Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

Kazali dziennikarce TVP zadać takie pytanie, to je zadała

Funkcjonariuszka TVP dostała przygotowane w centrali atakujące opozycję pytanie z tezą, ale bez notatki objaśniającej. No i nie miała zielonego pojęcia, o co właściwie chodzi. Ale kazali jej zadać pytanie, to zadała... i szybko została zgaszona. Oto poziom dziennikarstwa w wykonaniu TVP.

Podobno kto pyta, nie błądzi. Kłopot pojawia się wtedy, gdy pytają przedstawiciele TVP Info. Bo okazuje się, że nie wiedzą, o co pytają – takimi słowami posłanka KO Agnieszka Pomaska skomentowała swoją krótką dyskusję z przedstawicielką Telewizji Publicznej.

Zdarzenie miało miejsce w środę 31 maja, gdy posłanki Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska oraz Barbara Nowacka zorganizowały konferencję pod jedną z gdańskich stacji benzynowych, która działa jeszcze pod szyldem Lotosu (a niedługo prawdopodobnie zacznie funkcjonować pod marką węgierskiego MOL-a). Posłanki poinformowały, że złożono ponaglenie do prokuratora okręgowego w Gdańsku w sprawie zawiadomienia złożonego w grudniu 2022 r. Dotyczyło ono zbadania okoliczności sprzedaży Lotosu i podejrzenia przestępstwa w trakcie tego procesu.
Stenogram rozmowy posłanki KO z pracownicą TVP Info, która poprosiła posłankę o komentarz do wydarzeń, które rzekomo miały mieć miejsce za czasów rządów koalicji PO-PSL.

A czy mogłaby pani odnieść się do tego, że koalicja PO-PSL sprzedała ponad 950 spółek? – zapytała pracownica TVP.

A to proszę je wymienić. Zna pani jakieś? – odpowiedziała posłanka bez chwili zawahania, na co nie uzyskała odpowiedzi.

Ale o którą spółkę pani pyta? – nie odpuszczała posłanka KO.

Ja zadaję tylko pytanie. Jestem z ramienia TVP Info – odpowiedziała przedstawicielka TVP.

Ja wiem, że zadaje pani pytania, ale powinna pani wiedzieć, o co pani pyta. Może pani wymieni jakąś spółkę, którą sprzedaliśmy? No właśnie. Jak pani nie wymieni, to ja nie mam na co odpowiadać – podsumowała posłanka.
FlashbackFM FlashbackFM (F K) · 3 miesiące temu do Politycy
365 108

Tagi: tvp · pytanie · opozycja · spółki · sprzedaż · long · konferencja · lotos · orlen

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.