Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Rekin zaatakował Rosjanina na oczach turystów w Egipcie (+18)

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce przy plaży hotelu Dream Beach w egipskiej miejscowości Hurghada. Turyści nagrali moment ataku rekina na mężczyznę, który był bez szans w starciu z drapieżnikiem. Rosyjska agencja TASS podaje, że zabity Rosjanin urodził się w 1999 roku i nie był turystą, ale mieszkał w Egipcie na stałe. Według niektórych mediów mężczyzna przebywał w Egipcie, prawdopodobnie unikając poboru na wojnę na Ukrainie.

Po tym zdarzeniu egipska minister środowiska, Yasmine Fouad, zleciła komisji zbadanie incydentu. Poleciła również władzom lokalnym, aby wprowadziły najwyższy poziom alarmu dla tych, którzy udają się na plaże Morza Czerwonego i podjęły wszelkie możliwe środki, aby uniknąć ponownego wystąpienia takiego wypadku.
Udało się schwytać rekina, który spowodował incydent, był to żarłacz tygrysi

https://vader.joemonster.org/upload/rpk/2022969869...

Rekin tygrysi (żarłacz tygrysi) to największy przedstawiciel rodziny żarłaczowatych, którego długość może dochodzić do 5 m. Jego nazwa gatunkowa pochodzi od ciemnych plam lub pasów ułożonych w poprzek ciała, które kształtem przypominają wzór na sierści tygrysa. Wzór ten u starszych osobników staje się mniej wyraźny. To drugi rekin – po żarłaczu białym – pod względem liczby odnotowanych ataków na ludzi. Wpływa na płytkie rafy, do portów, kanałów, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo spotkania z ludźmi.Komentarze internautów na wieść o tym wydarzeniu to ironiczne połączenie rosyjskiej karmy i czarnego humoru: