Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

„Kobiety należy traktować jako część dobytku”

W sobotę 16 września odbyła się konwencja założycielska fundacji Patriarchat, na której czele stanął Mateusz Curzydło, były lider stowarzyszenia Patriarchat. Wśród prelegentów zaproszonych przez organizatora znaleźli się m.in.: Janusz Korwin-Mikke, prezes fundacji PAFERE Jan Kubań, działacz na rzecz praw ojców Jakub Wnuk czy prawicowy publicysta Ronald Lasecki.
Ronald Lasecki jest publicystą, którego nazwisko wielokrotnie przewijało się w skrajnie prawicowych gazetach czy serwisach. W swoich tekstach dzieli się złotymi myślami na temat esencji męskości czy zalet patriarchatu. Podczas jego wystąpienia na inauguracji fundacji Patriarchat nie było inaczej.

– Kobiety były częścią gospodarstwa domowego o statusie wyższym niż zwierzęta czy dobytek ruchomy, ale mimo wszystko nieuczestniczącym na równych prawach w procesach decyzyjnych. No i to jest tak naprawdę, jeżeli mówimy o relacji między kobietami a mężczyznami, moim zdaniem układ zdrowy. Układ patriarchalny i esencjonalny, dbamy o dobro należących do siebie kobiet, ale traktujemy je nie jako partnerów, ale jako część dobytku stwierdził prawicowy publicysta.
witotomwit witotomwit (F K) · 12 dni temu do Politycy
98 205

Tagi: kobieta · mężczyzna · dobytek · patriarchat · long · Konfederacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.