Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
« następny »

Wybuchy i pożar w składzie butli z gazem w Głogowie

Było słychać wybuch, a potem jeden wielki krzyk i kolejne wybuchy. Butle fruwały na kilkadziesiąt metrów – mówi jeden ze świadków pożaru w składzie butli z gazem na ulicy Portowej w Głogowie. Jedna osoba została poparzona i zabrano ją do szpitala. Na miejscu działało dziesięć zastępów strażaków. Sytuacja była poważna, w rejonie zagrożenia wprowadzono ograniczenia w ruchu pieszych, samochodów i pociągów.
https://www.youtube.com/watch?v=5ZYILIQutnc

W magazynie składowano kilkaset 11-kilogramowych butli z gazem propan butan. Spora część z nich uległa zniszczeniu, ale sporo strażakom udało się także uratować. Tak jak w przypadku dwóch zbiorników z gazem – każdy o pojemności 55m sześciennych.
– Sytuacja była bardzo trudna i niebezpieczna. Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 13:15. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, że pali się magazyn rozlewni gazu. W pierwszej fazie zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i ewakuowaliśmy osoby tam przebywające. Wybuchające butle latały na kilkadziesiąt metrów. W pierwszej fazie pożaru płomienie sięgały 30-40 m. Ogień udało się opanować
– powiedział Tomasz Michalski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Głogowie.

Źródło:
miedziowe.pl
FlashbackFM FlashbackFM (F K) od miedziowe.pl · 4 miesiące temu do Extrema
114 36

Tagi: wybuch · pożar · butle · gaz · long · Głogów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.