych olimpiad informatycznych.

W tym nagraniu występują także: Tomasz Kulczyński – Senior Software Engineer w Google, Filip Wolski – Citadel Securities, przez kilka lat także OpenAI. Nie wiemy, jaką drogę odbył Wojciech Śmietanka, ale jesteśmy ciekawi.


bober88 bober88 (F K) · 1 miesiąc temu do Historia
21 637
192 51

Tagi: programiści · OpenAI · sukces · olimpiada · long · TVP

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.