Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Skandaliczne słowa senatora PiS

Senator PiS Jacek Bogucki w poniedziałek w TVP3 Białystok nazwał szefa PO Donalda Tuska „bezwzględnym politykiem z twarzą hitlerowską”. Na te słowa natychmiast zareagował z oburzeniem obecny w studio przewodniczący podlaskiej PO, poseł Krzysztof Truskolaski.

Przewodniczący Grupy Senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki we wtorek nazwał tę wypowiedź senatora PiS skandaliczną oraz zapowiedział skierowanie do senackiej Komisji Etyki wniosku o jego ukaranie.

To jest język, którego PiS coraz bardziej agresywnie używa. To jest język wynikający oczywiście z paniki, ze strachu przed nieuchronną przegraną w wyborach za parę miesięcy. Taki język w Senacie RP nie może być tolerowany – powiedział.
Senator PiS Jacek Bogucki natomiast w rozmowie z PAP tłumaczył porównanie Tuska do Hitlera tym, że „wykorzystał on śmierć dziecka w Częstochowie do ataku na polityków i sympatyków PiS, zniesławiania ich i odczłowieczania”.

Tusk w maju podczas spotkania z mieszkańcami w Sulechowie odnosząc się do śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy powiedział, że „piekło dzieci rodzi się na skrzyżowaniu patologicznej rodziny i patologicznej władzy. Wszystko w Polsce od kilku lat jest postawione na głowie. Królami życia są ci, którzy chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat. Wymarzona polityczna klientela dla władzy, która sama ma pewien sposób myślenia bardzo podobny do tej klienteli”.

Tutaj możecie zobaczyć to wystąpienie Donalda Tuska.

https://www.youtube.com/watch?v=16WIDg71vGA

FlashbackFM FlashbackFM (F K) · 3 miesiące temu do Politycy
88 46

Tagi: skandaliczne · słowa · senator · PiS · Jacek · Bogucki · TVP3 · Tusk · long

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.